reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"Odlepení" CPU od chladiče

Prott (240)|14.8.2010 12:59
Zdravím, měl bych otázku:
Vyměnoval jsem BOXovaný chladič za jiný a "podařilo se" mi (:runaway) vytáhnout procesor ze zamknutého socketu. Nenapadá někoho nějaký bezpečný způsob jak oddělit CPU od heatsinku (když už nemůžu zkusit možnost pootočit s chladičem mírně do strany a tím tu pastu odlepit)? :notsure
16cmfan (2153)|14.8.2010 13:05
Len mi nehovor, že to je ten Thuban :cry Ale k veci. Najprv skontroluj piny/nožičky procesora, či si niečo neohol alebo nezlomil, ak nie, skúsil by som vložiť cpu speť a všetko zapojiť, spustiť OCCT cpu stress test a až po zahriati cpu vypnuť pc a tak oddeliť cpu, ale počítam, že to už asi nebude možné... hmm snáď nejakou tenkou kreditkou/nožom ho "odlepiť" od heatsinku boxovaného chladiča... :notsure
Prott (240)|14.8.2010 13:10
Ne, neboj - je to Core 2 Duo ... :) ale stejně bych to fakt nerad zničil (nožičky jsou OK a socket snad taky).
Do socketu to už právě nedám (přes páčku na zamknutí tam nedám ten chladič).
EDIT: Co třeba mezi ten CPU a chladič nakapat trochu technickýho lihu?
16cmfan (2153)|14.8.2010 13:13
[quote=Prott;395013]Ne, neboj - je to Core 2 Duo ... :) ale stejně bych to fakt nerad zničil.
Do socketu to už právě nedám (přes páčku na zamknutí tam nedám ten chladič).[/quote]

Páčka sa nedá povoliť - odomknúť ? Tak by som asi skusil ten druhý spôsob, ale radšej ešte počkaj, snáď skúsenejší poradí... btw, 775 nemajú piny na strane socketu a procesoru ak sa nemýlim, gut for you :thumb

Ad tech. lih... skôr len jemne kapnúť a zvyšok urobí kreditka... pekne pomaličky...

Edíto: Athlon 64 ? Tak skontroluj tie piny
Prott (240)|14.8.2010 13:15
Ty jo, kecám... je to Athlon 64
C2D by se mi přes zavřenej socket fakt vytáhnout nepodařilo. :-D
EDIT: Piny i socket jsou v pohodě, to jsem kontroloval hned jako první. :)
EDIT2: Hm, ten se ani nehne.
kevin00 (10238)|14.8.2010 13:41
Nahřej procesor fénem nebo horkovzdušnou pistolí. !!! POZOR !!! U horkovzdušné pistole na teplotu, aby jsi procesor "neuvařil". Lepší méně a vícekrát než-li jednou a naposled ;) a nebo jestli máš el. plotnu tak nahřej pasiv chladiče CPU (případně se dá použít i žehlička).
16cmfan (2153)|14.8.2010 13:43
:thumb žehlička... dobrý nápad Kevin :)
johny__g (6387)|14.8.2010 13:55
Fén je nejlepší a skoro každý ho doma má. Už jsem taky takový procesor sundával, jde to snadno. Nahřát heatsink (ne rozžhavit, stačí když bude na dotek nepříjemně horký) a kroucením procesor sundat.Žádné páčení nebo sloupávání nožem. Jednoduše ukroutit. Pokoušet se dát CPU zpátky do socketu, je jedno do jakého, to je na největší kravina co lze vymyslet. Zničil by jsi ho.
kevin00 (10238)|14.8.2010 13:59
Ono se to dá i s tou plotnou. Posadíš pasiv na plotnu a necháš jej trochu prohřát a poté lze procesor také ukroutit.
Prott (240)|14.8.2010 15:03
Ok, díky všem. Už to povolilo (po tom nakápnutí trochy lihu to šlo nakonec vcelku jednoduše ukroutit). :thumb Funguje jako nový.
[quote=johny__g;395022] Pokoušet se dát CPU zpátky do socketu, je jedno do jakého, to je na největší kravina co lze vymyslet. Zničil by jsi ho.[/quote]
Samozřejmě jsem nemyslel, že bych ho zasunoval zpátky do locknutého socketu. :)