reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

USB

Pepik76 (1)|8.4.2007 11:28
Zdravim všechny. Mám tady věc, nad kterou přemýšlím už dlouho. Jaké napětí dostaneme s USB? Dle všech litaratur jsem zjistil že 5 V. Ale když připojíš k počítači přes USB externí HDD, tak ten potřebuje 5V ale ještě 12V, a přesto disk napájen z rozhraní USB funguje.
Pomozte mi rozlousknout tento oříšek.
tequilla (1015)|8.4.2007 12:05
Externi disky hlavne potrebuji dostatecny proud. Pokud je zakladni deska do rozbocovace schopna takovy proud dodat, neni potreba pripojovat externi napajeni disku. Schvalne zkus tento disk pripojit na USB nejakeho starsiho pocitace a zjistis, ze se s velkou pravdepodobnosti nerozjede.
pavel_p (993)|8.4.2007 12:05
Box může obsahovat násobič napětí, který funguje například tak, že se tři kondenzátory nabijí na 5V, poté se spojí do série, z nich se nabije další kondenzátor na 15V a z něj je přes stabilizátor napětí napájen disk. Nabíjení a vybíjení kondenzátorů bývá spínáno přes tranzistory s frekvencí několik desítek kHz. Integrované obvody realizující změnu napětí jsou označovány jako DC/DC převodník (DC-DC converter) a vyskytují se ve spoustě zařízení.
J@mes (23)|10.4.2007 20:08
[QUOTE=Pepik76]Zdravim všechny. Mám tady věc, nad kterou přemýšlím už dlouho. Jaké napětí dostaneme s USB? Dle všech litaratur jsem zjistil že 5 V. Ale když připojíš k počítači přes USB externí HDD, tak ten potřebuje 5V ale ještě 12V, a přesto disk napájen z rozhraní USB funguje.
Pomozte mi rozlousknout tento oříšek.[/QUOTE]
a není ten externí disk náhodou 2,5"??? tomu stačí 5V