reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

EuroCase 450W-hlucny chod

Rolfi (4)|6.4.2007 10:28
Ma niekto takyto zdroj?
Mne zacne asi po dvoch min. ventylator znacne hucat.
Ale pritom je chladny.
tequilla (1015)|6.4.2007 10:34
V pripade zdroje teto znacky a za nejakych 600,- Kc bych to asi bral jako normalni projev pri chodu...pokud chces tichy zdroj, musis investovat vice nebo si trochu zabastlit...
pas!k (3765)|6.4.2007 10:41
Zdroje EC jsou na tom co se kvality tyce opravdu spatne doporucuji se teto znacce vyhnout obrovskym obloukem.. o nic lepe na tom nejsou jejich skrine co pes to jina ves kdo nekdy skladal do techto beden jiste vi o cem mluvim .. A k problemu : Vetrak by mel jit vymenit ale rozhodne bych se priklanel spis k vymene zdroje. Zkus znacky Fortron, Chieftec, Seasonic tam urcite neslapnes vedle .
Petr S. (1220)|6.4.2007 10:57
Pokud Ti zdroj vyhovuje a PC není nestabilní tak potom bych přistoupil k výměně ventilátorku ve zdroji za nějaký tišší. Podle toho jak velký tam máš větrák, tak takový si kup. Dnes se do nových zdrojů dávají již jen 12cm (někdy i větší) větráčky, ale u EC bych to tipnul ještě na 80cm s ostrými hranami před větrákem, které pomáhají dotvářet efekt rozjíždějícího se letadla. Takže pokud jsi trošku technicky zručný, můžeš ty otvory vyříznout a místo nich dát elegantnější mřížku. Nebo aspoň ty otvory zaoblit, tak aby nebyly tak ostré.

Nebo tam taky můžeš tenhle větrák nechat (pokud se nepřehřívá, jak píšeš) a před něj dát nějaký odpor, příp. potenciometr, kterým bys pak šteloval výkon větráčku.

PS: Pro příště ale, jak píší kolegové, bych vybíral už jen z lepších zdrojů, než je EC...
Weslo (234)|6.4.2007 11:28
jo měl jsem ho..nejenom že vrčel ale i praskal a to i vypnutý...ani jsem ho nereklamoval a s chutí jsem jej roztřískal .. EC již nikdy více
Fox_22 (119)|12.4.2007 00:43
Nedávno jsem čistil svůj EC "shit" a nestačil jsem se divit. Kvalita pájení byla mizerná, ještě ke všemu by zdroj už jednou opravován a pačeť byla neporušená, dokonce jeden kondenzátor byl mezi síťovím napájením protože se prostě nevlezl na tišťák. Asi po půlroce mi nechtěl naběhnout počítač, chybělo 12V napětí. S druhým zdrojem PC jelo tak jsem zkusil napájet GK jiným AT zdrojem a vše funguje doteť. Špičková spotřeba mojí sestavy je 215W a zdroj je 300W. S těmito zdroji už nechci nic mít. Je možné že jsem jen náhodou narazil na jeden takto povedený kousek ale nic už riskovat nebudu, i když zákazník nemá moc peněz na sestavu tak mu vždycky vysvětlím co to znamená kvalitní a nekvalitní zdroj.

Vydím že všechny zdroje od EuroCase trpí neduhy. Ale musím říct že po celou dobu co mám tento zdroj o něm nevím.