reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

notebook Asus F3T nenajede

petr.svec (320)|30.8.2010 09:19
mám menší spíše větší problém se zmíněným notebookem

nejdříve byl 100% funkční... a nikdo s ním nic nedělal

pak
se při zapnutí se nasvítí diody, roztočil disk, chrochtne DVD mechanika... ale obraz nikde... (ani boot biosu neni videt, display kompletně černý), počítače nebootuje (grafický výstup nebyl z žádného konektoru)
-> reset BIOS nepomohl

když jsem ho kompletně rozebral a složil zjistil, že je vybytá baterka BIOSu... dal jsem novou

a ted jsem ve fázi, kdy při zapnutí vidím... logo ASUS, když dám F2 zobrazí se boot AMI BIOSU... vidím že načetl procesor, ptá se jetstli bootovat z sítě... a zobrazuje Entering setup...

bohužel tímto notebook končí... setup se nenačte

když nechci skočit do biosu... notebook zůstane zamrznutý na bootovacím logu BIOS

Napadá někoho něco...

PS: diskem to není
dzandra (1368)|30.8.2010 09:40
Opravdu ti nb bez hdd do biosu najede stejně?
petr.svec (320)|30.8.2010 10:10
disk mám odskoušení na druhém pc... v pořádku

ať s diskem nebo nebo bez... chová se to stejně... počítač zamrzne při bootu biosu

ještě před tím, než načte velikosti paměti (tedy jestli je ami bios zobrazuje)... zobrazí že ddr2 běží na 667 a tím končí na boot s disku se to vůbec nedostane

stejně jako do biosu se to nedostanu
DrZelenka (2491)|30.8.2010 11:41
Takze se to zasekava pri detekci RAM? V pripade vice modulu jeden odstrante. Kdyz to nepomuze, tak ten odstraneny vratte zpet a vyndejte ten druhy.

V pripade, ze vyndate vsechny moduly RAM, tak by speaker mel hlasit prislusnou chybu - to by nebylo spatny taky zkusit.
petr.svec (320)|30.8.2010 12:49
to mě napadlo taky... jsou tam dva moduly, každý jiný...

zkoušel jsem je postupně vyndat a zadnat... chová se to furt stejně
bohužel další ddr2 na vyzkoušení nemám

bez ramky to nepípá... což je podle mě divné... ale ani nenajede lcd... nicméne, žejmě to bude tím, že to vytuhne na grafice, která bez paměti nenajede když má jen sdílenou pamět
wOJi (51)|30.8.2010 13:00
je taky možné, že je to vadou na základní desce (resp. chipsetu)
Položte NTB na stůl, přiměřeně zatlačte dlaní na klávesnici, zapněte notebook a tlačte dál. Pokud se to dostane dále než teď, případně začne normálně najíždět, je to "studeňák" mezi deskou a chipsetem.
To potom řeší reflow,případně reballing chipsetu anebo koupě nové desky :(
petr.svec (320)|30.8.2010 19:29
tlačení nepomohlo... má vliv jen na to, že přestávají běhat pruhy na monitoru... (to je ale tím, že je to celé rozebrané, když to složím je to ok)

nicméně dostal jsem se dál... a zřejmě šlo spálený BIOS... když se mi podařílo najít příkaz Alt-F2 s tiskem po dobu 10 sekund k přepnutí na záložní, tak se počítač rozjel

ale mám jiný problém... obnovil se mi bios z fabriky... který má heslo

znáte někdo něco... čím ono heslo prolomit nebo zrušit???

v příloze fotka bootování
DSC00277.JPG
DrZelenka (2491)|30.8.2010 20:24
[quote=petr.svec;399053]tlačení nepomohlo... má vliv jen na to, že přestávají běhat pruhy na monitoru... (to je ale tím, že je to celé rozebrané, když to složím je to ok)

nicméně dostal jsem se dál... a zřejmě šlo spálený BIOS... když se mi podařílo najít příkaz Alt-F2 s tiskem po dobu 10 sekund k přepnutí na záložní, tak se počítač rozjel

ale mám jiný problém... obnovil se mi bios z fabriky... který má heslo

znáte někdo něco... čím ono heslo prolomit nebo zrušit???

v příloze fotka bootování[/quote]

Sam postup sice neznam, ale vim, ze nejsi prvni co to tu resi.
petr.svec (320)|31.8.2010 13:14
Nějak nemůžu nic najít, kontaktoval jsem i support Asus, kde mi sice sdělili prý "nové heslo" bohužel je nefunčkní. Tuším, že bude třeba heslo jež, tam ukládali při výrobě tj. defaultnímu nastavení Bios, ale to netuším kde ho sehnat. V manuálu není a na stránkách ami.com také nic není. Asus nepomohl. Děkuji za radu
crasten (180)|31.8.2010 13:53
Neporieši to reset cmos alebo preflashovanie biosu?
petr.svec (320)|1.9.2010 08:18
nepořešeí... reset biosu... jaksi již neexistuje (tlačítko) a preflaschování nemá vliv na heslo...

nicméně z asusu jsou ochotní mi dát heslo ke kterému datu řeknu... jenže nikdo nevím jaké datum má cmoska... když jí došla baterka...

netuší někdo jak to datum zjistit?
crasten (180)|2.9.2010 06:11
Priamo na obvode má byť nalepený štítok. Ak tam nie je nálepka, môžeš opísať výrobný lot obvodu, možno to pomôže. Ak nevieš nájsť obvod, pošli foto systémovej dosky.
petr.svec (320)|2.9.2010 09:37
vyřešeno... na podporu asus ser... sice mě zasobují hesly... ale jinak absolutně nefunkčními

doporučuji prográmek http://www.pccmos.com/
mě fungoval na jedničku