reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

detecting array

esetik (149)|19.8.2010 14:37
pri spustei pc mi tustane obrazovka stat v jednom miste a zobrazi detecting array a dal nic nedostanu se do windows xp prosim pomocte dva dny uz spravuju Pc diky moc
Richmond (8084)|19.8.2010 14:44
Ty máš RAID pole z víc disků? Pokud ne tak si nastav řadič na SATA/AHCI nebo IDE
wOJi (51)|20.8.2010 10:08
Tento problém nemusí nastat jen v tom případě, že máte zapojeny disky v RAIDu anebo má zaplou možnost RAIDu. (ale samozdřejmě bych první zkontroloval nastavení BIOSu a zaměřil bych se na to, co poradil Richmond)

Řešil jsem tento problém nedávno - deska sice s podporou RAIDu, ale v BIOSu vše související s RAIDem odstaveno a stejně to vypisovalo hlášku, že hledá disková pole.
V mém případě se dělo to, že při detekci IDE zařízení to sice něco nalezlo, ale bez popisu ( tím myslím, že místo výpisu typu disku případně mechaniky bylo prostě prázdné pole anebo to nezdetekovalo vůbec nic s hláškou "Not detected").
Po kontrole funkčnosti disku v jiném PC (bez problému) mne napadlo vyměnit IDE kabel (bez efektu), zvolit druhý IDE kanál (bez efektu), přehrání BIOSu (bez efektu).
Pomohla až POST karta a hlášení o nefunkčním IDE řadiči.
Naštěstí deska měla ještě SATA řadič, tudíž bylo navrženo zákazníkovi zakoupit redukci IDE-SATA a DVD mechaniku chtěl stejně kupovat novou, takže se zvolila také SATA.
Nemusí to být zrovna tento případ, ale pokud ano a na desce ještě nemáte konektory pro připojení SATA zařízení, nezbývá Vám než koupit IDE řadič do PCI, případně novou zákl.desku.
DrZelenka (2491)|20.8.2010 12:42
Woji: v tomto pripade bych pockal na to o jakou sestavu se jedna, aby nenacpal redukce za 300kc+ (450+ za radic) do PC, ktere nema smysl dale udrzovat. A pokud odesel radic, tak muze kdykoliv odejit neco dalsiho.