reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

OCCT vs.Linx64 vs.IntelBurnTest

U-96 (3)|10.8.2010 16:39
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte, proč při testování stability v OCCT(CPU) musím zvýšit napětí na procesoru, když v Linx i IBT je to stabilní při 100 smyčkách bez chyb a při stejném napětí to v OCCT po 3min spadne.Jestliže zvýším napětí na procesoru, tak to projde bez chyb.
Právě tomu nerozumím, myslel jsem, že OCCT je cílená na otestování desky, řadiče a pamětí, ne prioritně procesoru.
Vylučovací metodou jsem zjistil, že to padání ovlivňuje skutečně napětí procesoru, protože pokud nechám frekvenci FSB stejnou/430MHz/ a snížím násobič z 9x na 6x při stejném napětí procesoru, tak to po 3 hodinách v OCCT je OK.Jakmile ho zvednu na 9x a nezvednu napětí procesoru, tak je konec.
Tím si myslím, že pokud deska zvládne tuhle frekvenci, tak v nastavení u ní by neměl být problém.
Co je důležitější, výsledek v OCCT nebo těch dvou ostatních pro 100% stabilitu, resp.čemu mám věřit pro zjištění stability procesoru více?
Jde mi o to, abych do procesoru nepouštěl zbytečně větší napětí, než nutně pro stabilitu potřebuje.
Config: E8400@3,87MHz@1,24V[Linx64,IBT OK]>1,320V[OCCT OK]
deska je ASUS P5Q Deluxe, paměti Patriot

Předem díky za postřehy.
kevin00 (10238)|10.8.2010 16:52
S tímto jsem se setkal při taktování procesoru také. V LinX, Prime95 byl procesor stabilní, ale v OCCT nikoliv. "Rozsekl" jsem to tak, že jsem nechal nastavení, při kterém byl procesor v LinXu a Prime95 stabilní a provozoval jsem to tak s čekáním nějakých problémů. Ty ovšem nepřišli, takže jsem voltáž zvyšovat nemusel. Osobně bych spustil nejnáročnější hru co máš na HDD a pokud "pošlape" bez problémů, napětí bych nechal nižší a nezvyšoval ho.
U-96 (3)|10.8.2010 17:40
Jo, tak jsem to taky udělal,jen mě zajímá "jádro pudla".Všude na fórech jsem se dočetl, že OCCT je dneska prioritně nejlepší diagnostika na paměti, řadiče a desku, tak mě zarazilo, že to chce hlavně pořádný napětí na procesoru.Nikde jsem se nedočetl, co to vlastně přesně testuje a jakou metodikou.A ten rozdíl v napětí pro stabilitu mě dost zarazil.Než mě napadlo zkusit opačné pořadí testu/nejprve procesor pak zbytek/, tak jsem se tři dny vrtal v BIOSu a hledal, kde jsem udělal chybu, že mě to pořád v OCCT padá.Vrtal jsem se vším, jen ne s voltáží.Tak nevím, jak to s tím "v současnosti nejlepším diagnostickým programem" je.MemTest 86 a GoldMemory jsem opustil, tenhle program je prý nahradí lépe, tak teda nevím...
Přitom třeba v IBT při nastavení na "maximum" byly RAMky v 95% zatížení, u OCCT jen 35%.
Jinak po laborování musím uznat, že na druhou stranu co se píše o IntelBurnTestu je pravda, buď to vyhodí chybu hned do třetí smyčky nebo je to stabilní/odzkoušeno na 100smyčkách/.Nemusí se čekat 2-3hod jako v OCCT.Při jemném dolaďování mi to vyhodilo chybu třeba až po 4 hodinách.
Kdybys věděl o nějakém jiném softu, kde bude úplně jasné, co se právě testuje /potřebuju něco jen na otestování nastavení desky a pamětí mimo procesoru/, hoď mi sem prosím link.
Dík.
superdrooper (208)|19.8.2010 16:08
Můj přetaktovaný procesor běžel při 1,35V naprosto stabilně (Orthos, gamesy, ...), počítal také distribuované výpočty a jednou či dvakrát za 14 dní mi BOINC oznámil, že některý výsledek výpočtu je kvůli chybě procesoru špatný. V jedné volné chvíli jsem si tedy stáhnul OCCT-LynX a zjistil jsem, že do 20-25 min OCCT detekuje chybu procesoru. Zvýšil jsem napětí na 1,375V a od té doby nepadá OCCT a taktéž chyby v distribuovaných výpočtech prakticky ustaly. Toť moje zkušenost.
U-96 (3)|31.8.2010 14:42
Tak jsem si našel chvilku a trochu si s tím vyhrál.Na základě mých zkušeností musím říci, že OCCT je opravdu etalon toho, zda je systém ve všech! aplikacích 100%stabilní.Pokud jsem nechal napětí na takové výši, aby mi prošly testy zaměřené čistě na testování procesoru/IBT, Linx64, Orthos, Prime apod/, tak jsem prošel bez problémů a systém, hry atd. jely v pohodě.Jen ten OCCT pořád po hodině padal.Nechal jsem to tedy tak a čekal.Dva týdny nic, vše jelo bez jakýchkoliv známek nestability.Tento týden jsem ale potřeboval překódovat video do Mpeg4/kodekem x264/ a ejhle, enkodér mi spadl do dvou minut, resp. se vůbec nerozjel.
Tak jsem zvýšil napětí procesoru na tu hodnotu, kterou mi detekoval OCCT jako stabilní a vše proběhlo bez chyb.
Závěr z toho je takový, že tedy pořád nechápu, jak to může projet speciálními testy na procesor a nespadnout to, když jeden specializovaný software to shodí, a taky by mě pořád zajímalo, v čem je ten OCCT teda jiný, když to opravdu odhalí dopředu, že to v něčem nepojede/bude nestabilní/, když ostatní testy projdou.
Podotýkám, že výše uvedené testy byly stabilní po min.24 hodinách nebo 500 smyčkách.