reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nastavení routeru za Ubiquiti Nano M5

Capaj (3)|15.8.2010 12:08
Dobrý den,
chtěl bych si doma zřídit wi-fi síť, ve které bude přístup na internet. Mám doma připojení na internet přivedené přes zeď LAN kabelem do Ubiquiti POE a na střeše mi to chytá Nano M5. Z POE jde další RJ-45 kabel, kterým se připojuji přímo do noťasu na internet. Měl jsem za to, že vezmu svůj Linksys WRT54G router(mám na něm nejnovější DD-WRT firmware), napojím ho přímo za POE adaptér a nechám mu automatické zjišťování IP, DNS atd. tak, že mi to bude fungovat. Párkrát jsem to už takto dělal s modemy kabelových televizí a vždy to fungovalo. Tentokrát si sice router z POE adaptéru načte svou IPnu, zjistí DNS servery atd. ale na internet se nedostanu. Na to Nano M5 se nedostanu, instaloval to provider a nemám na něj přístupové heslo, má klasicky IP 192.198.1.1 se subnet mask 255.255.255.0, takže router když na to přípojím tak dostane IP třeba 192.168.1.173 se stejnou subnet maskou samozřejmě. Zkoušel jsem měnit subnet masku u LAN sítě, aby nebyla stejná jako u WAN sítě, ale to nemá vliv.
Nevíte někdo jak by se s tím dalo hnout?
|Mio| (1333)|16.8.2010 08:10
Vypnout vsechny routovaci funkce na routru a udelat z nej jenom AP.
Privodni kabel pak hod do jednoho z LAN portu obvykle fungujicich pro vystup.

Tedy na routru vypnou DHCP, NAT, funce firewallu, nechat jen prislusne nastavenou wifi cast jako pristupovy bod.

Pak bude fungovat jako "wifi switch" a routovat to bude ten nanostation.