reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s připojením PC přes wi-fi

Fuckaroo (151)|17.8.2010 13:48
Dobry den,

pokusim se strucne popsat problem.. Vcera jsem zakoupil router Tenda W311R+ ,do kteryho jsem pripojil wan kabel (internet), z routeru skrze normalni lan kabel do pc. Vse, vcetne zabezpeceni (wpa2, aes) jsem nastavil ,zkusil se pripojit pres notebook na wi-fi sit a fungovalo to.. prakticky okamzite. signal vynikajici, internet bezi. ted k problemu.. mam tady dalsi pc, ktere slouzi jen na internet.. jedna se o Dell Optiplex GX240 ,ktery ma podle vseho pouze 1.0/1.1 usb (na netu se udava 2.0, ale v biosu ani nikde jinde jsem moznost zmeny nevidel). Dokoupil jsem k nemu tedy usb wi-fi adapter, konkretne tento: http://aukro.cz/item1186910679_usb_wifi_adapter_54mb_novy_skladem_ihned.html ,nainstaloval jsem prilozene cd, pripojil se na sit.. signal opet vynikajici, pripojeny jsem tedy byl, ale na internet jsem se uz nedostal. Sem tam (to uplnou nahodou jednou za x-minut) to nabehlo.. jedna stranka, treba google a hned se to zase vyplo. pripojeny jsem porad, ale nemuzu na tom pocitaci na net.. potrebuji nutne pomoct, jsem z toho zoufaly. dekuji mnohokrat.

Edit: na zminenem dellu je nainstalovan WinXP(32bit)SP3
Fuckaroo (151)|17.8.2010 14:11
..jeste takovy dodatek: ten usb wifi adapter prisel drive nez ten router a tak jsem se jen tak pokusil pripojit na nejakou sit v okoli, coz se povedlo a normalne jsem na netu byl (jednalo se o nezabezpecenou sit samozrejme).
Fuckaroo (151)|17.8.2010 14:41
a jeste neco me napadlo.. nevim zda by to tim mohlo byt. nez jsem zaridil wi-fi router pro domacnost, mel jsem tedy pouze kabelove pripojeni od pody s pevnou ip adresou. tu jsem zadal (spolecne s dns servery atd.) do routeru a u sebe v pocitaci (i na notebooku a dellu) jsem nastavil ziskat adresu z dhcp (takze 192.168.0.100-200). kazdopadne mne internet pres ten router funguje, na notebooku taky.. jen na tom dellu to nejde rozchodit. muze to byt tim, ze je ten wifi usb adapter "spatny/slaby/jednoduse na nic" ? nebo tim, ze je to usb na dellu pomale??
Fuckaroo (151)|17.8.2010 17:03
specifikace adapteru ,ktery jsem koupil:

"USB wifi adaptér EDUP 54Mb, 802.11 g/b

Včetně instalačního CD s ovladačem

Nejvyšší přenosová rychlost 54 Mbps

Podporuje 64/ 128/ 152 bits WEP encryption

Kompatibilní s EEE802.11b and IEEE802.11g
Pracuje s operačními systémy Win 98/2000/ME/XP/Vista/Win7"

je to tedy tim, ze na routeru mam nastavene wpa2/aes ,ktery tenhle wifi adapter asi nepodporuje?? protoze jak rikam.. sit najdu, prihlasim se, ale na net se uz nedostanu.
Fuckaroo (151)|17.8.2010 19:33
Dobra, trochu preformuluji dotaz.

V notebooku je "wifi-karta" ,ktera wpa2 sifrovani podporuje, tudiz se bezproblemove pripoji. Neznackovy-neznamy wifi adapter z aukra podle vseho podporuje pouze stare wep sifrovani, s kterym sit vyhleda a pripoji se na ni, ale na internet uz se nedostanu. Myslite tedy, ze koupe adapteru ,ktery "ma vsechny funkce a podpory" pomuze??
robky (3195)|17.8.2010 19:46
Vidím tu tvoj monológ;), tak mi nedalo nenapísať ...

Nastav na routri wep šifrovanie a vyskúšaj pripojenie ....pokiaľ to na tom dell-e pôjde, je jasné kde je chyba:idea

a prečo nakupovať na aukre, keď v normálnom obchode sa dá kúpiť wifi usb, ktorý je iba o pár korún drahší:notsure
|Mio| (1333)|17.8.2010 19:58
XP SP3 umi WPA/WPA 2, problem by mohl byt v obsluzne aplikaci, doporucuju odinstalovat ovladace vcetne obsluznych aplikaci, nainstalovat pak jen ovladac, co nejnovejsi z internetu. XP by si pak meli jiz poradit.

