reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SHW27 - LeArchitecto: 1

LeArchitecto (89)|18.8.2010 01:31
Kolik času zabrala tvorba: 14h
Pointa wallpaperu: Noctua - VÝKONNÝM DIRIGENTEM SVÉHO TICHA

Zcela vlastní tvorba: Ano

Bylo při tvorbě použito něco nevlastního?
3D model: ne
Brush: Ano
Obrázek, fotografie nebo textura: ne
Tutorial: ne

Další komentář: mix, muj render a fota, převzaté - Smoke brush http://qbrushes.net/photoshop-abstract-brushes/smoke-brushes/ a logo noctua http://www.noctua.at/main.php?show=presse_logos&lng=en
Tichý výkon.png
jrx (1880)|18.8.2010 01:55
Dobrý nápad, ale škoda že to cpeš hned do uploadu a nevyužíváš sekci "rozpracované". Je tam hodně much, škoda no.

/Abych jen tak nežvanil, přidám nějakou kritiku [SIZE="1"](i když to trochu vypadá jak buzerace, ale není)[/SIZE]:

1. Líbí se mi, jak jako část svých wallpaperů používáš sám sebe. Máš dobré nápady, toho si cením, ale proč se fotíš pod žlutým světlem v pokoji s mizernýma světelnýma podmínkama? A navíc čím si to fotil? Podle toho extrémně hutného šumu bych to tipl na mobil či nějaký levný kompakt (kdyby ses fotil s pořádným nasvícením, možná by to dopadlo lépe). Chápu, že každý nemá doma super foťák a ateliér, ale tak snad někdo z tvých známých nebo z rodiny má aspoň nějaký slušnější kompakt třeba, který by to odfotil 10x lépe. Škoda no, skoro fotorealistický render a uprostřed rozmazaný šumivý ty ;)
2. Ta mřížka na podlaze je strašně hrubá, můžu počítat na těch čárách pixely. Trocha vyhlazení by neuškodila.
3. Co ty chyby v renderu? Ta "špína" na rámečcích větráčků je tam schválně? Na skutečném fanu to teda nevidím, tohle mi připomíná chybu v mapování textur nebo něco podobného. Jde to vidět i na některých hranách.
4. Mohl si ty větráčky (zvláště vlevo dole) dát trochu víc k sobě, udělat tu stěnu hustší. Takhle jde moc vidět, že si se vyprdnul na modelování zadní strany větráčku (Přitom taková prkotina by se nemusela už ani modelovat, stačila by symetrie)
5. Nejsem si jistý tou licencí toho brushe, ale v tom se prd vyznám, takže to nechám být...

:slug
LeArchitecto (89)|18.8.2010 02:34
Motto: Kdo si nevěří, ať nechodí s kůží na trh.

1. Nemám rád fotorealistický věci, kdybych měl dobrou fotku, tak bych jí stejně přidal šum, aby nebyla tak sterilní a hygienická. Navíc člověk by měl umět improvizovat a udělat to z čehokoli, namazlený hladký fotky dokáže dnes už kdokoli. Bohužel.
2. Mřížka je tak naschvál, pevná struktura, řád, notová osnova. Účel.
3. Podcenění parametru Secondary Ray Bias, přiznávám, ve výsledku zásadně nevadí. Plní nositele šumu.
4. Věc názoru. Já nestudoval detailně marketingové letáky tohoto produktu. Má tam být klidná volnější plocha pro ikony.
5. License:Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0

PS: Zkus se do něčeho taky opřít, pak si zkus zhodnotit sebe. Upravovat můžeš do nekonečna. Tohle zabralo i tak dost času.

NICE
Karel Polívka (1485)|18.8.2010 06:08
1. Nemusí to být fotorealistické, ale jednotlivé části wallpaperu by měly být ve stejném nebo aspoň podobném duchu, pokud jde o výsledný dojem - tady tvoří převážnou část scény provedením "čisté" ventilátory a do toho je umístěn výřez z velmi nekvalitní fotky - zrno by ani tolik nevadilo (umělecký záměr), ale to žluté osvětlení, které je opravdu hodně viditelné i u okraje levé ruky společně s tím, jak vypadá obrys celé postavy (proč je třeba pravá hrana pravé ruky rozmazaná, ale její levá hrana ostrá - o hloubce ostrosti zde nemůže být řeč a znázornění pohybu taky ne, jelikož to by se muselo vztahovat i na levý okraj dané ruky), vzbuzuje dojem, že ta postava byla vystřižena z nějaké fotky a sem dosazena - do scény nepasuje.

