reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sdílené bloky ve OneNote // „lokální“ odkazy

Zeus(CZ) (318)|14.8.2010 10:47
Dobrý den,

začal jsem používat OneNote (2010) a velmi se mi zalíbil, rád bych ho využíval například na vysoké škole, v práci apod.

Obzvlášť oceňuji možnost provázat odkazy různé poznámkové bloky, oddíly, stránky, a dokonce i odstavce v textu.

Odkazy jdou navíc upravit tak, že je OneNote najde ve své interní databázi (nevím, jak to popsat) a nezáleží na tom, kde na disku v PC je soubor uložen. Upravím začátek odkazu na například onenote://Blok.one#.........(atd).

Tato možnost skvěle funguje.

Problém je, že bych rád používal Onenote (a stejné, tedy synchronizované bloky) doma na PC i na laptopu ve škole. Napíšu si poznámky ve škole, doma si je zálohuju a navíc třeba o víkendu upravím…

Otázka zní: Jak nejlépe sdílet?

Pokud použiju interní nastavení sdílení v Officu, tedy SkyDrive, tak se všechny odkazy tvoří jako nějaká http:// hrůza, která odkazuje na SkyDrive. Takže v bloku kliknu na odkaz a načte se mi webová verze Officu (tzn. k ničemu) a upravit to nelze (resp. to neumím).

- Myslíte, že bych měl vytvořit nějakou sdílenou LAN složku, kam bloky ukládat (PC mám doma připojené kabelem i wifi, sesíťovaná jsou, složku snad nějak vytvořit dokážu, najdu si návod)?
- Nebo prostě a jednoduše vždy smazat neaktuální bloky na jednom počítači a nahradit je kopií z druhého? (To mi připadá poněkud neprofesionální, nicméně to funguje :-)) Když si dám na plochu odkaz na složku s bloky, tak to ani nezabere čas… Jen se cítím jako amatér, který nesdílí přes 13 serverů po celém světě… :-)

Děkuji za Vaše názory a rady a přeju hezký den,

Zdeněk