reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dostanem signál do miestnosti,ktorá je pod routrom?

haraga (2)|8.4.2007 19:37
Prejde si signál aj cez podlahu?
Viem že sa signál šíri väčšinou vodorovne, ako dosiahnem aby som ho dostal aj o poschodie nižšie? /v podlahe je 5cm betonu so sitom železa/

A aký adsl wifi router by ste mi odporučili?
pavel_p (993)|8.4.2007 20:51
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že beton, hurdisky a nosníky nepředstavují problém, směr vyzařování antény kupodivu taky ne. Navíc je anténa většinou na kloubu a dá se libovolně sklápět, aby šlo AP umístit na stůl i na zeď. Problém vidím v železné drátěnce, pokud je dost hustá tak přes ni signál vůbec neprojde, ale není vyloučené, že se přes patra nějakou cestou dostane. Zkuste si nějaké AP půjčit, je-li to možné. Jedno řešení mě napadá - APčka občas mívají dvě antény kvůli interferencím a signál z nich se sčítá. Řešením by bylo jednu anténu vytáhnout a přes kabel ji připojit o patro níž.
V ADSL wifi routerech přehled nemám.
pas!k (3765)|8.4.2007 21:12
Predpokladam ze wifi router ktery ches poridit bude nejake zarizeni za co mozna nejnizsi naklady .. doporucuji pred koupi dobre prolizt nejake diskuse k danemu zarizeni nedavno jsem poridil wifi router znacky smc se kterou mam dobre zkusenosti a musim rict z eto byla slapota vedle az jsem zacal resit problemy nalezal sem temata lidi kteri resili podobne veci jako ja a dospel jsem k nazoru ze to zarizeni nebyla fakt dobra volba pro mne .. nerikam ze to musi byt zakonite problem vsech wifi zarizeni v nizsi cenove kategorii ale treb ti muj post usetri nejake ty trable ;)