reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Modifikace MAC adresy

souteh (371)|11.8.2010 17:23
Ahoj, někde jsem se dočetl, že lze modifikovat MAC adresu. Neví někdo jak na to?

(Omlouvám se, že to píšu sem, ale nevěděl jsem, kam to hodit)
Dojigiri (1629)|11.8.2010 18:16
Jde. Předpokládám pod Windows, takže buď ve správci zařízení, nebo modifikací registru, anebo např. nástrojem MacShift.

Pro ostatní systémy např. zde: http://www.tech-faq.com/how-to-change-a-mac-address.html
(např. linux pomocí ifconfig, atd.)
|Mio| (1333)|11.8.2010 20:08
V 99% pripadu je mozne zadat jinou MAC ve spravci zarizeni ve vlastnostech daneho sitoveho adapteru, ve Windows samozrejme. Neni nutne se stourat v registrech nebo instalovat dalsi programy.
Richmond (8084)|12.8.2010 00:11
Mám takový dojem, že od Vist a výš už to "standartní" cestou nejde :thumbdown
WiFi_W7.png
Logout (4018)|12.8.2010 00:29
Já to tam mam. Takže asi závisí na síťovce a driveru, jestli to zpřístupní či ne... Teda mam 7čky 64bit, ne Visty...
Clipboard02.jpg
Richmond (8084)|12.8.2010 02:37
No já tam mám standartní windowsáckej driver (+ ve finále Realtek byl na tohle skoupej, alespoň tenhle můj B), teď jsem koukal na LANku a tam to jde takže možná lžu :notsure
LAN_W7.png
souteh (371)|12.8.2010 12:23
Já mám Vistu. Může se změnou MAC adresy něco poškodit a je nutné vracet pak adresu zpátky na původní?
johny__g (6387)|12.8.2010 12:34
Poškodit ne, návrat na původní je jednoduchý - prostě to přepneš zpět. Někteří provideři omezují internetové připojení pomocí HW adresy - pokud ji změníš, nepůjde se připojit.
Dojigiri (1629)|12.8.2010 13:22
Tak tak, a u některých providerů stačí restartovat router (např. UPC) - vytáhnout na chvíli ze zásuvky, a pak si načte novou adresu.

V případě LAN samozřejmě taky dát pozor, aby 2 různý počítače neměly stejnou MAC.
mpitman (206)|12.8.2010 13:30
[quote=Dojigiri;394594]Jde. Předpokládám pod Windows, takže buď ve správci zařízení, nebo modifikací registru, anebo např. nástrojem MacShift.

Pro ostatní systémy např. zde: http://www.tech-faq.com/how-to-change-a-mac-address.html
(např. linux pomocí ifconfig, atd.)[/quote]

Jen upozornim, ze v programu MacShift je bug (tedy alespon pred ctvrt rokem, kdyz jsem ho zkousel byl a prijde mi, ze se verze nezmenila), ktery branil na mem PC spravne funkcnosti. Vim, ze jsem si ho musel opravovat aby mi fungoval - takze pozor na to.
souteh (371)|12.8.2010 13:44
Chtěl bych to kvůli tomu, abych se připojil do jedné hry. Dali mi tam bezdůvodně ban, ale nehodlají mi to zrušit.. Myslím že mám bloklou jak MAC, tak IP adresu a kdo ví co ještě.. nevíte, podle čeho se takhle banuje a co z toho se dá změnit?
Logout (4018)|12.8.2010 14:16
Na MAC adresu ten ban imho nebude, protože ta se k nim nedostane. (ta se dostane max k tvýmu routeru/modemu).
Bude to na IP a tu nezměníš (leda nějakym tunelem/anonymizérem, ale přes to hrát hry nejde).
Dojigiri (1629)|12.8.2010 18:21
No, ten macshift jsem jenom navrhnul jak jsem ho našel, zkušenost s ním jinak nemám, ale samozřejmě pokud to ovladač umožňuje, je nejjednodušší a nejlepší to změnit přímo v něm (taky jsem to zmiňoval jako první možnost).

Banuje se povětšinou na ip, k MAC se nikdo nedostane. Záleží pak, jestli máš nebo nemáš pevnou IP - pokud nemáš pevnou, tak to pomoct může - při změně MAC je pak DHCP serverem často přidělena jiná IP (samozřejmě ale musíš změnit MAC adresu zařízení, kterým se připojuješ k internetu - tj. pokud tam je třeba router pro víc pc tak na něm a ne v pc - v pc pouze pokud se připojuje přímo k internetu a není nic mezi).

