reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Konektory Skříně vs. deska

roamn (295)|24.8.2010 17:08
Můžete mi prosím dát nějaký tip na to jak zapojit konektory od skříně (power, reset, hdd led, speaker atd.) do desky...? V manuálu skříně o tom nic není bohužel, v manuálu desky ano, vím kam zhruba (do jakých oblastí) zapojit co (speaker atd.), i jednotlivé konektory od skříně mají názvy na těle, problém je že nevím co je + kabel a co - kabel... Všechno má rozdílný barvy a na desce je zaznačeno kam mám připojit + kabel, jenže už nepoznám který to je (na konektoru od skříně speakru je sice napsáno speaker, ale nevím který kabel je který...)

Jak tohle poznám?

A co když to zapojím špatně, stane se s tím něco, nebo to jen nenaběhne...?
roamn (295)|24.8.2010 17:24
Ten pin co je vždycky označen jako - (mínus) je "uzemnění" a půjde k němu zdířka na konektoru od front panelu skříně kde je vyznačené malé písmeno "g" (ground-zem-uzemnění") , podle toho to mám zapojit...?
roamn (295)|24.8.2010 17:28
Ah, tak ted jsem konečně něco našel, tak já to zkusím, viz:

https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=4954
kevin00 (10238)|24.8.2010 17:45
Tlačítka Power a Reset je absolutně jedno jak zapojíš, jsou to jen tlačítka. U LED diod HDD/Power/apod máš 2 možnosti - buď se trefíš a bude to svítit a pokud ne (druhá možnost), tak konektor otoč a poté již diody svítit budou (nic se spálit nemůže). To samé speaker ;)
johny__g (6387)|24.8.2010 18:29
Ground (-) je buď černý nebo bílý kablík. Ten druhý v páru je ... ale na to už přijdeš sám, že?