reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nebootuje

winie (94)|25.8.2010 18:55
Dobrý den mám základní desku ASUS A7V8X-MX
po zapnutí nastavím v biosu že chci nabootovat z CDROM ale v sekci kde má naběhnout pro start instalace....blabla tak problikne obraz.. zčerná.. a nahoře bliká jenom bílí podtržítko asi po 15 vteřinách se restartuje a situace se opakuje jen s tím že se mi zobrazí nějaké chyby(v příloze)jo a eště mi tam jednou naběhla podobná chyba.. ale ta byla jenom jedno ua nevyfotil jsem já byl to nějakej secourity fault.... ale jinak to vypadalo uplně stejně lepší kvalita nešla printscreen mi tady asi moc nepomůže jinak nejde nabootovat z jakékoli mechaniky zkoušel jsem asi 4... mám IGP takže jsem pro toto použil tu ( setkal jsem se že když byla GK v AGP nebootovalo to) ale zkoušel jsem to i s několika jinýmy GK jinými HDD a i s několika OS ... vyměnil jsem už i biosovou bateri... ae fakt už jsem v úzkých a nic mě nenapadá clear cmos mi taky nepomohl... když pomůžete budu rád :-) předem dík všem
P8250702.JPG
crasten (180)|26.8.2010 07:35
Skúšal si RESET CMOS podľa manuálu ? Môže to byť poškodený BIOS. Pri resete sa nahrá default nastavenie výrobcu. Napíš, jak to dopadlo.
winie (94)|26.8.2010 16:22
[quote=crasten;397932]Skúšal si RESET CMOS podľa manuálu ? Môže to byť poškodený BIOS. Pri resete sa nahrá default nastavenie výrobcu. Napíš, jak to dopadlo.[/quote]

clear je pro mě reset samozřejmě že jsem to zkoušel jumperem... ale prostě nevím... a biosem to asi nebude protože mám doma druhou totožkou desku a když vyměním bios nic se nemění
crasten (180)|26.8.2010 18:43
No tak nám napíš aspoň zostavu: Dosku si písal - verziu Biosu (dostaneš sa tam vôbec?), procesor, pameti, karty, disky a zdroj.
Je tá zostava nová, alebo sa chyba objavila neskôr?
Ako sa to správa bez diskov a mechaník (IDE aj SATA)?. Skús to nakopnúť len s procesorom a prípadne jedným pamäťovým modulom a grafikou.
A ešte by to mohlo byť špatne kontaktovaným procesorom -> demontovať a opäť založiť do socketu.
Konektory pre pomocné napájanie procesora a grafiky dúfam používaš.
winie (94)|27.8.2010 00:28
[quote=crasten;398057]No tak nám napíš aspoň zostavu: Dosku si písal - verziu Biosu (dostaneš sa tam vôbec?), procesor, pameti, karty, disky a zdroj.
Je tá zostava nová, alebo sa chyba objavila neskôr?
Ako sa to správa bez diskov a mechaník (IDE aj SATA)?. Skús to nakopnúť len s procesorom a prípadne jedným pamäťovým modulom a grafikou.
A ešte by to mohlo byť špatne kontaktovaným procesorom -> demontovať a opäť založiť do socketu.
Konektory pre pomocné napájanie procesora a grafiky dúfam používaš.[/quote]

tak disk tm je WD 20gb 512mb kingstone zkoušel sem i jiný mam tady nějaký 256mb 512ky procák tm je athlon xp 1333mhz a fsb je nastavený na 133 grafika je tam nvidia ge force 4 ti 4200 64mb přídavný napájení ke GK ani k procesoru to nemá verze biosu no myslim že 1003 tm je na tom biosovim chipu napsaný nefleshoval jsem... pouze jsem vyměnil procesor a změnil FSB ale už to nejde ani s původním procesorem (amd athlon XP 2500+ barton 1,8ghz) HDD je samozřejmě IDE a mam tam asus DVD-Rom fakt nevím co s tím.. ten PC měl přijít bráchovy protože co má tak zničí.... po SW stránce.... takže se bojim aby neodpálil něco jinýho tk sem mu zatim chtěl dát tohle mno.... jo zdroj je tm fortron 350W ale jak řikam ten komp jel jenom sem vyměnil procák změnil FSB a nejde...a karty tam žádný kromě GK nejsou zkoušel jsem normál všude se dostanu do biosu všude... můžu všechno... ten PC se chová naprosto normálně něž bych měl začít bootovat... pk hodí tohle a jedině tvrdej restart...a ten procák jdu zkusit hned... sice si nemyslim že bych byl jelito ale náhoda je blbec :-D
winie (94)|27.8.2010 00:40
hmmmm..... tak po tom co jsem sundal CPU chladič vyndal a zandal CPU se po startu vždy po chvíli vipl... a teĎ už nenabíhá ani monitor.... CPU fan byl zapojenej a točil se.... zkoušel sem i clearnout znovu vše vyndat a zandat CPU RAM zkoušel jsem i AGP GK a nic odpojil sem obě šály a stejně nic... takže to je asi konec no...
crasten (180)|27.8.2010 09:30
Keby si mal možnosť premerať zdroj pod záťažami, či má správne hladiny - vypadá to, ako by bola uletená niektorá hladina. Píšem to preto, aby si zdroj bez záťažových testov radšej nepoužíval, kým nezistíme príčinu, prečo nejde hardware. Nemáš možnosť vyskúšať iný iný zdroj?
winie (94)|27.8.2010 15:28
[quote=crasten;398190]Keby si mal možnosť premerať zdroj pod záťažami, či má správne hladiny - vypadá to, ako by bola uletená niektorá hladina. Píšem to preto, aby si zdroj bez záťažových testov radšej nepoužíval, kým nezistíme príčinu, prečo nejde hardware. Nemáš možnosť vyskúšať iný iný zdroj?[/quote]

zdroj každopádně budu mít hold vyndam ze svýho PC fortron epsylon nebo jk se jmenuje má 600w a to musí stačit ne ?
speedsnail (4876)|27.8.2010 15:48
Rozhodně ano, nicméně já myslím, že šance že to bude zdrojem je mizivá :(

