reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kompatabilita PCI slotů

roamn (295)|24.8.2010 12:46
Dobrý den

Chtěl jsem se zeptat, mám ted nový pc, motherboard je:
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Search=770TA&SearchType=1&SearchSubmit=1
A chci do něj dát sítovou kartu co mám tedka ve starým pc v pci slotu, je to tak 6-7 let starý pc, má ještě asi ty starý pci sloty, ted už jsou nějaký pci expres sloty... Chci se zeptat, jestli tím neodpálím tu starou kartu když to dám do novýho slotu a jestli v něm bude vubec fungovat...?
Richmond (8084)|24.8.2010 13:43
PCI patří do PCI slotů (čili na tvé desce bílých)...
Co je zač ta siťovka? (jestli to náhodou není ISA)

PS: hlavně nic nikam nervi silou, víš jak to dopadlo s chladičem...
roamn (295)|24.8.2010 13:57
[quote=Richmond;397450]PCI patří do PCI slotů (čili na tvé desce bílých)...
Co je zač ta siťovka? (jestli to náhodou není ISA)

PS: hlavně nic nikam nervi silou, víš jak to dopadlo s chladičem...[/quote]

ISA to není :-D... Isa jsou ty černý startý sloty, o dost starší než to moje ;-)...

Dřív pokud vím byli obyčejný pci sloty... Ted jsou express pci sloty, fyzicky to asi kompatabilní bude (kartu jsem tam zatím nezkoušel ale podle oka to je fyzicky stejný slot), jde mi ale o defaultní napětí těchto nových pci experss slotů (na té nové desce je pci express 2.0 napsaný), jestli není vyšší než na těch starých obyč. pci slotech, a tím pádem aby mi do té x let staré (tak 5-7 let stará?) sítovky nepustily větší napětí než jaké zvládne a neodpálila se mi tak v novém pc...
Richmond (8084)|24.8.2010 14:33
Pleteš si PCI a PCIE(xpress) ;)
PCI síťovka ti bude pasovat do PCI slotu, jak sám vidíš tak ji do PCIE (modrý slot pod bílým PCI) nedáš protože tam nepasuje ani fyzicky...


edit: jinak 3.3v a 5v PCI kartu/slot poznáš podle umístění toho "zoubku", v tomhle případě je to 5v slot a karta, pokud by byl slot otočen tak jde o 3.3v PCI

edit:

http://www94.web.cern.ch/HSI/s-link/devices/s32pci64/slottypes.html
johny__g (6387)|24.8.2010 14:54
Na 99% to bude pasovat, síťovku dej do jednoho z bílých dlouhých slotů. Ovšem deska už má síťovku na sobě, potřebuješ mít dvě?