reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Adobe Reader - asociuje všechny zástupce

dkas (193)|23.8.2010 15:28
Kamarádovi spravuju počítač, je to HP notebook, Windows 7 Home 32bit a po nějaké době něco udělal a najednou měl všechny zástupce asociované s Adobe readerem, viz obrázek. podařilo se mi Adobe Reader odinstalovat a všechno jede normálně. Vyčistil jsem registry, projel počítač CCleanerem, zkusil nainstalovat Adobe Reader znovu a stejný problém. Zkoušel jsem i jinou jazykovou mutaci, pořád stejné. Teď má Foxit Reader a Adobe Reader v portable verzi. Potřeboval bych mu ale dát Adobe reader, jen nevím, kde je zakopaný pes. Nemáte někdo pls nějaký tipy, kde se ta potvora schovává?
Díky
athens (724)|23.8.2010 15:39
jestli mas originální cd s win xp, tak ho vlož do mechaniky a dej start - spustit - cmd a napiš tam: SFC /SCANNOW ...toto by ti melo opravit vadne asociace...
kevin00 (10238)|23.8.2010 18:55
Případně bych Acrobat Reader odinstaloval přes Revo Uninstaller a posléze provedl čistou instalaci.
|Mio| (1333)|23.8.2010 21:31
Start- Vychozi programy
"Přidružit typ souboru nebo protokol k programu"

Tam najit .lnk a mela by byt přidružena "Neznámá aplikace"

Pak se to bude chovat normalne.


Bohuzel sem ve W7 nenasel to co byvalo u XP v moznostech slozky, tedy jednoduche rozhrani pro nastavovani pridruzeni, tak bude nutne s pravy spravce spustit regedit a projet vsechny vetve obsahujici asociace pripon a zrusit vsechny hodnoty v shellex a nechat jen strukturu.

Viz screenshot.
dkas (193)|27.8.2010 13:08
Díky a tipy...

to athens: Jedou tam Windows 7 Home, tedy Windows XP není

to kevin00: To jsem zkoušel hned jako první. Nepomohlo. Jinak spustit nějaký program, když všichni zástupcové spustí Adobe Reader... No ;)

to |Mio|: Zkusím a kdyžtak dám vědět výsledek.
EditorPO (2819)|27.8.2010 14:35
[quote=dkas;398290]to kevin00: To jsem zkoušel hned jako první. Nepomohlo. Jinak spustit nějaký program, když všichni zástupcové spustí Adobe Reader... No ;)[/quote]

problém je práve v súboroch *.lnk, podla screenshotu sú priame názvy súborov v poriadku
keď spustíš nejaký program cez START, tak čo to urobí?

skús sa pozrieť sem http://www.winhelponline.com/blog/file-asso-fixes-for-windows-7/ vyber si fix pre link asociáciu
dkas (193)|2.9.2010 09:17
[quote=EditorPO;398312]
skús sa pozrieť sem http://www.winhelponline.com/blog/file-asso-fixes-for-windows-7/ vyber si fix pre link asociáciu[/quote]

Fix jsem zkusil, spustit nešel, ale alespoň jsem podle něj prolez registry a našel tam blbou asociaci :) Nechápu, jak se mu to povedlo. Teď to funguje.

Ještě jestli vás napadne jedna věc? Po všech peripetiích to teda funguje, pdf je asociován na Adobe Reader, ale normálně ve Windows 7 je pdf vidět v náhledu ikony, jenže tam je ikona Adobe Readeru. Snad mě chápete :) Vim, že to je něde v registrech, ale nemůžu najít, kde :(
Tak kdybyste někdo věděl... Díky :)
|Mio| (1333)|2.9.2010 21:33
Myslim ze ne, me W7 nezobrazuji miniatury u pdf, u doc a dalsich co umi jo, ale pdf ne.

Jinak pomohlo ti v registrech to co jsem ti radil ci neco jineho, podel se s ostatnimi at nemusi znovu zkouset vse.
dkas (193)|3.9.2010 14:51
[quote=|Mio|;399875]Myslim ze ne, me W7 nezobrazuji miniatury u pdf, u doc a dalsich co umi jo, ale pdf ne.

Jinak pomohlo ti v registrech to co jsem ti radil ci neco jineho, podel se s ostatnimi at nemusi znovu zkouset vse.[/quote]

Ale jo, ukazuje miniatury, viz obrázek z mýho počítače... Ale to je jen třešnička na dortu.

Jinak jsem zkusil použít fix ze stránek, co poslal EditorPO, kterej sice nešel spustit (píše něco o tom, že soubor se používá), ale alespoň je v něm vidět, kde hledat. A opravdu v jedný větvi byla nějak blbě přidaná asociace na otevírání Adobe Readerem...
pdf asociace.png