reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pr*ser s instalací chladiče nba CPU...

roamn (295)|16.8.2010 12:52
Tak jsem udělal velkou blbost za kterou nemuzu, mám nový pc a instaloval jsem tam cpu chladič boxovaný, jde o amd 1055T procesor. Problém je že chladič jsem tam instaloval naopak (!), asi, ne debil nejsem já ale výrobce (!), nic tak hloupě a stupidně popsanýho jsem neviděl... Díval jsem se tedka znovu do manuálu a nikde jsem to tam nenašel...

Jde o to že na chladiči je na jedné straně páčka (na druhé jen "přezka") no a já instaloval páčkou směrem do skříně (ke kartám) a jak se ted všude dívám, tak to má být naopak!, směrem ke zdroji (!), proto mi ta blbá páčka pořád nejde spustit dolů a zaklapnout, protože to mám naopak (asi teda doufám, jinak už nevím), v životě jsem nic tak debilního neviděl, NIKDE nebyl obrázek že by páčka měla být směrem ke zdroji (páčka na chladiči cpu).

Přikládám fotku, ted mi jde o to, jestli jsem si nezničil cpu (nic neprsklo, jen cosi vrzalo :-D..) a jde mi o to, jestli můžu ten chladič obrátit...? Měl jsem tam ten teplovodivý čtvereček, pastu nemám, můžu to obrátit?
Snimek 010.jpg
roamn (295)|16.8.2010 12:57
Jde mi o to, jestli muzu ten procesor trochu zvednout a otočit a nechat tam ten puvodni ctverecek aplikované teplovodivé pasty na cpu, co už byl ny box chladiči... Nemám domu pastu abych tam dával novou a nejsem z města takže nemuzu jen tak vyběhnout ven... :-)
johny__g (6387)|16.8.2010 13:05
No já myslím že socket AM3 je symetrický, co se týče umístění chladiče, takže tu páčku můžeš mít jak chceš. Tady bych problém nehledal. Ale klidně chladič (ne procesor!) sundej, otoč a zase nasaď. Pasta tam zůstane.
roamn (295)|16.8.2010 13:08
Ne ne, právěže chladič a místo na něj je symetrický, ale páčku můžeš dát do správné polohy jen jedním směrem, psalo že "zleva doprava" nebo jak... tak jsem to dělal... jenže jsem nepočítal s tím že chladič má být o 180 stupnů obrácenej... (!)
nic tak debilního jsem nezažil! Fakt nikde ani zmníka (proletěl jsem 3 manuály na instalaci cpu co jsem dostal spolu s cpu a deskou a nic!)

Debilita neuvěřitelná! já jsem sice postavil je jedno pc, ale tohle fakt není nikde popsaný!

Zažil tohle už někdo?
johny__g (6387)|16.8.2010 13:12
No já tomu pořád moc nerozumím. Proč ti ta páčka nejde zacvaknout? Obávám se, že problém nebude v debilním chladiči, manuálu ani výrobci ....
roamn (295)|16.8.2010 13:16
Nech si připomínky. V manuálu se píše zaklapnout from the left side to the right side...což jsem dělal, jenže problém je že jsem měl chladič otočený o 180 stupnu, tím pádem i páčku, tím pádem jsem měl asi tlačit opačným směrem...

Debilita v manuálech (3!) je ta že opravdu nikde není napsané že páčka by měla být směrem ke zdroji (a na směrem ke kartám) a že to "from left side to the right side" se vztahuje k tomuto natočení chladiče... 3! manuály a všechno blbě...

