reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WINDOWS VISTA BUSINESS 64 bitů a APACHE server

klubomir (1)|24.8.2010 17:26
Dobrý den, mám na PC operační system WINDOWS VISTA BUSINESS 64 bitu a marně se pokouším nainstalovat APACHEC server konkrétně program WAMPserver. Po instalaci neustáel hlásí chybovou hlášku ohledně portu 80 a Apach server se vůbec nespustí. Poradil by někdo kde je chyba? jak naistalovat pokud to vůbec jde APAch server na Visty 64 bitu? Instalogvat bych to potřeboval pro následnou instalaci redakčního systému. Děkuji za rady.
Dojigiri (1629)|25.8.2010 10:09
Mně Apache server zrovna přesně na Vistě 64 Bus. (CZ) normálně běží, takže by to nějak jít rozchodit mělo (instaloval jsem samostatně, mám teda už starší verzi 2.2.11).

Nebude třeba problém v nastavení firewallu? Používáš Windows firewall? - zkusit vypnout (a pokud to pak půjde, tak nastavit výjimku pro port 80 aby se na něj dalo dostat zvenku - standardně jsou příchozí připojení blokovaný takže možná proto nejde spustit listen socket na portu 80) - anebo nějakej jinej? - já např. Comodo, kterej se vždycky ptá jestli povolit nebo zakázat (v případě jinýho než Win firewallu je taky dobrý ten Windowsí vypnout, protože např. při instalaci Comodo se defaultně nevypíná a pak jsou aktivní oba dva).