Podobný problém u socketA desek byl u mě vždy způsoben vzájemnou špatnou polohou a nastavením CD-ROM a HDD na kšandách + najumperováním. Rozhodně bych vyzkoušel jiný IDE kabel, ty bývají poměrně často vadné. A pak připojoval mechaniky a HDD po jednom, ideálně na každý kanál zvlášť (CD rom na jeden kabel, HDD na druhý). A vždy v biosu zkontroloval, že je vše detekováno koretkně.
winie (94)|27.8.2010 21:53
no kabel je pravda že v PC na intru sem ho měnil docela často ptže mi bios nenačítal HDD a mechaniky nicméně teď už nenabíhá obraz a t oje asi konečná..... když se zase rozjede dám vědět jak to dopadlo ale moc šancí tomu nedávám...bohužel každopádně všem děkuji měl jsem HDD měl jsem ta msamsung 10gb na ide1 master ten WD na ide1 slave a na ide 2 jsem měl asus mechaniku ale kabel mě popravdě opravdu nenapadlo vyměnit.... teď jestli bude špatný k mechanice nebo HDD každopádně zkusím oba když naběhne obraz....
winie (94)|28.8.2010 21:53
tak nakonec problém vyřešen.... vadný procesor.... příznaky... přišel jsem an to náhodou když jsem si od kámoše za kilo koupil desku na socket A(462) a chtěl do něj dát tento procesor.... deska nenaběhla tak jsem vzal starý AMD athlon 1200mhz a i původní deska s nimy nabootuje bez jakéhokoli problému ... každopádně všem děkuji za radu
crasten (180)|29.8.2010 10:08
Ešte tak vedieť, prečo ten procesor "odišiel". To nebol nový?
astec (1823)|29.8.2010 10:11
[quote=crasten;398645]Ešte tak vedieť, prečo ten procesor "odišiel". To nebol nový?[/quote]

/vtip ?/ někdo zapomněl zavřít dveře /vtip ?/
crasten (180)|29.8.2010 10:50
[quote=astec;398646]/vtip ?/ někdo zapomněl zavřít dveře /vtip ?/[/quote]

Napadlo ma, či ten procesor neodišiel práve z príčiny vadného zdroja! Som na tie zdroje trochu viac zaťažený, ale po skúsenostiach s PC viem o tom svoje.
Dojigiri (1629)|29.8.2010 11:12
[quote=winie;398580]když jsem si od kámoše za kilo koupil desku na socket A(462) a chtěl do něj dát tento procesor.... deska nenaběhla [/quote]


No anebo taky ta deska nemusela ten procesor podporovat :notsure. Bylo by taky dobrý ještě ověřit na stránkách výrobce, jestli procesor podporuje, a pokud ano, tak od jaké verze biosu a jestli je takový bios v té desce. To, že je procesor vadný, samozřejmě může být ... ale to, že s ním deska nenaběhne, může mít i jinou příčinu než pouze vadný procesor.
winie (94)|29.8.2010 16:24
[quote=Dojigiri;398663]No anebo taky ta deska nemusela ten procesor podporovat :notsure. Bylo by taky dobrý ještě ověřit na stránkách výrobce, jestli procesor podporuje, a pokud ano, tak od jaké verze biosu a jestli je takový bios v té desce. To, že je procesor vadný, samozřejmě může být ... ale to, že s ním deska nenaběhne, může mít i jinou příčinu než pouze vadný procesor.[/quote]

ta deska ten procesor podporovala... dřív v ní byl.... ale pak jsem dal obráceně ddr1čky a desku spálil... desku jsem za pár korun sehnal se slabšim procesorm který byl také podporován dal jsem tento nový a nešlo to.... je to athlon XP jednojádro 1333mhz byl podporován od základní verze biosu... a bylo to procesorm jelikož s jiným procesorem deska běžela ale s tímto se kterým byl problém už nenaběhl ani obraz
winie (94)|29.8.2010 16:27
[quote=crasten;398657]Napadlo ma, či ten procesor neodišiel práve z príčiny vadného zdroja! Som na tie zdroje trochu viac zaťažený, ale po skúsenostiach s PC viem o tom svoje.[/quote]

ne zdrojem to nebylo zdroj tam je do teď a funguje bez sebemenšího problému byl to Fortron žádný eurocase nebo P4 nebo co jsem to za vysoce nekvalitní zdroje viděl... neříkám někomu takovýto zdroj bez problému stačí ale já měl kdysy 350w eurocase... a PC mi neustále padal potom jsem si koupil tohoto fortrona 300w a PC byl najednou stabilní a od té doby ani jednou nespadl... "nespadl je myšleno obrazně" každý ví jak to myslím ;-) ze židle asi ne že
crasten (180)|30.8.2010 03:33
[quote=winie;398746]ta deska ten procesor podporovala... dřív v ní byl.... ale pak jsem dal obráceně ddr1čky a desku spálil... [/quote]

Pôvodný procesor sa pri tom mohol poškodiť, čo vysvetľuje pôvod chyby.

[quote=astec;398646]/vtip ?/ někdo zapomněl zavřít dveře /vtip ?/[/quote]

Teraz už môžem tie dvere zatvoriť:p