A že je napsaným pravidlem (jestli ano) že se chladič instaluje páčkou směrem ke zdroji mě nezajímá, má to být uvedeno v manuálu...
johny__g (6387)|16.8.2010 13:21
Možná to bude tím, že orientace socketu není nikde předepsaná a výrobci desek si ho můžou natočit jak chtějí, takže to nemusí být vždy ke zdroji, nebo ke kartám. Ale dobře, nechám si připomínky, poraď si sám jak chceš.
Zoidik (1405)|16.8.2010 13:53
Nicméně, mohl sis to vyzkoušet nanečisto, na jakou stranu to lépe půjde, a pak dle toho ten chladič uchytit. Jinak pokud ti tam drží a má kontakt s CPU, tak ho tam nech. Ničemu by to vadit nemělo že ho máš torhcu jinak posazený....
roamn (295)|16.8.2010 14:19
tak jsem zjistil že to tam asi mám správně, ale vážně v tom případě vůbec nechápu to množství síly co do toho musím dát abych to zaklapl... Už ted tlačím abnormálně hodně a ono to nejde.... nezaklapne to... V přitom na videu (přímo ten samej cpu a ten samej box chladič) to jde tak lehce...

Mám to tam nakonec asi dobře ale ta síla... vždyt já to rozbiju, nemuzu tak moc tlačit... všiml jsem si že je část toho mechanismu zobáčku trochu ohnutá/deformovaná, proto to asi nejde, kdyby byla rovná tak to asi projde ale ted je trochu zahnutá a fakt to nejde... a přitom je to málo...


To je v prde... nepracuju jako zedník nebo já nevím co a nepracuju s cihlou abych musel takhle tlačit...

Není tu někdo kdo má taky amd 1055T s box chladičem...? Jak moc velkuo sílu jste musel vynakládat aby to prošlo...?
jrx (1880)|16.8.2010 14:24
Hlavně, že jsem v tom druhém threadu, kde vybíráš sestavu asi 500x napsal, proč tam je BOX chlazení a proč nepořídíš lepší. No hlavně že se půl dne řešilo jak rozdělit disk a proč nekupovat archaický systém. A vidím, že levná deska a skříň zůstala taky, že jsem se namáhal...
Dojigiri (1629)|16.8.2010 14:38
No, někdy to jde dost ztuha (což je v podstatě dobře, čím hůř to jde, tím líp je chladič přitlačen na CPU a tím líp chladí) ... btw. když to zacvakáváš, máš už desku osazenou v case? Pokud jo, jde to většinou snáz když je deska položená na něčem tvrdým rovným (třeba na stole), aby se neprohýbala (protože pokud už máš desku osazenou na distančních sloupcích, jednak to jde blbě protože se prohýbá a druhak jí tím průhybem můžeš i poškodit, pokud by to šlo příliš ztuha).
roamn (295)|16.8.2010 14:51
mám ji už v desce... :-(...

Fakt to jde tak ztuha že nevím, asi to zkusím nadoraz a bud to sedne nebo něco rupne...

nemá tu někdo 1055T a box??
Smeli (2302)|16.8.2010 15:24
Nemůžu si pomoct, ale podle té fotky tam máš ten chladič špatně posazený tak, že celou svou plochou nedoléhá na CPU a proto ta páčka nejde zacvaknout. Zkus s tím pasivem trošku hnout směrem dolů jestli "nezapadne" do rámečku...
16cmfan (2153)|16.8.2010 16:13
[quote=roamn;395455]mám ji už v desce... :-(...

Fakt to jde tak ztuha že nevím, asi to zkusím nadoraz a bud to sedne nebo něco rupne...

nemá tu někdo 1055T a box??[/quote]

Vyber chladič a nsaď ho správne... to bude naj riešenie
kevin00 (10238)|16.8.2010 16:19
BOXovaný chladič jsem instaloval snad pouze 2x v životě a vždy šel nasadit/zaklapnout relativně snadno. Pokud se pořádně kouknu na Tvé foto, na pravé straně (u nápisu AM3 na základní desce) Ti chladič řádně nedosedá k procesoru, potažmo je špatně nasazen do rámečku. Je tam dost zřetelně vidět, že je výš než-li na straně levé. Být tebou tak bych pořádně překontroloval nasazení chladiče.

[SPOILER=Špatné nasazení BOX chladiče CPU][/SPOILER]
roamn (295)|16.8.2010 16:55
Ne, tím to fakt nebude, chladič je tam dobře, ted jsem to dokonce otočil o 180 stupnu, aby to bylo (ta páčka) směrem ke zdroji a pořád stejný problém, doléhat tam doléhá správně, asi je trochu nakřivo ale ne vertikálně ale horizontálně na té fotce, nevím, prostě o něco málo otočenej ale na procesor a spol dosedá dobře...

