reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: PC: dobrý sluha, ale zlý pán

husky14 (4214)|27.8.2010 10:13
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

PC: dobrý sluha, ale zlý pán

PC je pro většinu uživatelů jen jakási bedna, kde se „něco“ děje a kam se nesmí, ovšem člověk je tvor zvídavý.... S jakými nevšedními problémy či opravami jste se setkali nebo o nich slyšeli? Co zajímavého jste museli řešit? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
fa.Destruct (44)|27.8.2010 13:26
Toto se ovšem netýká pouze počítačů, ale téměř všech technických prostředků, jenž užíváme. Veškeré mechanismy i principy na nichž fungují jsou stále abstraktnější. Dost mě děsí, že se lidé o pozadí věcí, které si pořizují např. kvůli image, vůbec nezajímají. Osobně razím cestu, že do čeho nevidím do toho nejdu, ale v poslední době se soustředím i na to vyhýbat se věcem o nichž vím dost. (viz. můj blog-http://baseformedquestions.blogspot.com)

Nejvtipnější věcí, s níž jsem se vždy setkával, bylo řešení chlazení počítače - to je téma na věčnost a konkrétní případy nebudu uvádět, protože s nimi máte dozajista vlastní zkušenosti.

Jinak v poslední době mě velmi zaráží vývoj hráčského segmentu, který už si sahá na fotorealismus a potlačuje vybroušený koncept. Toto se ovšem týká i programové stránky, jen málokterá novinka využívá pokroku jinak než přidáním barev, zakulacených rohů a průhledností...
ČR (0)|27.8.2010 16:38
Jsem rád, že aspoň hw rozumím, protože mě docela jebe, jak jsou lidi stupidní, tím myslím ten konzum. Jistě, každý má jiné zájmy, jiné priority, ale nagelovaná buzna s melírem, co v ruce drží i-phone, to opravdu naštve, zvláště když se v tym nevyzná. Dnes všichni puberťáci melou o technologiích bluetooth, spousta paří warezácké tituly na ntb. Nějak to potahajou, apod. To jsou ty lepší případy. V horších jsou to ty mobilové hry, PSP, prostě samy sr..ky. V tymto negramotnym státě jsou na tom ty nejmladší generace paradoxně nejhůř, protože tady v té době gadgetů jsou všeci nevychovany buzny. Starší generace mají cit a porozumění pro gf4, HDD 30GB, topící procáky, předsudky ATI/NVIDIA. Došly konzole, multiroom ozvučení, detaily nastavené bez možnosti změny, naprat to tam, nažrat se, vypnout. Tím jsou postiženy ty pc, které jsou hlavní pro vývoj. Každý jsme konzument, do takových serverů ani moc nevidím. Poslední roky se dost změnilo, hromada odborných znalostí se postupně začíná měnit na vyplněnou krabici, programy už fungují na 100%, výkon pro ně netřeba. Výrobní procesy jsou natolik pokročilé a efektivní, že se může zdát, že ten stroj funguje bezchybně. A taky, že funguje. Celé odvětví je ve stádiu jakési stability, jdu do obchodu, vezmu kartu a hraji. Rozdíly čím dál menší, ceny přívětivé, high end čím dál zbytečnější. Výrobky jsou čím dál lepší, trh čím dál větší, doba stále jde kupředu. Za 10 let budem povinně znát všichni nějak povrchně nabiflované základy hw v pc ze školní výuky, protože to bude tak rozšířený stroj, že ho bude mít každý. Co tímto chci říct, je to, že časem toho bude k řešení čím dál méně, protože všechno bude čím dál více kompletní z výroby. Taky k pár řádkům výše. Nelíbí se mi styl výchovy mládeže. O přestávkách hrát odpad na mobilech, pseudo simulátory stříleček na mini displejích, takovy to pubertální máchání novým mobilem je taky trapné, k tomu debilní účesy, to všechno se točí kolem FB, KATASTROFA! To je jak u aut. Dnes všechny vypadají dobře, ale každá závada je na servis. Dříve se každá kraksna dala doma do kupy. Dnes jsou všeci pozéři, co si výrobky a vzácnými kovy vylepšují vzhled, ale zase tomu tak dobře nerozumí, aby z toho ve výsledku nebylo ztrapnění! Jinak, já už jsem pořešil reklamací a reklamací, artefakty na gpu, chcíplá deska, špatný signál AP, HOME CINEMA. Když nám tu do toho chátrají budovy nebo žloutnou, blednou...tak nevím, co s tym, když každej dováží hadry z USA a pak to na něm září. Každý američan sleduje americké filmy, ale tady se na ně čumí jako na celej západ. Někdo si také myslí, že české filmy jsou filmy....nejdříve se musí vyřešit veřejná demence, to zpraví jen čas. Vlastně se tu totiž ani nežije.
SkyVessel (157)|27.8.2010 17:15
No já mám asi jeden kuriózní problém mého PC - nějak při najetí pc nejela grafárna tak jsem samozřejmě otevřel bednu a pokontroloval jestli je vše na svém místě. Akorát když jsem dotlačoval přídavné napájení grafiky, tak jsem se omylem opřel prstem o kondenzátor :notsure... No a tak jsem v servise místo stařičké 9800pro nafasoval novší 6600gt (v té době) :D

