reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vysoká teplota AUX

Benbow (340)|15.8.2010 12:46
Dobrý den,

mám problém tuto sestavu

Motherboard-Asus P5pe-vm
Harddisk-WD Caviar Blue WD5000AAKS
Graf.karta Ati Radeon 9250

mám příliš vysokou teplotu AUX nevíte co je to vůbec za senzor? Našel jsem že by to mohl být Chip set
Severní můstek: Intel Springdale-G i865G
Jižní můstek: Intel 82801EB ICH5
Někdy teplota vystoupá až ke 80*C. Nevíte co je to za zařízení?
Jandaskunk (2330)|15.8.2010 15:26
Jaký program používáš na měření teplot? Většinou tyto senzory nejsou moc funkční a ukazujou blbosti nebo příliš vysoké teploty... Teplotu můžeš na můstkách zkontrolovat "hmatem"
Benbow (340)|15.8.2010 19:58
Asus PC Probe, Speedfan také EVEREST a každý mi to ukázal. To mám sáhnout na pasivní chladič chipsetu?
johny__g (6387)|15.8.2010 21:19
Přesně tak. Pokud by měl těch 80 stupňů, tak se spálíš.
Benbow (340)|16.8.2010 09:52
Všem díky, Chipset to nebyl ale zato na grafické kartě by se daly smažit vajíčka problém vyřešen všem moc díky.
Jandaskunk (2330)|16.8.2010 11:59
U grafiky je to docela běžné, že má vyšší teploty než ostatní součástky v PC (resp. většinou vydrží i vyšší teploty), záleží jak je chlazená, jak je stará teplovodivá pasta mezi chladičem a čipem, jestli je chladič zaprášený atd. Každopádně to AUX nebude grafika podle mě, ale spíš zblázněné nebo nefunkční čidlo. K měření teploty grafiky (pokud má sama nějaký čidlo) je dobrý program GPU-Z
johny__g (6387)|16.8.2010 12:09
Radeon 9250 čidlo mít nebude a jestli je to nějaká ta okleštěná verze s mini pasivem, tak může být horká dost. Pravda, 80 stupňů je až moc, to spíš vypadá na chybné čidlo.
Benbow - jak jsi to vyřešil? Když necháš na grafiku foukat nějaký větráček, opravdu ta AUX teplota leze dolů?
Benbow (340)|16.8.2010 20:17
[quote=johny__g;395403]Radeon 9250 čidlo mít nebude a jestli je to nějaká ta okleštěná verze s mini pasivem, tak může být horká dost. Pravda, 80 stupňů je až moc, to spíš vypadá na chybné čidlo.
Benbow - jak jsi to vyřešil? Když necháš na grafiku foukat nějaký větráček, opravdu ta AUX teplota leze dolů?[/quote]
No vyřešil jsem to tím že jsem zvýšil na maximum otáčky všech ventilátorů. Máš pravdu je to ta stará malá grafika s malým pasivem. Nevim jestli to čidlo má ale po (násilném) sundání toho pasivu jsem zjistil že na tu grafiku vůbec žádnou pastu nedali, jelikož jsem měl doma jednu rezervní tak jsem ji na to dal a pod grafiku jsem musel takovým udělátkem dát 5X5 cm malý ventilátor. A teplota šla o 2 stupně níž. Další řešení je nákup nové grafiky.
Jandaskunk (2330)|16.8.2010 22:18
Podle mě to čidlo taky nemá a takže nemůžeš vědět jakou to má teplotu (měl jsem 9200 s pasivem a čidlo neměla) a tamto bude něco jiného a nejspíš dost přestřeluje....Jinak opatrně s tim pasivem, násilně to vůbec nemá jít, musí se to nejdřív oddělat (budou tam nejspíš ty plastové pushpiny) z druhé strany (zmáčknout například kleštěma, ale jenom ty plastový úchytky) a ne to rvát, to by jsi mohl taky grafiku zničit....
Benbow (340)|16.8.2010 22:25
[quote=Jandaskunk;395565]Podle mě to čidlo taky nemá a takže nemůžeš vědět jakou to má teplotu (měl jsem 9200 s pasivem a čidlo neměla) a tamto bude něco jiného a nejspíš dost přestřeluje....Jinak opatrně s tim pasivem, násilně to vůbec nemá jít, musí se to nejdřív oddělat (budou tam nejspíš ty plastové pushpiny) z druhé strany (zmáčknout například kleštěma, ale jenom ty plastový úchytky) a ne to rvát, to by jsi mohl taky grafiku zničit....[/quote]
Ano, vše jsem odmontoval taky ty plastové držáčky, ale ta stará teplovodivá pasta fungovala jako lepidlo. Nanesl jsem novou a bylo to. Spíš si myslím ale že to asi byl skutečně ten chipset.
Jandaskunk (2330)|16.8.2010 22:30
Myslíš Northbridge?? Tam většinou jsou velký teploty, ale osobně mám na desce taky čidlo, které ukazuje kolem 80 stupňů a ty čidla jsou dost častý (hodně lidí je má takhle na takovou teplotu), podle mě docela solidně přestřelujou, protože NB je sice horký, ale na 80 to rozhodně nemá....
Benbow (340)|17.8.2010 08:22
[quote=Jandaskunk;395572]Myslíš Northbridge?? Tam většinou jsou velký teploty, ale osobně mám na desce taky čidlo, které ukazuje kolem 80 stupňů a ty čidla jsou dost častý (hodně lidí je má takhle na takovou teplotu), podle mě docela solidně přestřelujou, protože NB je sice horký, ale na 80 to rozhodně nemá....[/quote]
Takže si myslíte že ten AUX je jen nesmyslné čidlo které ukazuje blbosti? V tomto případě teda díky za radu a nebudu si toho všímat
johny__g (6387)|17.8.2010 10:24
Nejspíš to tak bude, jestli je PC stabilní, kašli na to.
Benbow (340)|17.8.2010 11:27
[quote=Benbow;395168]Dobrý den,

mám problém tuto sestavu

Motherboard-Asus P5pe-vm
Harddisk-WD Caviar Blue WD5000AAKS
Graf.karta Ati Radeon 9250

mám příliš vysokou teplotu AUX nevíte co je to vůbec za senzor? Našel jsem že by to mohl být Chip set
Severní můstek: Intel Springdale-G i865G
Jižní můstek: Intel 82801EB ICH5
Někdy teplota vystoupá až ke 80*C. Nevíte co je to za zařízení?[/quote]
Dobře nechám to tak PC je v poho a znáte to co oko nevidí srdce nebolí. Dávám vyřešeno.
Suprak (408)|17.8.2010 12:20
Ve starém PC ji mám taky. Je tam jenom dost mizerný, malinký pasivek. Teplotní čidlo jinak opravdu nemá. Pokud se nic nechová nestandardně opravdu bych si toho nevšímal jak píšeš. Občas se stává, že něco měří fake hodnoty.
-Honzza- (28)|30.10.2010 22:03
[quote=Benbow;395624]Takže si myslíte že ten AUX je jen nesmyslné čidlo které ukazuje blbosti? V tomto případě teda díky za radu a nebudu si toho všímat[/quote]
No já myslím že AUX bude výstup. Já mám AUX kolem 29-32 °C
Jandaskunk (2330)|30.10.2010 22:51
AUX může být cokoliv a tady spíš záleží jak který program si ta čidla pojmenuje a taky na modelu desky...