Fakt už jsem tlačil jak kráva, mám to i v vyrytý v kůži prstů... asi radši koupím jiný chladič než riskovat že se mi posere deska nebo cpu...

Který chladič by jste mi doporučily (s co možná nejsnadnější instlací (není nutná síla (tu sice mám ale jaksi nedokážu rozlišit co ještě jo a co už ne a riskovat se mi to moc nechce).. Který chladič? patice je am3 nebo am3+ (pokud něco takovýho je), cpu je 1055T, deska Gigabyte GA-770TA-UD3 (rev. 1.0).

Který chladič by jste mi doporučily a který chladič by jste mi doporučily tak, aby byl chlazením na úrovni boxu ale méně hlučný a hlavně líp se nasazoval? (a byl levnější než váš první typ).?
kevin00 (10238)|16.8.2010 17:07
[quote=roamn;395474]Ne, tím to fakt nebude ...[/quote]

No, když je vše naprosto v pořádku a ničím co jsme Ti radili to není, tak už zbývá jediná závada ... a to závada mezi case a podlahou ;)

Netuším, kolik chceš do chladiče CPU investovat, protože nehodlám hledat "první typ" a tak tu máš levný a o kousek lepší než-li BOX chladič Cooler Master Hyper TX3. Kdyby jsi chtěl přeci jenom dopřát procesoru aspoň trochu důstojné chlazení doporučuji Cooler Master Hyper 212 Plus.
roamn (295)|16.8.2010 17:25
Mě fakt bude stačit chlazením na úrovni boxu+mín hlučnej ale hlavně lepší instalace...

Co takto:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000J000000PG8
?
Uchadil by to aspon na urovni boxu a má lepší systém instalace než box?
kevin00 (10238)|16.8.2010 17:37
To doufám nemyslíš vážně ? Tohle stěží uchladí starší procesory, natož Phenom II X6. Nevymýšlej kraviny a kup min. CM TX3 a i tak je to nedůstojný chladič pro takový procesor :rolleyes:
roamn (295)|16.8.2010 17:44
Já nevím, já se ptám co 1055T uchladí na úrovni boxu (víc fakt nepotřebuju, nebýt ten box tak blbě upevnovací jedu spokojeně jen s boxem...

Ten Cooler Master Hyper 212 Plus mi přijde moc velký a těžký, z toho bych měl fakt strach, navíc pc budu sem tam (2-3 do roka) převážet, z toho 212 mám fakt strach...
kevin00 (10238)|16.8.2010 17:52
Velký a těžký Viděl jsi někdy velký a těžký chladič ? Noctua NH-D14 je velký a těžký chladič. Mám ho nainstalovaný v case a dělám s ní psí kusy a nikdy se nic nestalo. Chladič CM Hyper 212 + je naprosto bezpečný chladič i pro převoz. A jestli budeš počítač převážet 2 - 3x do roka, dáš ho do krabice od case a nemusíš se naprosto ničeho obávat ;)
roamn (295)|16.8.2010 18:09
Hele já si fakt sestavil jen jedno pc a to před 6 lety tuším a od té doby z HW vypadl a moc to nesleduju a takový obři jako ten 212 tenkrát fakt nebyli... takže jenom čumím když to vidím a prostě tomu nevěřím :-)... Navíc já mám skřín CM elite 332, což tomu moc nepřidá...

A co třeba tento? je levný, lehčí, uchladit to uchladí?

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000J000000VSW
speedsnail (4876)|16.8.2010 19:06
Uchladí. Ale mám obavu že máš spíš obě ruce volšový, než že by boxovaný chladič na AM3, který používá používá 90 % uživatelů (čísly to budou statisíce, milióny po celém světě) byl tak "blbě vymyšlený"..
r34ktor (7477)|16.8.2010 19:49
Dost dobře nechápu, kde je problém. :notsure Instalace chladiče na socket AM2, AM2+ a AM3 patří mezi ty nejjednodušší. Úchyt pracuje na principu excentru. Sejmi chladič a vyzkoušej si to ve vzduchu. Pak nemusíš nesmyslně řešit, kam páčku tlačit. Na pochopení její funkce stačí trocha zdravého rozumu. Navíc je u procesoru přiložen obrázkový návod, ze kterého je postup instalace zřejmý.

