reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace ovladačů

Rendl2 (501)|26.8.2010 13:57
Ahoj, mám 3 nenainstalované zařízení ve správci zařízení ve Win XP. Deska MSI K9N2 DIAMOND. Pokud někdo pomůže s vyřešením, předem děkuji.

1. PCI síťovka Ovislink s čipem 8139D (PCI\VEN_00EC&DEV_8139&SUBSYS_139A049C&REV_10\4&32ED1635&0&3840
nejde nainstalovat ovladač, ale zdá se, že je funkční na příkaz ping.
otazník ve správci

2. jedna ze dvou síťovek přímo na desce RTL 8211BL. Při instalaci ovladače se ohlásí chyba, že název koliduje se systémovou službou. Nevim jak tu službu najít a co s tím udělat.
vykřičník ve správci

3. Neznámé zařízení. připojené k Most mezi sběrnicemi PCI a ISA. Toto zařízení není nakonfigurováno správně. (Kód 1). ID instance zařízení ACPI\IFX0102\1
otazník ve správci
crasten (180)|26.8.2010 19:54
Koľko sieťoviek aktívne používaš (z popisu asi 3) ?
Ak niektorú nepoužívaš tak ju v biose vypni (ide to aj cez správcu XP, ale neviem, či je to to isté).

Máš najnovší bios (verzia 2.7)?

Inštaloval si drivery základnej dosky, čo máš na CD k doske?
(Prípadne pozri na stránkach výrobcu)
Rendl2 (501)|26.8.2010 20:25
Používám jednu síťovku, když přijde kamarád, tak dvě, ale druhou na desce jsem nedokázal nainstalovat, tak jsem dal starou síťovku do PCI slotu, ale drivery taky nevzala. Na předchozím počítači normálně fungovala.
Bios mám 2.6 to neni tak starej. Je letošní a flešovat tuhle desku se mi nechce, abych něco nezvoral. Mělo by to jít na jakýkoliv bios, když to není žádné nové zařízení.
CD k desce nemam. Koupil jsem ji v bazaru bez cd a zvukovky.
Stahuju ovladače ze stránek MSI. Na 8211BL jsem zkusil od výrobce čipu, ale skončilo to tou samou hláškou jako od MSI
crasten (180)|26.8.2010 22:03
Súhlasím s tebou, že netreba flashovať z 2.6 na 2.7. Problém bude patrne v tom, že nie je správne nainštalovaný ovládač chipsetu dosky. Ten mal byť na CD, ktoré nemáš. Nedá sa aspoň zakázať ten radič 8211L ?
Zatiaľ len toľko, skúsim pohľadať niečo na ten čipset.

A XP je 32 alebo 64 bit? Stiahni a inštaluj príslušný ovládač NVIDIA nForce MCP72/78 System Drivers!

A tiež AMD AMDAway Driver -> oba zo stránky výrobcu: http://www.msi.com/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_no=1&prod_no=1438
john (877)|26.8.2010 23:27
[quote=Rendl2;398004]
...
2. jedna ze dvou síťovek přímo na desce RTL 8211BL. Při instalaci ovladače se ohlásí chyba, že název koliduje se systémovou službou. Nevim jak tu službu najít a co s tím udělat.
vykřičník ve správci
....[/quote]

v nouzaku to nainstalovat nejde?, nebezi ti na PC Kerio firewall?
Rendl2 (501)|27.8.2010 18:26
Tak jsem vše odinstaloval v nouzáku a zas nainstaloval a je to stejný. přidávám pár obrázků jak to vypadá. Jedno nenainstalované zařízení zmizelo po resetu biosu, ale síťovky zůstaly.
Kerio nemam.
Ani po zakázání v biosu nejde druhá síťovka nainstalovat ani po zakázání ve správci.
Chyba1.jpg chyba2.jpg chyba3.jpg chyba4.jpg
Rendl2 (501)|27.8.2010 18:39
doplněk od RTL 8211BL
chyba5.jpg
crasten (180)|27.8.2010 21:04
A nespomenul si, či si inštaloval tie drivery "MCP72/78 System Drivers"
a "AMDAway Driver" spomenuté vyššie. Pri tom AMD Away sa píše, že by to malo odstrániť problémy so žltými otáznikmi. Tak skús najskôr ten.
Rendl2 (501)|27.8.2010 22:30
[quote=crasten;398411]A nespomenul si, či si inštaloval tie drivery "MCP72/78 System Drivers"
a "AMDAway Driver" spomenuté vyššie. Pri tom AMD Away sa píše, že by to malo odstrániť problémy so žltými otáznikmi. Tak skús najskôr ten.[/quote]

