Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 23

Téma: Víkendová diskuze: Data v domácnosti

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Data v domácnosti

Sdílení dat v domácnosti se v době konzolí, HTPC a dalších multimediálních zařízení schopných připojení k metalické síti stává stále aktuálnější. Máte doma vlastní server s filmy, hudbou atd? Jaké je podle vás ideální řešení? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Osobně bych chtěl doma povýšit síť na 1Gb a zapojit do ní nějkaý síťový disk s kapacitou cca 1TB který by se využíval jak na ukládání filmů, hudby, tak i na zálohu dokumentů a fotek. Jediná překážka co mi v tom brání, tak jsou finance

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Mám vše propojené do LAN přes router - 2 PC stabilně +1 port pro příležitostný notebook, DVB-S PVR satelitní přijímač s HDD, tiskárny a připojení k internetu (modem UPC).

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Sdílím data pouze mezi počítačem a svým notebookem přes router. Přítelkyně má svůj notebook, který sdílí sama se sebou

Nováček
    Registrace
    May 2006

Léta hledám ideální řešení.
    Myslím, že ho mám, jen je finančně náročnější.

Cílem je mít data vždy přístupná, z PC, NTB, zvenku, zálohovaná, a také dostupné filmy a další MM obsah on demand, ale s malou spotřebou energie.

Nakonec zvítězil NAS (již mám druhý od Synology - snadná správa, jen ta cena...) a propojení přes WiFi (kabel) přes router s MikroTik OS. Absolutní spokojenost a navíc jsem díky tomu prodal PC Case, protože nepotřebuji supervýkonný HW.

A zapomněl jsem na backup uživatelských dat, v mém případě přes Live od MS. Jen Fotky musím pro sichr pálit na DVD RAM
    Naposledy upraveno uživatelem pleva: 13-08-2010 v 15:27 Důvod: backup user data

Noxik

Ja osobne bych se rad dockal toho, kdy nekdo vyrobi 1 krabicku, ktera bude fungovat jako router s Gigabit LAN, Wifi N s oddelitelnyma antenama, bude obsahovat sachtu na klasicky 3,5 HDD a bude umet sdilet data pro pocitace i televize, automaticky zalohovat dokumenty na pripojenych pocitacich a podobne. Dneska aby mel clovek 10 ruznych krabicek, v zasuvce 10 adapteru a pri problemech stravil cely den hledanim chyby.

Neregistrovaný

Ja mam doma vykony komp drive na praci (dnes jen na hry) a take jako uloziste dat, neni to co se tyka spotreby nejlepsi reseni, ale je chlazeny vodou, tak alespon neni slyset. K nemu mam pomoci domaci LAN pripojenou TV, dock na NtB, Tiskarnu. Foto se mi jeste duplikuje na externi disk. Podobne jsem to udelal i rodicum, ale uz poucen z predchozich chyb, o trochu mobilneji. Maji HTPC v obyvaku, ktere nezere a je tichounke(uloziste dat), pripojeni na NtBuky,tiskarnu maji wifinou.Fotky duplikuji jednou za cas ke me na disky do ,,velkeho" PC

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Hlavním úložištěm je u mě HTPC se dvěma 1TB disky na kterých mám po síti nasdílené složky pro jednotlivé typy dat. K němu se po LAN stabilně připojuje jeden pracovní počítač a příležitostně i další stroje, které se doma objeví. Bezdrátovou síť nevedu a to naprosto záměrně. Pořádný kabel ničím nenahradíš. Ale když se doma objeví nějaký notebook s wifi, rád z dlouhé chvíle zalovím v éteru našeho paneláku

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

drátěná síť 1Gbps, WiFi-N
    datový server na Ubuntu, Intel Atom 330, systémový disk 40GB PATA, datové disky 4x1TB SATA v softwareovém RAID-5 poli

Noxik:
    sice ne vše, ale aspoň něco
    http://www.raidsonic.de/de/products/..._objectID=6336

Neregistrovaný

zdenek.falar: No prave kamen urazu je to "neco". K cemu sitovy disk, kdyz data z nej tecou pomalym dratem/bezdratem nebo je router nestiha posilat ani na gigabitu? Pak to konci u hromady krabic a adapteru. Plus samozrejme cena musi byt dostupna i pro domacnosti, ne 5x drazsi nez samostatne krabicky.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2010

No, ja kdyz koupil byt, tak jsem hned natahl vsude draty na 1GBit sit.
    K internetu jsem pripojen pres router na 10Mbit linku(mozno povysit na 100Mbit).
    Jako datove uloziste, momentalne cca 2TB, pouzivam nizkoprikonove pc, ktere je take vyuzito pro nahravani tv, pripadne jako internetova konzole apod. V planu je do budoucna rozsirit uloziste na 4,5TB (RAID5, 4x1,5TB)
    Vse ostatni(pocitace, tiskarna, scanner, atd) je pripojeno do pevne/dratove site, ale je tu samozrejme moznost, pokud si to situace vyzada, zapnout a pouzit i wi-fi(normalne je vypnuta).