Instruktážní video instalace chladiče:



PS: Boxovaný chladič přiložený k Phenomu II X6 rozhodně není špatný. Jeho výměna za nějakou šunku nemá smysl.

PPS: Máš štěstí, že jsi nikdy nemontoval chladič na socket 775. To by jsi teprve poznal, co je občas potřeba za sílu a šikovnost!
roamn (295)|16.8.2010 20:32
Problém není v tom že bych to měl špatně nasazený ani že bych nevěděl na jakou stranu tlačit (oboje jsem si myslel předtím, protože jsem tlačil jak to jen šlo a ono nic, tak mě napadlo že problém musí být někde jinde...). Tak jsem napsal sem, ale potom si to vše zkontroloval a původně vše bylo ok, takže fakt jediný problém je v tom a byl vtom odzačátku, že at na to tlačím jak tlačím nic se neděje a já mám strach tlačit víc, protože už tak tlačím moc, pasiv se mi už skoro sám nahýbá na stranu tlaku a ta ku... páčka ne a ne sesednout...

Všiml jsem si že je ale část té páčky už trochu uhnutá bokem, díky tomu snažení, takže to možná nejde proto...

To video už jsem viděl... a takhle jednoduše to nejde ANI OMYLEM (!), vynakládám xnásobnou sílu a ono nic... (než ten na tom videu...) Takže na to mám asi fakt kašlat že, protože snažit se víc, tak už něco fakt rozbiju (z toho mám strach)...?

EDitz: Ten na tom videu nědělá fakt nic silou... Já tlačím xnásobně víc a ono nic... a to už jsem pro jistotu otočil i ten chladič páčkou je zdroji a ono nic...
BTW ten jeho chladič je podle mě trochu jinej než mám já, sice páčka je podobná až stejná podle toho co aspon vidím, ale já tam mám i heatpipes v tom pasivu
r34ktor (7477)|16.8.2010 20:40
Zkus vyfotit detail páčky, spodku chladiče a patice na desce.
roamn (295)|16.8.2010 20:51
Něco jsem fotil už dneska hned jak jsem t ozkoušel, zítra zkusím další fotky...

Ono na té páčce jde vidět že je už trochu ohnutá tím snažením (ohnutá bokem, není dokonale rovná) takže zapadnou bude problém.

Navíc mi na začátku instalace nedošlo že páčka musí být úplně nalevo a potom tlačit doprava), já jsem to zkoušel nasadit (jednu sponu na ten socket) když byla páčka nahoře (tak jak se nasazovali kdysi chladiče bez páček) a tlačil jsem trochu a ono to nešlo (ale ne moc dlouho) pak mi došlo že když ji dám úplně doleva že klesne ještě o něco níže a dovolí mi nasadit poslední konec spony na výstupek socketu o to líp. (v manuálu ale nic takovýho nebylo) No a pak už zbývalo jen páčku otočit o 180 stupnů (cca, spíš víc) zleva doprava... jenže tady ztroskotávám, dostanu ji nahoru, i docela už doprava ale nezapadne, nezapadne, nezapadne do ničeho a jak to pustím, hned se vrací...

Mám strach že už je ta páčka tak deformovaná že prostě neprojde a nemá se jak zachytnout (pokud nevydám jóóó sílu abych nepřekonal tu deformaci, jenže to už by pak byla taková síla, že by se něco urvalpo asi :-/ )

Všimntě si že "tělo"/"krk" té páčky už je deformován trochu na stranu a možná proto nechce projít úplně doprava a zaklapnout se...?

EDIT: Hlavně na tom třetím a posledním obrázku jde vidět že je to dost deformovaný...
Snimek 003.jpg Snimek 005.jpg Snimek 007.jpg Snimek 011.jpg Snimek 013.jpg Snimek 014.jpg
r34ktor (7477)|16.8.2010 22:37
Užitečný by byl čelní pohled.