Kdyby byla fotka vyfocena v lepších podmínkách (aby pak nebyl tak problematický ořez) a lepším fotoaparátem (nejde jen o ten šum, ale i o úroveň detailů - zejména u vlasů), byla by i celková kvalita a výsledný dojem z wallpaperu někde jinde.

Takto je škoda, že tak dobrý nápad i přístup k jeho realizaci v podobě focení sebe samotného, srazí technické provedení některého prvku.

Každopádně držím palce v další tvorbě :thumb
H3w3R (226)|18.8.2010 10:49
To co psali kolegové nahoře je pravda, je to podobný, jako bys kombinoval kresbu rudkou s COPICama...
Ale tomu šlo jednoduše předejít, buď použít ve photoshopu silnější noise na ten render a trochu to sladit s tou fotkou a nebo naopak nechat perfektní render a a já osobně bych tu fotku totálně barevně předělal, použil naopak ještě větší noise + 1 nebo 2 efekty a udělal bych z toho hologram (třeba). Vypadalo by to úplně jinak a nikdo by nekvalitní foto ani nepoznal, natož kritizoval.

Co mě osobně ale vadí nejvíc je ta zmiňovaná mřížka (řád neřád, ale když tam máš ray traced render, foto z mobilu a ještě tam plácneš grid mřížku, tak už nemícháš jenom hrušky s jabkama, ale spadla ti tam i mrkev), ale především mi vadí ten ručně dodělávanej Vignetting. Za prvé se tam vůbec nehodí a za druhé vůbec neplní svůj účel (nehledě na to, že je pravděpodobně dělanej ručně brushem). Jediné vhodné ztmavení je vpravo dole, tam to má své opodstatnění kvůli logu.

A mimochodem, většina z nás, co tu píšou kritiky (ale i pochvaly), už tu párkrát na pranýři byla, máme svá vlastní želízka v ohni, takže věty typu: "Zkus se do něčeho taky opřít, pak si zkus zhodnotit sebe." nejsou moc na místě. A přikláním se k Jířímu, nechápu, když jsou ještě 2 týdny do uzávěrky, proč to nemáte nejdřív v rozpracovaných. Rady by se upravily, wally by se zkvalitnily, Richmond by měl míň práce a spokojenost by byla na obou stranách. :notsure
LeArchitecto (89)|18.8.2010 12:32
Jojo, dneska jak někdo neudělá fotku ze zrcadlovky anebo pořádnějšího kompaktu tak nemá právo na život. Kdybych tam měl v příloze dokonalou fotku a upravil ji šumem do podobného rázu jako mám ve wallu, tak by si toho nikdo nevšiml.
Grid mřížka je tam naschvál, aby bylo vidět kde postava stojí a aby prostor dostal meřítko.
Vignetting je zcela namístě, zklidňuje celou akci, dává jí vyniknout.

PS: Tak v tom případě se těším na vaše želízka..

NICE
Richmond (8084)|18.8.2010 12:51
Jde o to, že tam máš raytrace stíny (jak už někdo psal) a pod fotkou je měkký nikam neorientovaný stín apod. "mouchy" (kazy na větrácích, přehnaný color bleeding, mřížka bez antialiasingu, vinětace jen ve vrstvě s větráky apod.) ;) Jsou to sice detaily, ale ty mají ve výsledku velký vliv na celek.

edit: ad větrák: https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=228893&postcount=41
LeArchitecto (89)|19.8.2010 00:54
čekám na vaše připomínky a komentáře, vzal jsem to zgruntu důkladněji, hlavně větrák je domodelován přesně (i se zuby na spodní straně lopatek). Celkově je to méně dark..
Tišší výkon.png
dzandra (1368)|19.8.2010 08:06
Stejně je to bomba nápad :thumb.
Courtier (28)|20.8.2010 09:52
[quote=LeArchitecto;396178]čekám na vaše připomínky a komentáře, vzal jsem to zgruntu důkladněji, hlavně větrák je domodelován přesně (i se zuby na spodní straně lopatek). Celkově je to méně dark..[/quote]

Mně se líbila ta struktura cik-cak jako zeď co jsi měl jako první. Působilo to na mě stabilnějším dojmem. Tohle jakoby mohlo spadnout. Ale je to zase jen můj dojem. Myslím, že lidi hodně přemýšlí co vytknout. Třeba s tou mřížkou bez AA nemám problém. Hezky to kontrastuje.
Courtier (28)|20.8.2010 19:54
Ještě jedna věc- pozice loga SHW mám pocit, ze bude schované za lištou.
dzandra (1368)|23.8.2010 09:01
[quote=Courtier;396609]Ještě jedna věc- pozice loga SHW mám pocit, ze bude schované za lištou.[/quote]

Má pravdu, myslím, že by jsi to logo swh měl hodit jinam