Redaktor SHW
    Registrace
    Jun 2009

hoho zrovna dneska jsem doma dodělal síť, takže i já přispěji.

1)router WL-500W s firmwarem od olega, příprava na IPV6, plus spousty funkcí (např buzení PC za NATem)
    2)gbit switch tplink TL-SG3109, 8x Gbit a možnost různých VLAN
    3)server z desky D510MO, 320 GB, 500 GB, OS: win server 2008 R2
    - samba pro lokální share
    - FTP cerberus pro PC za NATem
    - PS3 media server pro stream filmů, zatím zlobí diakritika
    - zálohování dropbox (umí i lokální synchronizaci)
    4) Asus O!Play Air k televizi (po měsíci trápení poslán do opravy, lag u streamů, odezva dálkového ovládání radši bez commentu ....)

Zkoušel jsem nejprve ubuntu, pak debian, nicméně je s tím příliš mnoho práce a některé věci prostě nešly zprovoznit. Nakonec jsem použil server edici widlí a jsem spokojen.

Než začnete nakupovat doporučuji promyslet celou topologii a podívat se na možné překážky. Případně můžu něco poradit na zdejším fóru. Streamu zdar....

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele HiLow
    Registrace
    Jul 2006

Používám jeden téměř neustále zapnutý PC jako fileserver, streamserver atd. pro celou domácnost.

odb odb je offline
    Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Jakub Doležal Zobrazit příspěvek
    hoho zrovna dneska jsem doma dodělal síť, takže i já přispěji.

1)router WL-500W s firmwarem od olega, příprava na IPV6, plus spousty funkcí (např buzení PC za NATem)
    2)gbit switch tplink TL-SG3109, 8x Gbit a možnost různých VLAN
    3)server z desky D510MO, 320 GB, 500 GB, OS: win server 2008 R2
    - samba pro lokální share
    - FTP cerberus pro PC za NATem
    - PS3 media server pro stream filmů, zatím zlobí diakritika
    - zálohování dropbox (umí i lokální synchronizaci)
    4) Asus O!Play Air k televizi (po měsíci trápení poslán do opravy, lag u streamů, odezva dálkového ovládání radši bez commentu ....)

Zkoušel jsem nejprve ubuntu, pak debian, nicméně je s tím příliš mnoho práce a některé věci prostě nešly zprovoznit. Nakonec jsem použil server edici widlí a jsem spokojen.

Než začnete nakupovat doporučuji promyslet celou topologii a podívat se na možné překážky. Případně můžu něco poradit na zdejším fóru. Streamu zdar....
    Jedna vec by ma zaujimala. Ten windows server 2008 R2 (aku presne verziu pouzivas) a FTP cerberus mas original zakupeny? Su to platene programy a nie najlacnejsie (windows server). Chcelo by na to uzivatelov upozornit.

Ak to mas nelegalne, tak to je skoda sa vobec o tomto rieseni bavit a myslim si, ze taketo riesenie by tu vobec nemalo byt publikovane.

Ak ich mas original, je to riesenie ale totalne nevhodne riesene. S obycajnymi desktopovymi windows dosiahnes to iste a za ovela lacnejsie peniaze. Chcelo by to upozornit ostatnych, na "uskalia" takehoto riesenia.

Na toto je linux asi najidelanejsie riesenie. Ty si s nim nepochodil, osobne nevidim problem rozbehat dane programy, popripade najst ine alternativy.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

doma mám zapojené dva wifi routery, jeden slouží jako přijímač signálu a kabelem jsou k němu připojeny dva desktopy a druhý router v režimu bridge, ke kterým se připojují všechny notebooky a mobil. Ten má také USB port, takže jediné na co čekám je výplata, abych koupil externí disk (1TB), na který si nahraju všechny -téky, momentálně rozházené po celé síti.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Zabezpečení domácnosti
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 36
    Poslední příspěvek: 19-08-2013, 15:08
  2. Víkendová diskuze: Tiskárna v domácnosti
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 20-03-2011, 09:18
  3. Víkendová diskuze: Projektor do domácnosti?
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 04-10-2010, 09:00
  4. Víkendová diskuze: Přišli jste už o svá data?
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 26-04-2010, 13:30
  5. Víkendová diskuze: Jak často zálohujete svá data?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 46
    Poslední příspěvek: 02-08-2008, 15:46