Pokud neprojde vyhledani site a zadani hesla, tak potom zkusit nastavit profil rucne a na pevno zadat WPA-PSK se sifrovani TKIP.

Jinak Windows XP starsi nez SP2 neumi tento druh sifrovani, lze vsak podporu vnutit obsluznou aplikaci instalovanou spolu s ovladacem vyrobce. A nektere verze SP2 taky blbnou.
zsdx (2098)|17.8.2010 20:25
[quote=Fuckaroo;395698]Muze to byt tim, ze je ten wifi usb adapter "spatny/slaby/jednoduse na nic" ? nebo tim, ze je to usb na dellu pomale??[/quote]

Bohuzel muze.
Motivacni otazka - proc si nepropojis PC s routerem UTP kabelem? Sitovku mas (mel jsi do ni kabel, co je ted v routeru), je to za par kacek, rychlejsi, spolehlivejsi. U PC preci nepotrebujes 'svobodu pohybu' :)
Fuckaroo (151)|17.8.2010 22:27
kabelove pripojeni nepripada v uvahu.. musely by se vrtat zdi atd., za tenhle wifi router jsem dal cca. 600,-Kc a napr. je tady nekdo, kdo by si s notasem rad lehnul do postele, potom s nim zase sedel u stolu.. takze "svoboda pohybu" se docela hodi.
Fuckaroo (151)|18.8.2010 00:53
[quote=zsdx;395824]Bohuzel muze.
[/quote]

avsak polozil jsem 2 otazky.. a to zda-li to muze byt spatnym vyberem adapteru nebo usb bez podpory standardu 2.0 (ale.. to by snad nemel byt problem, kdyz jsem se tak dival ,tak vetsina tech wifiadapteru byla zpetne kompatibilni s 1.1/1.2).
Fuckaroo (151)|18.8.2010 00:57
btw: vsude se docitam, ze tkip neni tak bezpecny, jak se zda. kazdy ,vcetne obsluha v alfacompu mi doporucili wpa2/aes.

obetuju ty 3 stovky, koupim ten "lepsi" adapter(http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400870UG0UBSWL) a kdyby to nahodou neslo, tak se jeste ozvu. ztm diky.

*jde zkratka o to, ze kdyz to funguje na notasu, kde je take winxpsp3 ,tak nevidim duvod, proc by to na tom dellu nemelo fungovat.
zsdx (2098)|18.8.2010 15:22
[quote=Fuckaroo;395850]kabelove pripojeni nepripada v uvahu...takze "svoboda pohybu" se docela hodi.[/quote]
Psal jsem o stolnim PC - to si asi do postele nevezmes...
[quote=zsdx]U PC preci nepotrebujes 'svobodu pohybu' [/quote]
Fuckaroo (151)|18.8.2010 15:56
v klidu, jen jsme se trochu nepochopili. jen rikam, ze resit se to da pouze bezdratove a proto jsem psal i o tom notebooku, ze s wifi je to prece jen trochu lepsi. nakonec kupuji wifi pci kartu z alfy za 300,-Kc ,protoze ten usb adapter by byl pres 1.1 usb verzi prilis pomaly. (resp. internet by byl pomaly). to jsem se docetl na nejakem zahranicnim foru.
Fuckaroo (151)|19.8.2010 21:39
Takže.. nastal jiný problém. Všechno kompletně sepíšu, i když se někde možná budu opakovat.

provider: poda.cz
typ připojení: kabel

Rozhodl jsem se připojit další 2PC v domácnosti do síťě pomocí wifi a tak jsem zakoupil router: Tenda w311r+. Jednoduše jsem zapojil wan, poté kabelem do hlavního pc (který byl doteď připojený bez routeru atp.), podle návodu jsem kompletně nastavil router. Od pody mám danou statickou ip adresu (+vázání na mac). Mac adresu jsem nechal zkopírovat routerem, ručně jsem zadal ip, bránu, dns atd., nastavil zabezpečení (zkoušel jsem wpa-psk/aes/tkip, wpa2-psk/aes/tkip) (wps jsem neřešil, mac filtrovaní a nic podobnýho taky ne, zkrátka jen wpaX a save). Hlavní PC fungoval jako předtím ,žádný problém. Takže jsem se pokusil spojit notebook a další stolní pc (dell gx240 s dokoupenou pci wifi kartou podporujicí všechny módy, šiforvání atp.) a výsledek je u obou takový: síla signálu i přes zdi=vynikající. Všechno šlape ,jsem připojen. Momentálně se dostanu i na internet, ale funguje vcelku dost zvláštně.. při zadání konkrétní stránky, např.: youtube.com ,se okamžitě načte.. avšak pokud zadám do vyhledávače Centrum dotaz: "termíny revizí", nic se neděje, stránka se pořád jen načítá a nic. Dále občasně "blbnou" další stránky jako: facebook.com ,přijde mi jako by zde bylo "něco jako filtrování stránek", které je v routeru vypnuté a oba pc používají pouze winfirewall, kde je vše povolené. Dotaz zní, zda by to mohlo být tím, že mě brzdí sama poda a zkrátka je nutné objednat veřejné ip adresy jak uvádí..:

"Připojení více počítačů v domácnosti
Pokud chcete připojit více počítačů v domácnosti, nebojte se navýšení paušálu. Za jednorázový poplatek 400,- Kč získáte až 5 veřejných IP adres."

Případně se ptejte, budu moc vděčný za vyřešení. Děkuji.
zsdx (2098)|20.8.2010 11:36
[quote=Fuckaroo;396415]Pokud chcete připojit více počítačů v domácnosti, nebojte se navýšení paušálu. Za jednorázový poplatek 400,- Kč získáte až 5 veřejných IP adres."[/quote]

To ti nepomuze, WiFi pripojeni stejne zustanou schovana pod IP tveho routeru. Smysl by to melo pri pripojeni vice zarizeni po kabelu - pak bys nemusel kupovat router, ale stacil by ti switch.
Fuckaroo (151)|20.8.2010 13:38
I presto jsem si adresy objednal, uz je to nastaveny (muze se to hodit kvuli stahovani z rapidu atp., kde je odlisna ip potrebna a do budoucna se to mozna vyuzije i jinak. stalo me to pouze 100,-Kc, protoze jsem clenem nejakyho vernostniho programu). Vsechno funguje, zabezpeceni wpa2-psk/aes (nic jinyho, zadne mac filtrovani, wps atp.). Internet bezi, ale nechapu malickost. kdyz tedy zadam dotaz do centrum vyhledavace.. dlouho to nacita a nekdy se nenacte vubec, ALE kdyz jakoby 2× kliknu (normalne jako v pruzkumniku), tak se to nacte okamzite.. proste.. zjistim, ze se to dlouho nacita.. 2× kliknu a hned se stranka nacte. to je nejaky divny :) jsem z toho zoufaly.. necekal jsem, ze kolem toho bude tolik problemu.
Fuckaroo (151)|20.8.2010 13:54
ale dela to jen u tech pc co jsou pripojene pres wifi.. u me (kabelove) to nedela.
Fuckaroo (151)|20.8.2010 13:56
zkratka kliknu na atlasu na nejakou novinku.. a ted vidim, ze se nacita.. ale trva to.. linka je nyni 50/10MB ,takze tezko "zasekatelna". no a ale kdyz na "tu novinku" kliknu 2× ,okamzite se nacte. nechapu.
|Mio| (1333)|20.8.2010 19:27
Tak zkus jiny internetovy prohlizec a pak jiny dns server.
Fuckaroo (151)|20.8.2010 20:47
zkousel jsem ie, ff, operu, chrome = ve vsech stejny problem. jiny dns server? nechapu. mam pouze jeden prirazeny od pody a jeden nahradni.
|Mio| (1333)|20.8.2010 21:25
Pouzij jako primarni DNS 8.8.8.8 googlackou, rucne v nastaveni pripojeni, a v nastaveni IE pod Připojení v možnostech kde se zadava proxy zrus zaskrtavatko u polozky "Automatické zjišťování nastavení" pod tlačítkem "Nastavení místní sítě"
crasten (180)|21.8.2010 00:09
Vipadá to tak, že download ide, avšak upload viazne. Nie je to tým, že wifi signál z vysielača pri PC je slabší (=viac chýb pri prenose paketov) ako signál z routra. Ja by som preniesol počítač k routru a odskúšal to z blízka. A keď už budú pri sebe tak skús aj spojenie cez UTP kábel.
Regis (44)|27.9.2010 01:19
Nemůže být problém v DNS? Něco obdobného se mi stalo, když o o2 měli nějaký broblémek a já používal free DNS od goolu. Seznam naskočil okamžitě, ale Facebook si ani neškrtnul.

edit: pardon nevšiml sem si druhé stránky příspvěků.

Jen otázka. Pochopil sem správně, že každému počítači dáváš veřejnou ipadresu? Proč si prostě na routeru nepustíš DHCP a nemáš je čistě v lanu?