MCP72/78 jsem tam měl před tim. Teď jsem tam stahnul něco novějšího od nVidie. A Away mi háže chybu jazyka. Nevim jak to obejít, aby se to nainstalovalo. viz obr.
chyba6.jpg
crasten (180)|28.8.2010 06:47
V tom ti neviem pomoct. Ja by som instaloval XP znovu a v anglickom jazyku, potom to MCP a Away a potom jazykovy balik. Viem, že s naslednou lokalizaciou su problemy, a ze jazyk je sucastou distribucie WXP, ale proste inak to neviem. Viem vsak, ze problem tvojej dosky je prave v tom Away Driveri.

V programe ReadMe.rtf sa doslova píše: "Tento súbor INF odstraňuje nevyriešené rozpoznávanie hardvéru ("Žlté otazníky" Spojené so zariadeniami, ktoré nemajú riadne nainštalovaný ovládač). V súčasnej dobe neexistuje žiadny ovládač spojený s týmto súborom INF."
Rendl2 (501)|28.8.2010 11:49
Tak moc děkuju za pomoc. Anglický windows nebudu instalovat. Ještě zkusim dohledat nějaký jiný řešení bez toho programu, ale nedávám tomu velkou šanci.
Rendl2 (501)|28.8.2010 20:37
Prosím o srozumitelný překlad chyby při instalaci AmdAway. Pokročil jsem v instalaci tak jak je napsáno na stránkách MSI, že se to dá nainstalovat přes příkazový řádek s parametrem /el. To mi šlo krásně. Proběhla celá instalace podle průvodce úspěšně, ale pak jsem nikde neviděl kam se to nainstalovalo, ale do složky přibyl český instalátor a vyhodilo to tuhle chybu, když jsem ho pustil. viz. obrázek...
chyba7.jpg
crasten (180)|29.8.2010 10:05
Nebude problém v tom, že si prepínač /el mal zadať veľkými písmenami? Teda /EL.
Pošli sem link na ten návod, skontrolujem, či nie je problém v adresároch.
Rendl2 (501)|29.8.2010 12:00
[quote=crasten;398644]Nebude problém v tom, že si prepínač /el mal zadať veľkými písmenami? Teda /EL.
Pošli sem link na ten návod, skontrolujem, či nie je problém v adresároch.[/quote]

Zadal jsem to malýmy písmeny jak bylo v popisu. Mám to zkusit znovu s velkýmy?

http://eu.msi.com/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_no=1&prod_no=1438
crasten (180)|29.8.2010 12:42
S tým linkom si mi moc nepomohol, nemám čas to hladať, pošli ten postup, podľa ktorého to nastavuješ.
Rendl2 (501)|29.8.2010 13:02
[quote=crasten;398691]S tým linkom si mi moc nepomohol, nemám čas to hladať, pošli ten postup, podľa ktorého to nastavuješ.[/quote]

Ten link je k driverům včetně Awaydriveru a u nej je napsáno tohle:
If you are using a non-English OS, please enter "setup.exe /el" in command line from your download directory to install this program.
Takže jsem do príkazového řádku zadal cestu k setupu a pak spustil setup.exe /el proběhla instalace bez chyby.
crasten (180)|29.8.2010 13:43
Pravdepodobne nebude rozhodujúce, či si použil malé, alebo veľké písmená (aj keď v nápovedi sú veľké). Ak by bol prepínač nevhodný, vypísalo by to hlášku o nepodporovaní jazyka.
Chybný parameter príkazového riadku sa skôr vzťahuje na súbor AMDAway.inf, povedal by som chybné umiestnenie v "C:\Program Files\Setupf~..." , ale celé to môže súvisieť s pokusom o opakovanú inštaláciu.

Odhliadnuc od tej chyby-> v programe ReadMe balíka AMDAway je postup aktualizácie ovládačov neznámych zariadení po inštalácii programu. Je to anglicky, ale ak by to bol problém, tak to v skratke popíšem od bodu 3.
Na karte vlastnosti neznámeho zariadenia zmeniť ID zariadenia na ACPI\AWY0001 -> Stlač Inštalácia a vyber voľby z disku a lokalizáciu AMDAway.inf -> Z ponuky modelov treba vybrať AMD Away Mode -> Finish.