Jinak některý modemy mají v sobě i router (např. často ADSL modemy), pak by se to asi opět muselo změnit v něm. Jestli máš nebo nemáš router mezi poznáš když zadáš na příkaz. řádce "ipconfig /all" a koukneš se na IP adresu síťovky - pokud je v privátním rozsahu, tj. ve formátu 10.x.x.x anebo 192.168.x.x, tak jseš za NATem a musela by se měnit MAC jinde než v PC.

A samozřejmě pokud máš od poskytovatele pevnou IP, tak jí nezměníš (jedině požádat poskytovatele).
souteh (371)|12.8.2010 18:40
Máme ZYXEL od O2. K němu jsem připojen přes LAN jedním PC a přes wifi notebookem.
souteh (371)|12.8.2010 22:23
Nevíte tedy někdo, jak tu MAC adresu v modemu změnit? (Pokud se to tak má udělat)
Konkrétně je to modem Zyxel 660HW-T3.
speedsnail (4876)|12.8.2010 22:47
Nemáš ban na MAC adresu.. už to tu někdo psal, je to nesmysl.. Takže změnit si ji klidne muzes, ale je ti to uplne k nicemu. Máš ban na IP adresu a dokud ti ji O2 nezmění, tak se toho nezbavíš.(ip adresu si muzes zkouknout třeba přes ip.iol.cz )

Teoreticky bys je mohl kontaktovat, že ti internet třeba nějak nejde, nebo že na tvoji IP někdo dělá útoky a podobný pohádky..

Jeden člověk z O2 tu na foru občas je, ale že by měl potřebu řešit ban do nějaký forbesy, to silně pochybuju.. halt si vyber jinej server/hru.
souteh (371)|12.8.2010 22:54
Aha, takže to co mám není ten případ kdy by to šlo změnit jak psal Dojigiri? :(
Dojigiri (1629)|13.8.2010 09:27
Jak jsem říkal, záleží, jestli máš, nebo nemáš pevnou IP adresu. Pokud jo, tak jedině u poskytovatele (tam by se ti naopak při změně MAC mohlo stát, že už se nepřipojíš vůbec k internetu), pokud ne, tak při změně MAC bys moh teoreticky dostat jinou IP.

Ovšem změnit mac by skutečně bylo třeba na tom modem-routeru zyxel, pro jeho WAN port, a nikoliv v PC. Ale v manuálu jsem to při zběžným průzkumu nikde nenašel, takže nevím jestli to vůbec umožňuje, si kdyžtak projdi nastavení jestli to tam někde neuvidíš.
speedsnail (4876)|13.8.2010 10:51
Taky sem prolezl manuál Zyxelu a ani při podrobném prolejzání jsem na to nenarazil.
souteh (371)|13.8.2010 12:42
Lognul jsem se do modemu a v nastavení WAN -> Internet Connection je IP Address.
Tam mám vybráno "Obtain an IP Address Automatically", takže se tam nějak dává sama.
Mám možnost vybrat "Static IP Address" a nějakou IP adresu tam napsat, ale to asi jen tak nepůjde, co? :(

edit.:

pak jsem našel ještě něco... dole oba screeny

http://img375.imageshack.us/i/scr1x.jpg/

http://img375.imageshack.us/i/scr1x.jpg/
souteh (371)|14.8.2010 20:40
Tak co, nevítě někdo? Půjde to nebo ne? :(
Logout (4018)|23.8.2010 14:37
Napsat jinou ip tam nepůjde, v lepší případě ti nepoběží internet, v horším tě odstřihne poskytovatel, že mu děláš binec na síti.

Jediná teoretická možnost je poprosit poskytovatele (O2) o změnu ip adrey. Ale pokud uvedeš důvod ban na herním serveru, tak se Ti asi vysměje... Respektive sličná operátorka Ti slušně řekne, že to opravdu nejde.
mpitman (206)|23.8.2010 14:42
Rekl bych, ze je tu stale moznost zmeny IP pres zmenu MAC, ale zalezi na pripojeni a zda je MAC pripojovaneho zarizeni registrovana u poskytovatele nebo ne a s tim souvisejici zda ma tazatel pevnou IP nebo ne. Pokud neni registrovana MAC, tak je tu sance, ze pri zmene MAC dojde k prideleni jine IP. Jak rikam, zalezi na parametrech pripojeni...
Dojigiri (1629)|23.8.2010 16:06
Tak tak. No ale mám pocit, že zrovna u O2 na ADSL, pokud člověk nemá pevnou, tak se mu IP změní pomalu při každým připojení ... nebo ne? Tj. pokud se nemění, tak by byla asi pevná IP.
speedsnail (4876)|23.8.2010 16:59
O2 nemá standardně pevnou IP, za tu musíš připlácet. Praxe je ovšem taková, že jedna IP na ADSLku vydrží klidně rok-dva. Mění se jen když se hrabou v ústředně a podobně.