Chladič bych každopádně demontoval a odzkoušel funkčnost mechanismu mimo desku.

BTW nebyla na pastě ještě krycí fólie? Opomenutí jejího sejmutí by znamenalo výše položený chladič a tudíž abnormální sílu k překonání aretačního mechanismu.
roamn (295)|17.8.2010 10:34
Nebyla (folie), max totálně průhledná, byl tam jen nějaký velký krycí plast,

funkčnost mimo desku nemám jak ověřit )nemám žádnou jinou desku s podobnou paticí a naprádzno ta páčka jde zajistit (když je chladič ven z desky)...

Ten http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000J000000VSW by to tedy uchladil jo?
16cmfan (2153)|17.8.2010 10:37
Nechápem, prečo sa Vám nechcem prihodiť 3 kila na Hyper 212:notsure Zabilo by Vás to ?
johny__g (6387)|17.8.2010 10:46
[quote=roamn;395650]
Ten http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000J000000VSW by to tedy uchladil jo?[/quote]

Možná ano (na plné otáčky), ale je vhodný pro procesory s maximálním TDP 95W. BTW, upínací mechanismus je podobný jako BOX, takže jestli nezvládáš nasadit BOX, myslíž že tohle půjde?
didaktik (132)|17.8.2010 11:01
Jenom pro jistotu, doporučuji zkontrolovat osazení CPU (a nebo sem vložit fotografie patice bez chladiče z boku).
Naposledy jsem to sice viděl u intel socketu 478, ale CPU byl na jedné straně mírně nadzvedlý (řekněme o polovinu délky nožiček), nicméně v patici byl zajištěný. A osoba mající tento problém také nebyla schopná na jedné straně zajistit (box) chladič.
roamn (295)|17.8.2010 13:01
1) Hele a co kdybych si zajel do ostravy s tím že to cpu+chladič chci reklamovat? Slyšel jsem že tam reklamaci vyřídí i na počkání?

2) Případně můžu to zboží vrátit (kupoval jsem to přes net, odběr byl přes ppl), vrátit to tam osobně a hned si koupit nový, stejný cpu...?
robky (3195)|17.8.2010 13:06
hmmm, pochybujem, že reklamáciu/vrátenie tovaru uznajú - zjavne došlo k mechanickému poškodeniu/ohnutiu z tvojej strany:notsure ....

Poriadne skontroluj, či sa niekde box neopiera o plastový rámček okolo socketu .... osobne som sa s podobným problémom ešte nestretol, a to som už AM2/3 boxov osadil hafo ....
roamn (295)|17.8.2010 13:08
Myslíš že to neuznají...? A co to vrátit do 14-ti dnů bez udání důvodu...? To muzu... a oni to musí vzít ne?

A místo vrácení penez budu chtít prostě nový box cpu...
Sommer (384)|17.8.2010 13:13
Do 14 dnů bez udání důvodu ti to zboží ještě nemusí vzít zpátky. V podmínkách určitě bude, že musí být nepoškozené. Takže plnou cenu by ti asi nevrátili; případná výměna za jiný kus HW by asi byla v nižší cenové hladině.
Martin Vithous (52)|17.8.2010 13:17
[quote=roamn;395664]Myslíš že to neuznají...? A co to vrátit do 14-ti dnů bez udání důvodu...? To muzu... a oni to musí vzít ne?

A místo vrácení penez budu chtít prostě nový box cpu...[/quote]

Musí, v případě poškození (které je zde zřejmé) Vám však s pravděpodobností blížící se jistotě nevrátí částku plnou, tedy i na "nový" CPU by jste si musel připlácet.

Ani taková výměna však Váš problém neřeší.

Jako jediné nenásilné řešení se mi v tomto konkrétním případě jeví servis, kde Vám chladič (buď nově zakoupený, či Váš BOX, pokud jej ještě někdy někdo dá dohromady) usadí, případně poproste nějakého náctiletého souseda (a to pokud možno dříve, než s PC budete dále laborovat).
roamn (295)|17.8.2010 13:25
[quote=Martin Vithous;395670]Musí, v případě poškození (které je zde zřejmé) Vám však s pravděpodobností blížící se jistotě nevrátí částku plnou, tedy i na "nový" CPU by jste si musel připlácet.

