Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 21 z 21

Téma: Kategorie kabeláže

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od StOs Zobrazit příspěvek
    Tak jsem dostal tuhle nabídku, nevím co tam furt vymejšlí. Hlavně mi nesedí ten switch a i ty kábly jsou nějaký drahý

Kabel UTP, Cat.6 , PVC plášť, 4páry 530 M 14 602,50 Kč
    MNS 9U, nástěnná skřín 19" 600x500x395(š,v,h) 1,00 ks 4 167,90 Kč
    PowerCat patch panel 1U, 24xRJ45, UTP Cat.6, osaz 1 ks 5 112,80 Kč
    Police 500x350, výška 1U k 19" skříním 3 ks 1 558,00 Kč
    Propojovací kabel UTP Cat.6, 1 metr, šedý 10 ks 1 716,00 Kč
    Propojovací kabel UTP Cat.6, 2 metry, šedý 10 ks 2 420,00 Kč
    19" jumper ring panel 1U, 5 úchytů hlubokých 64 mm, šedý 2 ks 510,00 Kč
    ZÁSUVKOVÁ LIŠTA, 6x230V včetně přepěť.ochr. do racku 1 ks 1 232,00 Kč
    Switch , L2 neřízený 24x10/100/1000 RJ45, 19" provedení, 1 ks 14 924,80 Kč
    Kryt komunikační zásuvky 11 ks 847,00 Kč
    Euromod modul 2xRJ45 Data Gate, - 1x Keystone 9 ks 4 455,00 Kč
    Euromod modul 1xRJ45 Data Gate, - 1x Keystone 2 ks 849,20 Kč
    Take netusim kde ty ceny bere, kazdopadne je to na vas zda to chcete od nej za tyto ceny nebo si vezmete nekoho jineho kdo to udela za realnou cenu. Dalsi moznsot je opravdu mu dat "nuz na krk" a rict, ze si material koupite sam a kolik bude pak stat provedeni. Mam totiz podezreni, ze si cast sve ceny "za praci" rozpousti do materialu aby pak prace byla zdanlive levnejsi nez u konkurence.

Uz to tu bylo nekolikrat, takze jen namatkou:
    UTP kabel GEMBIRD cat6 drát 305m 2ks=610m 4286.00Kc
    (http://www.penta.cz/utp-kabel-gembir...soh_d5423.html)
    Radeji ale opravdu ten stineny Cat7, cena bude stale vyrazne nize nez naceneny UTP Cat6...

Premium Line Patch Panel,FTP,Cat.6,90D,Dual type IDC,24ports 1 464.00 Kč
    (http://www.penta.cz/premium-line-pat...ts_d21996.html)

V techto switchich se az tak nevyznam, ale napriklad toto vam musi bohate stacit...
    TP-LINK TL-SG5426 nastavitelný switch, 26x Gbit port, 4x SFP slot 7 644.00 Kč
    http://www.penta.cz/tp-link-tl-sg542...ot_d36632.html

Uz jen za cenu tech patchpanelu by si zaslouzil par facek :-)
    realna cena tak
    Premium Line Patch kabel UTP Cat.6 2 m - šedý 10*41.5 = 415Kc
    http://www.penta.cz/premium-line-pat...dy_d12995.html
    Metrovy stoji tak 30Kc...

Samozrejme by se urcite dala najit firma, ktera to za tyto nehorazne ceny opravdu bude prodavat a take hodne zalezi na znacce, ale zrozna u tech patch panelu neni naprosto co zkazit a davat 240Kc za jeden je holy nesmysl.

Jak rikam rozhodnuti a vyjednavani je na vas....
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

TP-LINK TL-SG5426 nebrat, protoře ventiltor dělá strašný rachot.
    Jinak jste mně nepřesvědčilo o tom, že bohatě stačí cat 5e a tím i mnohem levnější komponenty

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Předpokládám, že Ti firma dělá komplet celou elektroinstalaci. Takže by byla blbost ji kvůli tomuhle měnit (pokud teda nenajdeš nesrovnalosti ještě jinde). A pokud nemůžeš/nechceš měnit ani rozsah prací, které pro Tebe ta firma udělá, tak varianta, kdy si Ty sám nakoupíš materiál, a necháš je to nainstalovat, mi tady přijde nejrozumnější. Zkus to té firmě natvrdo říct, že si ten materiál radši koupíš sám. Klidně jim pošli odkaz na ten post, ve kterém jsem Ti udělal ten nástřel produktů a cen, ať mají představu, jak vypadají tržní ceny a rozumné řešení...

TP-Link nebrat. To už radši (dokonce o něco levnější) D-Link, Trendnet, či SMC...

Pravidelný diskutér Avatar uživatele MartyMcFly
    Registrace
    May 2007

Zdravím,
    Jestli chcete opravdu být připravený na budoucnost tak je možné i zvážit využití fiberu (optického kabelu). Má několik výhod oproti metalice: je imunní vůči el. záření, možné přenosové rychlosti v multi-node v pohodě převyšují 10Gbit a jeho cena pořád zlevňuje.. nevýhodou je cena FTTx switche.. v případě, že chcete opravdu být připravený na budoucnost tak právě technologie FTTx je pro Vás ta správná volba.

Howk.

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Nevim jestli neni nejlepsi priprava na budoucnost dát tam husí krky.

Dělal jsem si kabeláž v bytě (velmi jednoduchou, router v předsíni a ve 2 pokojích LAN zásuvky) a volil jsem zcela standardní UTP kabel (100Mb síť) s vědomím, že minimálně na 5 let mi to stačí a pak nebude problém v tom husím krku ten kabel vyměnit třeba za optiku.
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 12-09-2010 v 12:13

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    Nevim jestli neni nejlepsi priprava na budoucnosti dát tam husí krky.

Dělal jsem si kabeláž v bytě (velmi jednoduchou, router v předsíni a ve 2 pokojích LAN zásuvky) a volil jsem zcela standardní UTP kabel (100Mb síť) s vědomím, že minimálně na 5 let mi to stačí a pak nebude problém v tom husím krku ten kabel vyměnit třeba za optiku.
    Husi krk je idealni, ale bohuzel ne vzdy je mozno ho bez velkeho sekani pouzit. Napriklad u nas byla misty velmi slaba mitka a sekat po cele delce drazku do cihly a tim i oslabit zed vodorovnym rezem se mi nechtelo. Jinak samozrejme husi krky dobra volba :-)

Optika vyse je sice take zajimava, ale ... kabel sice zlevnuje, ale konektory, aktivni prvky atd jsou stale dost drahe. Nevim, ale stale bych radeji volil kvalitni metalicky kabel, ktery ted 1GBit utahne levou zadni a v budoucnu pripadnou vymenou pouze aktivnich prvku ci pripadne i pasivnich prvku pojede minimalne 10GBit take. Samozrejme zalezi na tazateli, co preferuje, jaky ma nyni rozpocet atd.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12