Jo a ještě něco ze školy. Třídní přišel do naší hardwarovny (vyznačující se silně staršími kousky), sedne ke kompu, zapne - a nic. Zkusí to znovu a znovu, zapojuje a vypojuje kable a stále nic. Tu k němu přijde spolužák a říká: musíte mu domluvit a "decentně" praštil do kejsu. Po dopadu na boční stranu se ozvalo hlasité CVAK BZZZZZZ a komp najel. Spolužák ve výbuchu smíchu opustil učebnu zatímco třídní střídavě tleměl na něho a pak zas na monitor... :thumb ... ajťáci
Suprak (408)|27.8.2010 21:08
Zlý pán byl, když mi před několika lety explodoval při zapojení do zásuvky zdroj a doteď ten smrad z toho ještě cítím. Přitom to byl do té doby výborně fungující Seasonic, nevykazoval žádný konec. Jako naschvál to bylo přesně dva roky a týden od koupi, takže kdyby bouchl o týden dřív, ještě bych jej možná stihl reklamovat.
StD (1963)|27.8.2010 21:39
[quote=Suprak;398412]...reklamovat.[/quote]

Checheche - časované kurvítko. :D:devil

Edito: na vysvětlenou, toto se vkládá do každého spotřebního výrobku konstruktéry na výslovnou žádost obchodníků a majitelů/akcionářů firem od počátku 90. let minulého století...
Suprak (408)|27.8.2010 21:50
[quote=StD;398420]časované kurvítko.[/quote]

Tak Modecomy ho asi nemají, protože už jsou rok po záruce a stále fungují. :D
HiLow (1000)|28.8.2010 13:02
Když jsem si v asi v roce 1995 kupoval svoje první PC, tak jsem dva dny nespal a celou noc seděl u PC. Když jsem si nechal domů zavést net, tak jsem raději dal v práci výpověď, protože jsem se nemohl od PC odtrhnout.:stupid To byla závislost.
kolemjdoucí_oldd (45)|28.8.2010 13:47
Když už se tu mluví o problémech s PC, taky něco přihodím. Za tři roky co jej mám, jsem vyměnil: čtyři základní desky, grafickou kartu, zdroj, procesor- každých čtvrt roku musím dávat PC do servisu, protože nejde( pokaždé přepětí v síti, akorát jednou jsem ho jednoduše uvařil). Po vzoru motherboardů se daly i modemy- taktéž mi na stole leží čtvrtý v řadě. Dělo se tak i přes přepěťovou ochranu( linka i zásuvka). Před měsícem jsem měnil poslední základní desku. Před dvěma měsíci jsem taktéž měnil ZD, avšak kvůli nižšímu maximálnímu TDP na procesor( 95 W) jsem nuceně downgradoval z Athlona 64 x2 6000+ na -//- 3800+. Zatím se drží, uvidíme co nám přinese následující čtvrt rok. Takže moji bednu mi byl čert dlužen.
czhunter (775)|28.8.2010 14:53
[quote=Suprak;398424]Tak Modecomy ho asi nemají, protože už jsou rok po záruce a stále fungují. :D[/quote]U největších šmejdů je kurvítko jedna z věcí, které se rozbijí :D

A k tématu, ja toto úsloví "xxx je dobrý sluha, ale zlý pán" rozhodně chápu tak, že PC je dobré, dokud díky němu něco děláte.
Pokud něco děláte _kvůli_ němu, tak je to pěkně napytel (a to vůbec nesouvisí s tím, jestli tomu rozumíte nebo ne).
Neregistrovaný (0)|29.8.2010 19:21
[quote=ČR;398340]nejdříve se musí vyřešit veřejná demence, to zpraví jen čas. [/quote]

Pardon za offtopic, ale co s tím začít třeba u sebe?