Ani taková výměna však Váš problém neřeší.

Jako jediné nenásilné řešení se mi v tomto konkrétním případě jeví servis, kde Vám chladič (buď nově zakoupený, či Váš BOX, pokud jej ještě někdy někdo dá dohromady) usadí, případně poproste nějakého náctiletého souseda (a to pokud možno dříve, než s PC budete dále laborovat).[/quote]

Kolik bych si tak musel připlatit...? cpu je v pořádku, jen ta blbá páčka na chladiči, odhadem, kolik bych si tak musel připlatit za new amd x6 1055T box?? odhad aspon...
Martin Vithous (52)|17.8.2010 13:34
Přesnou sumu opravdu netuším, mám však za to, že vč. poštovného by se jednalo zhruba o částku, za kterou by se dal pořídit nový CM Hyper 212+, čímž se mi takový postup jeví jako naprosto nemístný.
roamn (295)|17.8.2010 13:49
"...co kdybych si ZAJEL do ostravy..." Já to asi zkusím
16cmfan (2153)|17.8.2010 13:52
šetriť za každú cenu sa nikdy nevyplatí, o pc komponentoch to platí dvojnásobne... kupovať si 6-jadrový cpu a stroskotať na box. chladiči je prinajmenšom zaražajúce - ale je to Váš pc, nie moj:)
roamn (295)|17.8.2010 14:02
Ok, zeptám se ještě jen na to, jestli muzu vratit zboží koupené přes net a dodané ppl i osobně (vrátit osobně) na prodejně a to do 14 dnů bez udání důvodu...?

A má někdo zkušenosti s tím, jestli alfa ty reklamace vyřizuje fakt tak rychle...? (tzn na počkání, když tam zajedu osobně do ostravy)?
Martin Vithous (52)|17.8.2010 14:03
[quote=roamn;395676]"...co kdybych si ZAJEL do ostravy..." Já to asi zkusím[/quote]

V takovém případě si připočtěte náklady na dopravu a ztracený čas. Nicméně, jak bylo řečeno, je to Váš PC (OT: Proč jste si vůbec pořizoval šestijádrové CPU? Jste to schopen využít? Popravdě, Vaše sestava se mi zdá poněkud šílená.).

EDIT: Upozorňuji Vás, že vrácení zboží není reklamace. Při vrácení zboží Vám prodejce musí vrátit peníze do 30 dnů, nikoli obratem.
r34ktor (7477)|17.8.2010 14:07
[quote=roamn;395676]"...co kdybych si ZAJEL do ostravy..." Já to asi zkusím[/quote]
Přibalil bych s sebou i zbytek komponent, aby ti to tam daly dohromady. :idea
dzandra (1368)|17.8.2010 14:19
[quote=Martin Vithous;395683]V takovém případě si připočtěte náklady na dopravu a ztracený čas. Nicméně, jak bylo řečeno, je to Váš PC (OT: Proč jste si vůbec pořizoval šestijádrové CPU? Jste to schopen využít? Popravdě, Vaše sestava se mi zdá poněkud šílená.).

EDIT: Upozorňuji Vás, že vrácení zboží není reklamace. Při vrácení zboží Vám prodejce musí vrátit peníze do 30 dnů, nikoli obratem.[/quote]

