reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chyba kodeku Realtek ?

Ronnie Basic (2)|5.4.2007 15:38
Dobrý den!
Prosím pěkně o radu. Znenadání se mi po startu Winu objevuje hláška následujícího znění: "RTHDCPL.EXE - Nepovolené přemístění systémové knihivny DLL: Systémová knihovna user.dll byla přemístěna v paměti. Aplikace nebude pracovat správně. Důvodemk k přemístění bylo, že knihovna DLL C:\Windows\system32\HHCTRL.OCX zabrala rozsah adres vyčleněný pro systémové knihovny DLL systému Windows. Dodavatel knihoven DLL by měl dodat novou verzi."
I luv Wins

Projev chyby: při startupu se automaticky neinicializuje jinak bezproblémový prográmek Realtek HD Audio Manager, kterým se kutí vše okolo integrované zvukovky. Místo toho vyskočí ono chybové okno.

Mé zmatení je o to větší, že si nejsem vědom žádného závažného zásahu do systému (reinstalace ovladačů v poslední době, ...), který by mohl mít vedlejší vliv na toto.

Má MB je Gigabyte-DS3. Už jsem zkoušel přeinstalovat audio driver přímo z přibaleného CD s ovladači, ale bez efektu...

Děkuji vřele za jakoukoli radu.
tequilla (1015)|5.4.2007 15:56
Toto by ti melo pomoci: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=cs&FamilyID=74ad4188-3131-429c-8fcb-f7b3b0fd3d86
Shodou okolnosti jsem to resil vcera, zpusobila to nejpravdepodobneji automaticka aktualizace, proste Win XP rulez :thumbdown.
Ronnie Basic (2)|5.4.2007 20:41
Profesionalita zdejšího osazenstva nezná hranic :-).
Works perfectly.
Děkuju mnohokráte za hbitou a precizní reakci & zároveň se omlouvám, že jsem sám nehledal důladněji a založil zvláštní topic. Třeba to však někomu pomůže...

Jj, jsem zvědav na Visty...

C u
tequilla (1015)|5.4.2007 21:22
Nemusis dekovat, staci kdyz se budes vyskytovat na SHW casteji, nasbiras 15 prispevku a udelis mi reputaci :D.
EDIT: Promin, koukam, ze uz se tak stalo, ale kdyz mas min jako 15 prispevku, tak se rep. nepocita :(.
pas!k (3765)|6.4.2007 05:29
OT: Proc je pro kazdeho ta reputace tak dulezita ? :) JA teda nevim ale me je to sumak hlavne ze ta reakce pomuze ne ? ;)
SMOOVE (2)|9.4.2007 18:23
Ahojky mám stejný problém jaký se zde řeší, stahl jsem si na uvedeném odkazu potřebnou opravu jenže když se jí pokusím instalovat tak mi to napíše chybové hlášení následujícího obsahu
" Instalační program nemůže aktualizovat soubory systému Windows XP, protože jeho jazyková verze je jiná než jazyková verze aktualizace."
Pls help me
pas!k (3765)|9.4.2007 18:25
Jake pouzivas windows anglicke nebo ceske?
SMOOVE (2)|9.4.2007 18:41
Díky moc pomohlo to, česká verze mi nešla, ale anglická to spravila moc dobře nechápu jak to když mám Windows český a origoš, nicméně to už funguje díky za pomoc
Zoidik (1405)|17.9.2007 14:01
Zdravice. Mam stejnou ( podobnou ) desku od gigabytu 965P DS3 r. 3.3. Je u ní jen malinkatej problem a to ten že zvukovka nechce přijmout ovladače, procházel jsem toho dost a taky instaloval nějaké ty aktualizace od mrkváčů, ale nějak mi nic nepomohl, už jsem toho zkusil dost, tak doufa že odkaz na tu záplatu pomuže, jsem zvědav.Odpoledne se ukáže pravda. Jinak všem s touto "zvukovkou" přeji hodně uspěchu.
Alf (305)|17.9.2007 22:56
Hledej na přiloženém CD s drivery složku MSHDQFE a najdi a nainstaluj příslušný soubor (např. pro SP2 je to kb888111xpsp2.exe). Pak znovu nainstaluj driver.
Zoidik (1405)|27.9.2007 10:40
stačilo mi přeinstalovat okna a už to běhá jak das :-)