Ale možno si to už skúšal a nepomohlo.
Rendl2 (501)|29.8.2010 14:20
neznámé zařízení, tam zatím nemám. to bych musel zas něco pustit v biosu. mám nenainstalovaný:
1. Další zařízení-Síťový adaptér ethernet
2. Síťové adaptéry-NVIDIA nForce Ethernet
U žádného nejde přepsat ID.
Ten AWAY asi bude jen na úplně neznámé jak to vypadá a s tímhle asi nepohne mě napadá. Muselo by být ve správci asi neznámé zařízení. Ale tomu návodu úplně nerozumim, protože anglicky umim tak 2 slova z deseti co tam jsou v read me.
Rendl2 (501)|29.8.2010 14:37
Tady přidávám screen, kde mám AWAY a v biosu jsem povolil nějaký řadič, tak mám ve správci neznámé zařízení viz obr., ale ani u toho nejde přepsat ID. Nebo nevim jak.
chyba8.jpg chyba9.jpg
Rendl2 (501)|29.8.2010 15:13
Ještě bych potřeboval poradit jak odinstalovat síťové adaptéry co jsou vidět až co si nechám zobrazit skrytá zařízení ve správci. Všechny mi hlásí, že je nelze odinstalovat, že jsou důležitá pro spuštění počítače. Ale ikdyž jsem vypnul boot z lan tak to hlásí to samé.
Rendl2 (501)|29.8.2010 20:06
Někde jsem se dočetl, že občas pomůže prohodit kartu do jiného slotu PCI, tak jsem prohodil síťovku se zvukovkou a najednou síťovka jede, ani instalovat ovladač nechce. Nechápu důvod proč nefunguje v druhém slotu.
S tou integrovanou, ale tenhle fígl nejde, tak bych ještě uvítal nějaký nápad jak obě integrované rozchodit a nemuset mít přídavnou kartu v PCI.
chyba10.jpg
crasten (180)|30.8.2010 04:22
[quote=Rendl2;398722]neznámé zařízení, tam zatím nemám. [/quote]

Ale ja tam neznáme zariadenie vidím. Je to most medzi zbernicami PCI aISA. Podľa mňa je návod určený pre toto zariadenie. Tie ostatné sa opravia následne, patrne po reštarte. Nič nie je potrebné odoberať.

Ak uvedený postup na vyššie spomenuté zariadenie nepôjde aplikovať, tak inštaláciu Away treba opakovať s prepínačom /EL.
Rendl2 (501)|30.8.2010 09:45
To neznámé zařízení jsem identifikoval jako toto:


Ve Správci zařízení najdete něco, co začíná na "ACPI IFX0102 \" pod ID instance zařízení z "neznámé zařízení". This driver is for the Trusted Platform Module (TPM) which is only applicable to Windows Vista. Tento ovladač je pro Trusted Platform Module (TPM), který je použitelný pouze pro Windows Vista. Often it will appear after a BIOS update or on a newer motherboard running an older OS (eg Windows XP). Často se objeví po aktualizaci BIOSu, nebo na novější desce používáte starší OS (např. Windows XP). If a driver is not provided by your motherboard manufacturer, it is recommended to disable the device. Pokud není ovladač, který vám výrobce základní desky, je doporučeno vypnout přístroj.
Rendl2 (501)|30.8.2010 09:57
AWAY dále používat nechci z důvodu neznalosti angličtiny a ani počítačový překlad mi neni dostatečně srozumitelný. Nainstalovat to šlo stejně s parametrem el a potom i s EL, ale ID stejně přepsat nejde. Msi live update mi píše, že mám away nainstalováno, ale neumim to ověřit, jestli to funguje nebo ne.

To neznámé zařízení pravděpodobně nemá co společného s integrovanou síťovkou RTL8211BL. Tak bych rád nějaký jiný postup odblokování instalace síťovky.
chyba11.jpg chyba12.jpg
crasten (180)|30.8.2010 11:15
[quote=Rendl2;398920]To neznámé zařízení pravděpodobně nemá co společného s integrovanou síťovkou RTL8211BL. Tak bych rád nějaký jiný postup odblokování instalace síťovky.[/quote]

Práve že má: Na tvojej doske sa nenainštaloval správne južný most. Ten okrem iného plní funkciu radiča PCI zbernice. Obvod Realtek 8211BL aj keď je integrovaný priamo na dosku, tak spolupracuje s procesorom cez zbernicu PCI. Podobne je to s PCI-E slotom.

