reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Odinstalace WinXP z PC se dvěma systémy

Karel261 (14)|29.8.2010 12:11
Dobrý den,mám v pc na jednom disku WinXP(používá manželka) a na druhém Win7(používám já),nyní si manželka koupila konečně svůj NB a já se chystám WinXP z pc odstranit.Pamatuji ale,že jednou,když jsem je odstranil nenaběly mi ani sedmičky,dokud jse znovu XP nenainstalova(opačně to fungovalo).Je tam nějaká závislost při bootování...... může někdo poradit,co je nutné učinit,chci-li se zbavit XP ale zároveň nechci reinstalovat i sedmičky,mám je slušně odladěné a prostě se mi do toho nechce.Díky moc za každou radu
Karel261 (14)|29.8.2010 13:25
Zjistil jsem,že pomocí Win7Manager(mám jen trial-funkční na 15dní) mohu změnit primární boot disk z XP na 7 (pak nenaběhnou ale XP-hlásí chybu-což ovšem nevadí),zajímalo by mě,zda-li nyní mohu disk s XP naformátovat a nebo je-li nutné některé soubory z diru disku přehrát na disk se 7(např. boot.ini,io.sys,ntdetect.com atp.) ......
|Mio| (1333)|29.8.2010 18:42
Naformatuj ji z tech W7, on si na tom disku/partition necha soubory potrebne pro bootovani.

Presouvat je na jiny disk at uz rucne nebo pomoci instalacniho media je zbytecna prace navic, ale jde to kdybys chtel.
crasten (180)|30.8.2010 04:56
[quote=Karel261;398707]zajímalo by mě,zda-li nyní mohu disk s XP naformátovat [/quote]

Jo a manželka o sve soubory prijde :eek:
:)
Karel261 (14)|31.8.2010 21:06
To Crasten -tak blbej doopravdy nejsem :-) :-) :-)
zsdx (2098)|31.8.2010 21:37
[quote=Karel261;398707]Zjistil jsem,že pomocí Win7Manager(mám jen trial-funkční na 15dní) mohu změnit primární boot disk z XP na 7 (pak nenaběhnou ale XP-hlásí chybu-což ovšem nevadí),zajímalo by mě,zda-li nyní mohu disk s XP naformátovat a nebo je-li nutné některé soubory z diru disku přehrát na disk se 7(např. boot.ini,io.sys,ntdetect.com atp.) ......[/quote]

Pomohl by obrazek ze Spravce disku a prip. dir rootu obou disku...
Karel261 (14)|31.8.2010 22:49
tady jsou diry obou disků- C (system) jsou sedmičky a D je s XP
dir_disk?.png
crasten (180)|31.8.2010 23:30
Formátovanie D: by malo mať stejný efekt ako keby si v Parted Magicu posunul D: ďalej tak aby sa vytvorila medzera a túto medzeru potom naformátovať ako disk D:. V prípade, že to nebude bootovať, máš možnosť to vrátiť späť.

Inak myslím, že by si to prípadne "zhaprované" bootovanie mohol opraviť pomocou inštalačky Win7.
Karel261 (14)|1.9.2010 20:36
O.K. pravda s tou instalačkou mi to nezapálilo ..... to mi tam vlastně dohraje soubory nutný k bootu a bude klid :-) ..... Dík
zsdx (2098)|1.9.2010 20:47
[quote=Karel261;399400]tady jsou diry obou disků- C (system) jsou sedmičky a D je s XP[/quote]

Poprosim o Spravce disku - to mas aktivni ten oddil s XP (2.primarni)?

[quote=crasten]Inak myslím, že by si to prípadne "zhaprované" bootovanie mohol opraviť pomocou inštalačky Win7.[/quote]
Taky jsem presvedcen, ze to jde. Kdyz to umi uz XP /byt rucne/,tak proc ne automatika ve W7...

Pro boot W7 potrebujes spravny bootsector, soubor bootmgr a adresar boot.
Karel261 (14)|3.9.2010 22:59
No,už jsem to dořešil,vše funguje o.k. ,normálně jsem to smazal ..... jelikož jsem měl disk s XP jako aktivní,musel jsem zachat adresář BOOT,kterej nešel kompletně zazálohovat.... ALE TEĎ MÁM MENŠÍ PROBLÉM,NEMOHU SE ZBAVIT ZBYTKŮ ADRESÁŘE ADOBE(v program files) a maromedia/flah v xp (proto nešel smazat komplet,vím že s tím je problém vždycky a nakonec je nějak smáznu ale dnes na to nemohu přijít ani gmer nepomoh,příkazovej řádek s del taky ne,má to co šlo přejmenovaný .....
Karel261 (14)|3.9.2010 23:00
zsdx : ano,měl mám ho aktivní,proto jsem to radši smáznul normálně...
Dojigiri (1629)|4.9.2010 07:46
Tak třeba převzít vlastnictví. A nepoužívá třeba ty adresáře ta instalace W7?

Jinak na jistotou by bylo spustiti Live CD njakýho Linuxu a smazat to z něj.
zsdx (2098)|7.9.2010 19:06
[quote=Karel261]ALE TEĎ MÁM MENŠÍ PROBLÉM,NEMOHU SE ZBAVIT ZBYTKŮ ADRESÁŘE ADOBE(v program files) a maromedia/flah v xp (proto nešel smazat komplet,vím že s tím je problém vždycky a nakonec je nějak smáznu ale dnes na to nemohu přijít ani gmer nepomoh,příkazovej řádek s del taky ne,má to co šlo přejmenovaný .....[/quote]

Jak pise Doji (prevzit vlastnictvi) nebo(li) cacls adresar /G everyone:F (POZOR - BEZ /E).
Karel261 (14)|8.9.2010 12:42
[quote=zsdx;400920]Jak pise Doji (prevzit vlastnictvi) nebo(li) cacls adresar /G everyone:F (POZOR - BEZ /E).[/quote]

Díky moc,použil jsem cacls D:\Vymaz /T /P Administrators:F Users:F a je to všechno pryč :-) :-) .... vzhledem k tomu,že žádnej z programů(a to jsem jich zkusil) na to nezabral,je tento příkaz doopravdy kouzelnej :-) !!!!!!! Díky moc Vám oběma za radu ........ vono se to hodí i do budoucna :-)