Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Pevné disky, optické mechaniky: zapojení HDD

Neregistrovaný

Tazatel: packaj

Znění dotazu: Prosím radu,
    je možné zapojit HDD SATA 2 do konekteru na desce s rozhraním SATA 3?
    dík za odpovědi

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

Zapojit to jde. Sata 3 má jen rychlejší propustnost dat ale musely by být oba sata 3 tedy i HDD

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od athens Zobrazit příspěvek
    Zapojit to jde. Sata 3 má jen rychlejší propustnost dat ale musely by být oba sata 3 tedy i HDD
    Jsi si jistý že by musely být oba sata 3? SATA2 komunikovala se sata 1 jak hdd->mb tak i mb->hdd jenom se rychlost přenosu uzpůsobila tomu pomalejšímu prvku a u některých disků sata2 se musel dát jummper aby zaručeně fungoval na SATA1 deskách. V tomto případě si myslím že to bude podobná, né-li stejná situace

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Myslím, že jste se tady nepochopili. Napíšu to znova a polopaticky, aby to každý pochopil.
    SATA, SATA 2 i SATA 3 jsou navzájem plně kompatibilní, ale maximální rychlost je omezena rychlostí nižší SATY z použitých komponent.
    Takže ano, disk SATA 2 půjde do SATA 3 desky zapojit, ale maximální rychlost přenosu bude podle SATA 2 (což disku bohatě stačí).

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

No vždyť jsem napsal to samé. Fungovat to bude ale ne s propustností Sata3, když není HDD a MB stejné (myšleno Sata3). Četl jsem že buď se to musí provádět pomoci jumperu nebo nastavení v Biosu desky. Akorát ty jsi to rozepsal víc.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od athens Zobrazit příspěvek
    Četl jsem že buď se to musí provádět pomoci jumperu nebo nastavení v Biosu desky.
    SATA 3 je kompatibilní se SATA 2 bez dalších úprav. Popisované nastavení se nutné pouze ve spojení s některými starými SATA 1 řadiči.