Podľa dostupných informácii a vyjadrení výrobcu neexistuje iný driver, ako AMD Away na nastavenie južného mosta nForce 780.
Rendl2 (501)|30.8.2010 12:00
Díky moc za trpělivost, ale koukni na screen, že to neznámé zařízení je tam pořád a síťovky mi už šlapou všechny tři (bez vykřičníku ve správci) a na všechny se připojím na net.
Bylo to registrem. Vymazal jsem všechno co mi připomínalo raltek nebo nforcelan. Pak znovu nainstaloval ovladač na základní desku a pak zbylo aktualizovat realtek 8111c a 8139D a bylo vše OK.
Ten 8211BL se nainstaloval sám s driverem základní desky. Díky ještě jednou za nápady. Zase jsem získal nějaký zkušenosti:).
Chybax.jpg
crasten (180)|30.8.2010 13:26
To je výborné! Predpokladal som, že to nebude sieťovkami. Na to neznáme zariadenie by si mal použiť ten Away, už je asi nainštalovaný. Skús opäť ten postup zo včerajška : Na karte vlastnosti neznámeho zariadenia zmeniť ID zariadenia na ACPI\AWY0001 ... atd. Alebo, či neponúkne niečo čo pripomína Away zariadenie.

Ale vlastne jak chceš, ak ti to nevadí...
wOJi (51)|30.8.2010 13:45
To neznáme zařízení by mělo jít nainstalovat tímto driverem... zkus a dej vědět.
Není to ale samoinstalační EXE...pouze inf soubor s driverem. Ale předpokládám, že víš, jak jej nainstalovat. Kdyby ne, napiš - pomůžeme.
Rendl2 (501)|30.8.2010 14:37
[quote=crasten;398978]To je výborné! Predpokladal som, že to nebude sieťovkami. Na to neznáme zariadenie by si mal použiť ten Away, už je asi nainštalovaný. Skús opäť ten postup zo včerajška : Na karte vlastnosti neznámeho zariadenia zmeniť ID zariadenia na ACPI\AWY0001 ... atd. Alebo, či neponúkne niečo čo pripomína Away zariadenie.

Ale vlastne jak chceš, ak ti to nevadí...[/quote]

Vadí, ale když to ID nejde změnit a nikde ani náznak, že by AWAY bylo funkční, tak s tím nehnu.
Rendl2 (501)|30.8.2010 14:41
[quote=wOJi;398981]To neznáme zařízení by mělo jít nainstalovat tímto driverem... zkus a dej vědět.
Není to ale samoinstalační EXE...pouze inf soubor s driverem. Ale předpokládám, že víš, jak jej nainstalovat. Kdyby ne, napiš - pomůžeme.[/quote]

Instaloval jsem a vyskočil kód 10. viz. obr. dál s tím nehnu. Ale pod XP se to asi nedá korektně nainstalovat. Příspěvek někde výše co jsem okopíroval z netu.
chybax1.jpg
crasten (180)|31.8.2010 04:33
Infineon Trusted Platform Module je obvod hardwarového šifrovania. Umožňuje pomocou cryptografických metód priame šifrovanie/dešifrovanie datových tokov, napr. komunikácie medzi pamäťou a diskom. Hlavný účel je ochrana dát pri odcudzení počítača alebo pri naštartovaní z iného média. Myslím, že nefunkčnosť tohoto zariadenia môžeš opravdu oželieť.
Rendl2 (501)|31.8.2010 09:23
[quote=crasten;399153]Infineon Trusted Platform Module je obvod hardwarového šifrovania. Umožňuje pomocou cryptografických metód priame šifrovanie/dešifrovanie datových tokov, napr. komunikácie medzi pamäťou a diskom. Hlavný účel je ochrana dát pri odcudzení počítača alebo pri naštartovaní z iného média. Myslím, že nefunkčnosť tohoto zariadenia môžeš opravdu oželieť.[/quote]

To jsem chtěl slyšet:) Pročítal jsem kolem toho něco a obejdu se bez toho. Hlavně, že šlapou sítě. Díky.