reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lenovo - dá se vyměnit disk za jiný s klonováním obsahu?

Marbh (19)|9.8.2010 20:52
Ahoj.

Mám dvojročný notebook ThinkPad R500 NP732XS. 99% parametrov mi vyhovuje, ale neskutočne ho brzdí pomalý HDD (spolu so "skvelými" nevymazateľnými utilitami Lenovo). Chcel by som ho vymeniť za SSD, bez preinštalovania (mám tam všetko, čo chcem, až na utility Lenovo :), len klonovaním 1:1. K SSD je dodávaný Acronis True Image, takže teoreticky by to problém byť nemal. Ale na nete je dosť diskusií (aj keď rôznej kvality), kde sa ľudia sťažujú, že akurát pri Lenove im to nešlo. Vraj z dôvodu servisných partícií, jednoducho že z naklonovaného disku notebook nenabootoval.

Nemáte s tým niekto skúsenosť? Na mojom staršom HP sú tiež takéto partície a na HP sa nesťažoval nikto.

Plus, ako je to s aktiváciou Windows? Budú sa chcieť po výmene disku znova aktivovať? Je to Vista SP1.

Dík za prípadné rady.

M.
Frey (181)|10.8.2010 14:51
Nevlastnim notebook Lenovo, ale myslim si, ze problem s nemoznosti nabootovani by se dal vyresit pouzitim liveCD Linuxu (napr. Ubuntu) a "opravenim" atributu u oddilu, kde mas nainstalovany OS. Ruzne skryte "servisni" oddily jsou urceny k resetu systemu do tzv. tovarniho nastaveni. OS Windows obsahuje nastroje pro obnovu. Pokud je tedy pouzijes a vytvoris si media pro obnoveni, tak v pripade havarie bys prisel pouze o utility od Lenova a obraz tovarniho nastaveni systemu.

Ohledne aktualizace OS Windows. OEM (predinstalovana) verze je vetsinou vazana na urcitou cast BIOSu, takze ve tvem pripade by nemel byt zadny problem. V pripade vymeny vice komponent muze nastat problem, ale i pote je aktualizace snadna. OS ti zobrazi vse potrebne vcetne tel. cisla, kde pres tonovou volbu zadas retezec cisel z obrazovky. Lze si nechat vse zopakovat a v pripade spatne volby jsi ihned prepojen na zivou osobu v zakaznickem centru ... ta/ten si vetsinou jen overi cast retezce a vrati te zpet na automat :).

Ke klonovani obecne. Predpokladam, ze jsi cetl zdejsi opravdu povedeny clanek, pokud ne, tak zde je link https://www.svethardware.cz/recenze-klonovani-snadno-a-rychle-kingston-ssdnow-v/29372 Jsou tam vcelku dulezite postrehy a rady.