Ale ne v alfě mu vrátí prachy hned, ale ať se připraví na to, že mu nedají celou částku. KOupil jsem crative fatality a měl jsem jen asi 5minut na hlavě. Pak jsem je poctivě zabalil a odvezl do shopu. -70kč za vyčištění :D. Což je nějakých 10%. Ale hlavně musíš vrátit do 14ti dnů po doručení
roamn (295)|17.8.2010 14:28
Hm... ale není ze zákona dáno že se se má vrátit plná částka...? (při vrácení do 14-ti dnů od koupě)
r34ktor (7477)|17.8.2010 14:31
Pouze pokud vracíš originálně zabalené a nepoškozené zboží, což není tvůj případ.
roamn (295)|17.8.2010 14:34
Tak deformovaná (trochu do strany ohnutá) je jen blbá páčka na chladiči, navíc to není moje vina, bůh ví jestli ta spona není výrobní zmetek a nemám vadný kus, a procesor je zapatlaný od té pasty, což se dá v pohodě vyčistit, žádný jiný poškození není, to je podle mě tak na 200-300kč srážku ne?
DjKukucek (9)|17.8.2010 15:27
Narazil jsem na tohle téma náhodou přes google a chování dotyčné osoby mě donutilo se zaregistrovat což jsem chtěl učinit už dříve.
Musím ale plakat nad lidským neštěstím.
Musím plakat neboť nechápu co je těžkého/složitého na tom,položit chladič vážící cca 400g na procesor tak, abych viděl že "leží" rovně.
Nezáleží jestli je chladič otočený o 180° nebo ne,tam jde pouze o napájecí kabely ale jde o to aby jsi zacvakl sponu bez použití násilí.
Nechápu taktéž proč nesundáš chladič a nepodíváš se jestli jsi tam nenechal avizovaný plastový kryt.
Taktéž chápu že nepatříš mezi ty co staví PC denně či měsíčně,ale instalaci tohoto chladiče zvládne i úplný začátečník protože to špatně nasadit nejde :D
Uzamykací páčka je pouze na jedné straně.
Chtěl jsem udělat ilustraci protože mám doma nepoužitý tento chladič a volnou desku,ale po přečtení třech stran jsem zjistil že tato pomoc by byla marná.
Na závěr musím podoknout že to zníčení jsi si provedl sám a pokud nejsi schopný se řídit ani videem které ti někdo poslal,jsi ztracený příklad nerváka a tam nepomůže nic jiného než cizí pomoc.
roamn (295)|17.8.2010 15:42
Idio... Co nechápeš na tom že na tom mým kousku ta páčka prostě NEJDE dát dolů(!). Ty předchozí problémy byli bezpředmětný, to už jsem tu psal (!), psal jsme že to šlo tak ztuha ta páčka že jsem myslel že problém prostě MUSÍ být někde jinde (natočení atd., protože už jsem nevěděl co by v tom jinýho mohlo být), tak jsem začal laborovat kde je ten problém a až pak mi došlo že ne, že skutečně je problém jen v tom že ta páčka dolů nejde, respektive může jít, ale to ji musím jedině urvat, jinou silou to nepujde. Co na to nechápeš proboha! Co nechápeš na tom že video je mi nahovn*!? Proboha, prijed za mnou domů a pojd si tu páčku zkusit stlačit... Když mi to zničíš, tak mi to zaplatíš a klidně si můžeš vzít na pomoc video, z toho určitě poznáš proč tam to jde tak lehce a u mě to prostě NEJDE ani silou, větší silou už jedině tak něco poser*, proto ji neaplikuji, klidně přijed, až budeš odcházet přijdeš si jak hňup...Hnid*, 100x můžeš vidět video kde třeba gtx460 běží ok a normálně, někomu ale prostě nenaběhne proboha! Pak mu můžeš nadávat do debilů 100x ale on to prostě nerozběhne proboha :-D! (protože má třeba vadný kus, já nevím, ale jednoduše nerozbhně) ale néé, ono to na to videu jde tak hezky! tak to přece musí jít i tady, jinak je ten autor debil :-D...

Asi je tu nějaký komunikační šum.

EDIT: Četl si to vůbec proboha, to jsis registraci mohl ušetřit, chladič už jsem 100 sundal a zase nandal, sedí mi tam úplně normálně, je tohle možný...
Já zas pláču nad něčím "mimoňovstím", hele klidně přijed ke mě domů, bydlím v olomouckým kraji, dej mi předem 4500 kč (to kdybys mi to zničil, protože to prostě nepůjde) a je to, já ti cestu i hodinovou sazbu klidně zaplatím a je to :-)...