reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Oprava televize (bedna :D)

Sunshine (103)|27.8.2010 12:38
Ahoj,
v dílničce mi přežívá ještě jedna televize, je asi 3 roky stará. Hodil jsme jí tam hned oc jsme pořídili LCD do obýváku. Je to Thomson, obrazovku má polochou jen je protáhlá do dílni byla perfektní.

K problému:
Včera mi začal z ničeho nic padat obraz, ono to třeba 2 hodiny běží, někdy třeba 2minuty a najendou začna jako skákat obraz a v zápětí to začně šumět, jak kdyby to nebylo naladěné nebo chyběl kabel. Po minutě to zase naběhne. Pak zase běží nějakou určitou dobu a pak zase vypadne. Někdy tam běhají z prava do leva proužky. Jinak to funguje v pohodě. Je to na kabelovce.

Zkusil jsem napojit DVD a to běží celou dobu bez problémů. Ať ho napojím na SCART nebo cinch (ten tříbarevnej)

Blbne to jen, když to mam na kabelovce, a blbne to v neurčitých intervalech. Takže problém bude někde v tom, co obstarává spojení s koaxialem. V televizi nejsou vyteklé kondíky ani niec nezapojeného, nevie nekdo co s tim? :)

EDIT: Jeste prilozim fotky, trochu horsi kvalita mne se nechtelo do barkau pro fotak. :)
DSC00205.jpg DSC00206.jpg
crasten (180)|28.8.2010 07:58
Strieľam len tak od pása ale tipujem ukývaný konektor tunera - viď foto. Tuner vybrať (ovšem iba ak je na rozoberateľnom konektore), konektor z druhej strany plošáku prespájkovať, skontrolovať zvonku tuner - niekedy blbne koaxiálny konektor - dutinka v strede je príliš voľná a pod. Nakoniec založiť tuner, skúsiť a napísať sem.
attachment.png
Sunshine (103)|28.8.2010 23:55
To ne, tuner rozkejvaný nebude jelikož jsme ho zapojoval asi tak 3x (když jsme to koupili, když jsme to odpojil a pak zapojil v dílně). Já bych se docela do toho tuneru podíval jeslti neni třeba vyteklej kondík nebo tak, ale jsou tam krytky.
Všiml jsme si, že kdžy to začne šumět a vypnu to, hned zapnu tak to třeba funguje pul dne. Dále jsme si všimnul, že pod tim tunerem je přípojka na 4pin asi na nahrání nového FW. Dá se něco tkaovéhu udělat a jak je to náročný?
crasten (180)|29.8.2010 10:16
[quote=Sunshine;398606]
Všiml jsme si, že kdžy to začne šumět a vypnu to, hned zapnu tak to třeba funguje pul dne. Dále jsme si všimnul, že pod tim tunerem je přípojka na 4pin asi na nahrání nového FW. Dá se něco tkaovéhu udělat a jak je to náročný?[/quote]

Do experimentov s FW sa nedoporučujem púšťať - neviem ani či konektor má ten účel, ale aj keby, tak prípadný upgrade neporieši, "odplávanie" nastavenia. Kým sa pustíte do otvárania tuneru, treba voltmetrom zmerať, či sa časom nemení napájanie tuneru. On ten vytečený kondík môže byť aj inde - napr. v zdroji.