Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Jaké LCD?

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Ahoj, momentálně se rozhoduji po jakém LCD mám šáhnout, chci širokouhlej a od 19palců výš-internet, hry,filmy..., moje finance jsou značně omezené cca do 6000Kč a mín....nevím pro jaký se rozhodnout, ale mím favoritem je Samsung 940BW.Uvažuji však také nad:
    LG L194WT-SF,
    ....boužel však nevím který z nich je lepší, proto se obracím na Vás s prozbou o radu, či doporučení nějakého jiného LCD....díky
    Nevíte jak jsou natom Philipsy konkrétně Philips 190CW7CS?
    -Ještě se mi velmi líbí Samsung SyncMaster 931BW....mám poměrně světlí byt a rád bych se zeptal jestli je důležitý ten kontrast (v tomto případě 2000:1...a nebo je to jen reklamní tryk?)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Samsung SyncMaster 931BW bych rozhodně nebral, nejenže má mizerné možnosti polohování (to by vám při sledování filmů mohlo vadit), tak i problémy s příliš vysokým jasem. Barva rámu a případné odlesky od toho krásného sluníčka za oknem očím také moc neprospívají... Nevím přesně jak Samsung dosáhl takto vysokého kontrastu u technologie TN (standardem dnes bývají hodnoty kolem (300 - 400 cd/m2), ale očividně to nezvládl.

Vybíral bych tedy spíše mezi 940BW a LG. Ty jsou víceméně rovnocenné a to i cenově. Se značkou LG mám výborné zkušenosti ohledně polohování (dá se nastavit do všech možných i nemožných poloh) a i docela pěkného obrazu. U této značky se prý dá v OSD také vypnout modrá LED diodka, která by Vás eventuálně mohla při sledování filmů rušit.

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Citace Původně odesláno od Petr S.
    vysokého kontrastu u technologie TN (standardem dnes bývají hodnoty kolem (300 - 400 cd/m2), ale očividně to nezvládl.
    Kontrast - kontrastni poměr
    Jas - candela na metr ctverecni
    ...ale to jen tak,ze jdu kolem...nemyslim to nijak zle.

Jinak se mi zdaji 940bw a 205bw lepsi nez novejsi 931bw a 206bw...
    Ten vysoky kontrast je dynamicky...takze ta klasicka hodnota je jen mirne vyssi,to polohovani je u tech novejsich nulove,cili o nicem.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od Mikeson
    Kontrast - kontrastni poměr
    Jas - candela na metr ctverecni
    ...ale to jen tak,ze jdu kolem...nemyslim to nijak zle.

Jinak se mi zdaji 940bw a 205bw lepsi nez novejsi 931bw a 206bw...
    Ten vysoky kontrast je dynamicky...takze ta klasicka hodnota je jen mirne vyssi,to polohovani je u tech novejsich nulove,cili o nicem.
    Ajta, co jsem to zas napsal Teď když na to koukám, tak jsem z toho velice zmaten Včera jsem docela spěchal a tak jsem asi myslel moc rychle Moc se omlouvám.

Mělo to být takto:

vysokého kontrastu u technologie TN (standardem dnes bývají hodnoty kolem (700 - 800:1). Výjimky jsou sice známy, ale v podání Samsungu je to očividně nedotažené.

btw: Jak pracuje ten dynamický kontrast? Víceméně o něm slyším poprvé...

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Totok jsem nekde nasel:

Samozřejmě že se jedná o technickou "fintu" a konkrétní provedení oplývá různým stupněm "inteligence", kdy se např. dynamicky vyhodnocuje podíl tmavých a světlých ploch v jednom obraze, podíly jasů a stínů v po sobě jdoucích snímcích pohyblivé scény, rozsah hodnot v příchozím signálu, eventuelně ještě korekce na vnější osvětlení atd.

Nováček Avatar uživatele Johnyn
    Registrace
    May 2007

Nemá někdo zkušenost s BENQ FP241W ? Tento LCD se mi moc líbí, hlavně možnostmi připojení (D-Sub/DVI-D/S-Video/Composite/HDMI).

Podobná témata

1. Jaké ventilátory
    Od Neregistrovaný v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 07-03-2013, 22:21
  2. Jaké hry?
    Od Devouver v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 05-09-2011, 01:07
  3. Jaké ovladače
    Od Koda34 v sekci Grafické karty