reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosím o radu...

2vmartin16 (5)|19.8.2010 23:28
Dobrý den. Mám takový problém.Pravděpodobně se jedná o přehřívání grafické karty (chybové hlášení oznamuje cosi o VPU recoveru).Stává se , že při hraní se oběví chybové hlášení a hra se automaticky vypne.Problém jsem odstranil tím, že jsem ten VPU recover vypl,čož asi není tak úplně nejlepší. Moc bych někoho prosil, aby mi spíš než nějaké chlazení doporučil nějakou lepší graf.kartu s aktivním chlazením. Protože se v tom moc nevyznám,bylo by asi ideální kdyby jste mi mohli hodit link na nějakou v alfacompu,páč tam nakupuju.PC mám z 99 procent na hraní... Předem děkuji.

Proc. -Intel core 2 CPU 8500 3,16 Ghz , 1,92 Ghz
MB. - MSI P45 Neo2
Ram - 2x 2gb adata vitesta
Graf. - Ati radeon HD 3870 512mb,ddr4 (pasivní chlazení)
Zdroj - Seasonic ss 500 et active
Hdd - sata WD 320 Gb
ata segate bar. 250 Gb
Ps. Představuju si nějakou kolem 5 tisíc. Četl jsem tady o GTX 460 (ale fakt nevím,grafům a tabulkám nerozumím)
Martin Vithous (52)|20.8.2010 10:40
Na jakém rozlišení hrajete?

EDIT: Quote smazán za účelem přehlednosti.
speedsnail (4876)|20.8.2010 11:27
Vezmi jakýkoliv ventilátor a přidělej ho na pasivní chladič grafické karty. 3870 relativně topí a uchladit jí pasivně není uplně sranda (navíc v létě).

Pro odbornější radu by pomohlo, kdyby jsi otevřel bočnici a vnitřek PC vyfotil.

p.s. jak to proboha souvisí s rozlišením? :notsure (edit by speedsnail: souvisi to tak, ze jsem v ryclosti precetl jen cast prispevku. titmo se omlouvam)
2vmartin16 (5)|20.8.2010 11:27
Třeba command and conquer 3,tib.wars 1280x1024 a když se toho hodně děje, tak se sem tam trha obraz,to samé v COD WAW mp. Monitor man lcd lg 19. Pc jsem pořídil kvůli GTA4, ale to je katastrofa, škaredé, prakticky nehratelné, sekání obrazu mi jde na nervy. Hlavně potřebuju aby mi šla Mafia 2 bez problémů,děkuji.
2vmartin16 (5)|20.8.2010 11:43
No pokusil jsem se fotit, snad to pujde. Asi by to chtělo lepší kartu, anebo druhou a chladit ?? (sloty mam 2)
pc.JPG
16cmfan (2153)|20.8.2010 11:51
[quote=speedsnail;396513]
p.s. jak to proboha souvisí s rozlišením? :notsure[/quote]

Martin nato zrejme ide priamočiaro a pýtal sa na monitor kôli kúpe novej GK (rozpočet tazateľ nasatvil na 5 000kč).

Každopádne, tak ako vravel speedsnail, dať tam jeden ventilátor... vo Vašom prípade ho možno nebudete musieť ani nejak pridelávať o pasív chladiča, pretože je otočený, takže ho tam len posadíte :) [SIZE="1"](trošku sa ale obávam o chladenie VRM - napeťových regulátorov)[/SIZE]:notsure

Neviem, či tam máte aj In-take(nasávací ventilátor, ale ak nie, pomôže), ďalej pomôže poriadok v case (káble a ich poupratovanie) a vyfúkanie pasívu chladiča GK.
2vmartin16 (5)|20.8.2010 13:02
Děkuji. Nevím co jsou vrm-regulátory. Vyřeší to nová gk?
johny__g (6387)|20.8.2010 13:10
[quote=2vmartin16;396532]Děkuji. Nevím co jsou vrm-regulátory. Vyřeší to nová gk?[/quote]

Napájecí kaskáda, je na spodné straně karty a hřeje docela dost. Je možné, že karta padá kvůli tomu.

Nová karta by určitě přinesla lepší výkon, to ano. Na 19" lcd mně ale přijde GTX460 až moc. Co třeba Radeon 5770?
Martin Vithous (52)|20.8.2010 13:17
S ohledem k tomu, že tazatel požadoval primárně doporučení GK, nikoli chlazení, jsem to za relevantní dotaz považoval (jak již osvětlil Větrák). (edit: omluva přijata, vůbec nic se ostatně nestalo :))

Ano, nová GK toto samozřejmě vyřeší (VRM jsou umístěny na kartě jako takové), ostatně, pokud chcete hrát Mafia II na slušných fps při lepších detailech, bude nové karty pravděpodobně zapotřebí.

Otázkou je, jak Vám ji bude či nebude brzdit procesor. (Mimochodem, máte nějaké zkušenosti ohledně taktování? Možná by stačilo Váš CPU mírně popohnat.)

Bylo by možné uvést nativní rozlišení monitoru, či alespoň přesný typ? Pravděpodobně by stačila 5770 (pokud netrváte na PhysX).

EDIT: johny byl rychlejší
speedsnail (4876)|20.8.2010 13:24
Pokud máme rozpočet kolem 5000 tak je GTX460 ideální. Monitor se může změnit, případně se na současném užijí lepší detaily. Navíc GTA4 ani Mafia 2 nejsou zrovna nenáročné hry. Relativně silné GTX460 bych se tedy nebál.

Pokud chcete "spravit" stávající grafiku, pak ten ventilátor.
2vmartin16 (5)|20.8.2010 14:19
No s taktováním nemám zkušenosti žádné,ani bych se asi do takových akcí nepouštěl,páč tam asi hrozí nějaký průšvih. Fakt nejsem ,,nadán" v tomto směru. Protože nevím co je nativní rozlišení, uvádím typ monitoru LG L1953TR. PsyhX je taky pro mne neznámá zkratka...budu po tom pátrat. Všem děkuji za rady, jste rychlí.