reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Flash BIOSU (premiera)

Sunshine (103)|24.8.2010 12:08
Ahoj,

potřeboval bych poradit s flashem BIOSu. Tentokrát se do toho pouštim poprvé, nerad bych něco pokazil. Potřebuji flashnout BIOS na staršim PC co mam v pokoji. Duvod je takovy, ze je updat na CPU module a micro code. Potřeboval bych to na nejvyšší verzi 1.C, nebo ne potřeboval ale když už to budu flashovat, tak na poslední verzi.
Mam tam ještě tovární verzi, tu druhou nejstarší AMI v1.1. Důvodem je, že počítač si při spouštění naběhne jen jak kdy, někdy zůstane stát (počkam zhruba 5min, než se ozve beep, pak restartuju a v pohode) někdy si naběhne. Je to už to poslední, čím by to mohlo být. Jelikož všechno v tom je vyměněné, na zdroj to nesvádim, je tam nový Seasonic.
Jedná se o desku MSI P35 Neo2-FIR
Ještě jedna věc, zkoušel jsme to přes MSI Live Update 4, ten nenašel žádné updaty (nevim proč, ale zklamal). Byl bych vděčný, za nějaký návod přes který to udělam buď z prostředí Windows, nebo FlashDiskem.
kevin00 (10238)|24.8.2010 12:20
Zde máš jednoduchý návod, jak provést flash BIOSu u základních desek MSI.
Jsi si jistý, že nestabilita je způsobena BIOSem ? Osobně bych neflashoval základní desku, která není stabilní.
Sunshine (103)|24.8.2010 12:46
Opravdu nevím už čim by to mohlo být, opravil už nějaké množství PC, ale nikdy jsme se nesetkal s něčim, jako je můj PC. Nevím proč, ale asi prostestují proti mé místnosti, porotože jsme t uměl 4 počítače a u všech dělalo to uplne same, pritom komponenty jsme kupoval uplně nové. Nevím čim si to mam vysvětlit... :D Přišly úplně nové díly (kompletně od bedny až po repráky) a pokaždé složim, zapnu a nic, musim počkat na beep. Nevim vůbec, asi nějaké nadpřirozené sily.
Takže tenhle počítač, nejdřiv byl problém se zdrojem, ale ot se dalo čekat měl jsme tu Eurocase (když jsme ho dostal, nevedel jsme jeste moc o ty znacce), koupil jsme tedy Seasonic. Ramky mi asi před měsícem přisli z reklamace (poslali uplne nové), grafika tu jsme tedka kupovla taky novou a procesor ten tam porad zustal, je ale zkousený na jine desce a fungoval bez problému.
S tou stabilitou, on je naprosto stabilni (bezelo mi tu už nekolik benchmarku, a kdyý to přezilo bez problému i Prime, mylsim že by mel byt v pořádku. Při restartu se nezasekne, kdyz oh vypnu treba na hodku pokazdy najede, jen kdyz odpociva pres noc, tak se rano nekdy zapne nekdy ne.
Napadá tě ještě něco? Kdyžtak s něčim přispěj, ale ten BIOS už se mi zda jako poslední možnost.
JInak díky za odkaz, zatím si ot připravím než přijdeš ještě s nějakým nápadem. :)
Sunshine (103)|24.8.2010 22:30
Předem se omlouvám za DoublePost, ale jen oznamuji.

BIOS jsme tex updatnul podle návodu, co si posílal link. Sice jsme ze začátku docela koukal, proože jsi mi neřekl že na tom musim mít nějaký OS. :D A hned hláška, že na disku neni OS, tak jsme si vygooglil DOS, naformátoval, nahodil. Zadám příkaz, koukal jsme na celý update (asi 1,5minuty) a nevim o otm že bych se napětim ani jenodu nadechnul. :D

Restartovalo, naohdil jsme default na CMOS, BIOS, naběhlo a šlape to jak hodinky. Zkoušel jsme to na 2hodky vpynout, nahodil a zase krásně naběhnmul (ťuk, ťuk, ťuk). Ani jsme nevěřil, že to bylo tka jednoduchý. :O

Takže kevine díky a +rep. :)

EDIT: Sakra nejde, asi muj oblibenec prý musim hodnotit taky nekoho jinýho. Máš ji u mě schovanou. :P