reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaké LCD?

Mirekprof (1)|4.4.2007 18:23
Ahoj, momentálně se rozhoduji po jakém LCD mám šáhnout, chci širokouhlej a od 19palců výš:)-internet, hry,filmy..., moje finance jsou značně omezené cca do 6000Kč a mín:)....nevím pro jaký se rozhodnout, ale mím favoritem je Samsung 940BW.Uvažuji však také nad:
LG L194WT-SF,
....boužel však nevím který z nich je lepší, proto se obracím na Vás s prozbou o radu, či doporučení nějakého jiného LCD....díky
Nevíte jak jsou natom Philipsy konkrétně Philips 190CW7CS?
-Ještě se mi velmi líbí Samsung SyncMaster 931BW....mám poměrně světlí byt a rád bych se zeptal jestli je důležitý ten kontrast (v tomto případě 2000:1...a nebo je to jen reklamní tryk?)
Petr S. (1220)|4.4.2007 20:03
Samsung SyncMaster 931BW bych rozhodně nebral, nejenže má mizerné možnosti polohování (to by vám při sledování filmů mohlo vadit), tak i problémy s příliš vysokým jasem. Barva rámu a případné odlesky od toho krásného sluníčka za oknem očím také moc neprospívají... Nevím přesně jak Samsung dosáhl takto vysokého kontrastu u technologie TN (standardem dnes bývají hodnoty kolem (300 - 400 cd/m2), ale očividně to nezvládl.

Vybíral bych tedy spíše mezi 940BW a LG. Ty jsou víceméně rovnocenné a to i cenově. Se značkou LG mám výborné zkušenosti ohledně polohování (dá se nastavit do všech možných i nemožných poloh) a i docela pěkného obrazu. U této značky se prý dá v OSD také vypnout modrá LED diodka, která by Vás eventuálně mohla při sledování filmů rušit.
Mikeson (10)|4.4.2007 21:23
[QUOTE=Petr S.]vysokého kontrastu u technologie TN (standardem dnes bývají hodnoty kolem (300 - 400 cd/m2), ale očividně to nezvládl.[/QUOTE]

Kontrast - kontrastni poměr
Jas - candela na metr ctverecni
...ale to jen tak,ze jdu kolem...nemyslim to nijak zle.

Jinak se mi zdaji 940bw a 205bw lepsi nez novejsi 931bw a 206bw...
Ten vysoky kontrast je dynamicky...takze ta klasicka hodnota je jen mirne vyssi,to polohovani je u tech novejsich nulove,cili o nicem.
Petr S. (1220)|5.4.2007 09:15
[QUOTE=Mikeson]Kontrast - kontrastni poměr
Jas - candela na metr ctverecni
...ale to jen tak,ze jdu kolem...nemyslim to nijak zle.

Jinak se mi zdaji 940bw a 205bw lepsi nez novejsi 931bw a 206bw...
Ten vysoky kontrast je dynamicky...takze ta klasicka hodnota je jen mirne vyssi,to polohovani je u tech novejsich nulove,cili o nicem.[/QUOTE]

Ajta, co jsem to zas napsal :mistake Teď když na to koukám, tak jsem z toho velice zmaten :stupid Včera jsem docela spěchal a tak jsem asi myslel moc rychle :notsure Moc se omlouvám.

Mělo to být takto:

vysokého kontrastu u technologie TN (standardem dnes bývají hodnoty kolem (700 - 800:1). Výjimky jsou sice známy, ale v podání Samsungu je to očividně nedotažené.

btw: Jak pracuje ten dynamický kontrast? Víceméně o něm slyším poprvé...
Mikeson (10)|5.4.2007 15:07
Totok jsem nekde nasel:

Samozřejmě že se jedná o technickou "fintu" a konkrétní provedení oplývá různým stupněm "inteligence", kdy se např. dynamicky vyhodnocuje podíl tmavých a světlých ploch v jednom obraze, podíly jasů a stínů v po sobě jdoucích snímcích pohyblivé scény, rozsah hodnot v příchozím signálu, eventuelně ještě korekce na vnější osvětlení atd.
Johnyn (8)|13.5.2007 14:34
Nemá někdo zkušenost s BENQ FP241W ? Tento LCD se mi moc líbí, hlavně možnostmi připojení (D-Sub/DVI-D/S-Video/Composite/HDMI).