reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Diskuze k anketě na SHW (Jakou máte grafickou kartu?)

Karel Polívka (1485)|9.4.2007 01:16
  • ATi pro AGP
  • ATi pro PCIe
  • nVidia pro AGP
  • nVidia pro PCIe
  • Něco jiného
mccase69 (21)|9.4.2007 11:07
Hlasoval jsem nVidia pro AGP jenže to co mám já už řada lidí ani za grafickou kartu nepovažuje.GeForce 4MX440,ta byla zastaralá snad už když vznikla protože GeForce 2 Ti byla výkonnější.Teď už konečně budu kupovat komponenty na new comp a tak kdyby tahle anketa zazněla za 14 dní tak odpovím ATI doPCIe.
BlackFrog (563)|9.4.2007 13:24
nVidia pro AGP, konkrétně MSI GeForce 7600GS:)
odb (505)|9.4.2007 13:28
Ja osobne mam grafiku skoro od kazdej firmy, ktora vyrabala GK. Najvykonnejsia je MSI 6600 Diamond AGP, potom par kuskov od ATI, S3, SIS, 3dfx atd. Chyba mi nieco od Matroxu. PC Hardware to je moje.
tgfh (2985)|9.4.2007 13:46
Momentálně mám ATi pro PCI-Express konkrétně Sapphire X1950GT 256MB DDR3 ;)
martesblue (15)|9.4.2007 15:21
Ja mam 7600 GT do AGP od Leadteka.
ICEBOSS (3435)|9.4.2007 18:31
od vseho neco. ATI do PCI, Matroxy do AGP, ATI do AGP, nVidii do AGP...

ale jinak nejsilnejsi je 6800LE do PCI-E
Zeli (397)|10.4.2007 16:20
Momentalne mam nVidia pro PCIe (7600GT) a i moje minula karta byla nVidia, ale do AGP (4200Ti).
Pawlowski (1)|10.4.2007 17:09
checht ...co si budem povidat, nejmene polovina lidi vlastni lowend nebo nizsi mainstream. Predpokladam, ze je to proto ze vetsina ctenaru i kdyz navstevuji stranky o hw, povazuje nakup highendove gk za vyhazovani penez oknem.
Jestli mohu poprosit, zkuste udelat anketu o tridach gk, ktere maji ctenari doma. A vynechte vyrobce a kolonku sli/cf :-D

PS: 9500@9700Pro AGP
tequilla (1015)|10.4.2007 17:13
[QUOTE=Pawlowski]checht ...co si budem povidat, nejmene polovina lidi vlastni lowend nebo nizsi mainstream. Predpokladam, ze je to proto ze vetsina ctenaru i kdyz navstevuji stranky o hw, povazuje nakup highendove gk za vyhazovani penez oknem.
Jestli mohu poprosit, zkuste udelat anketu o tridach gk, ktere maji ctenari doma. A vynechte vyrobce a kolonku sli/cf :-D

PS: 9500@9700Pro AGP[/QUOTE]

Ja to za vyhazovani penez nepokladam, pokud nechci delat kompromisy v nastaveni detailu, atd. tak si proste priplatim a koupim high-end. Anketu bych bral, kolonku sli/cf bych nechal (dost dlouho jsem na sli jel a znam par lidi, kteri jedou porad).
ET (22)|10.4.2007 17:51
hmm, ja taky neporizuju nikdy highend. vzdy se da najit neco solidniho v mainstreamu.. mozna ze hry hraju jen okrajove...

pouzivam X800GTO v PC a extreme graphics 2 v notebooku... mimochodem i na ty extreme graphics 2 se da rozject CS 1.6 se slusnym framerate.. a to je takova nejodpocinkovejsi hra.. klasika pro kazdy cas :-)
happymaster23 (117)|11.4.2007 08:25
8800GTS samozřejmě PCIe :D

No ale jinak mám Radeon 9550 do AGP (chlazená malinkým pasivkem) , Radeon 9000 do PCI, mobilní Radeon 9000 v notebooku a jednu grafiku integrovanou v čipsetu SiS (4MB sdílená paměť :) )

Každopádně zdání klame, nVidii mám mnohem radši ;)
pas!k (3765)|11.4.2007 08:27
[QUOTE=ET]hmm, ja taky neporizuju nikdy highend. vzdy se da najit neco solidniho v mainstreamu.. mozna ze hry hraju jen okrajove...

pouzivam X800GTO v PC a extreme graphics 2 v notebooku... mimochodem i na ty extreme graphics 2 se da rozject CS 1.6 se slusnym framerate.. a to je takova nejodpocinkovejsi hra.. klasika pro kazdy cas :-)[/QUOTE]
No stary csko ma uz taku nejakej ten rok za sebou :) To se hralo i na daleko horsich kartach :)
rotik (12)|12.4.2007 12:15
No já mám Radeon X800 GTO od Sapphiru do AGP a i když už to dneska není nic moc,tak to pořád hodně věcí zvládne. Původní chladič jsem vyměnil za Zalman Fatl1ty a teplota padla v zátěži o dobrých 30 stupňů. bohužel mám jádro R430,které nejde moc taktovat - jádro mám zvedlý o nějakých 40-50 MHz a paměti tuším o 60 MHz.
olsen (17)|12.4.2007 14:13
Trošku mi tam chybí NeoMagic 2MB PCI :)
Nebo že by to bylo ISA... každopádně 8-10 let v aktivní službě.

Jinak mám v revíru ještě tři ATi - od Radeona x700 po RageIIc - a jednu nVidii TNT2 M64. Zkrátka samé takové výkonostní tajfuny.
boboco (1987)|12.4.2007 19:05
Zásadně nVidia, neumím si představit, že bych si pro své osobní PC někdy v budoucnu zvolil ATI/AMD grafiku. Osobní zkušenosti mluví jednoznačně proti - jedině, že by ATI vyházela své softwarové inženýry a najala nové - minimálně o 100% lepší programátory.
Alf (305)|12.4.2007 20:20
Mhm, a kdy jsi viděl (měl, instaloval) ATI naposledy?
Je potřeba rozlišovat, k čemu se GK převážně používá. Moje osobní zkušenost za několik posledních let je taková, že zobrazení videa je u ATI podstatně lepší, grabování přes VIVO u grafik ATI je taky lepší a hry nehraju. U mě je tedy volba taky jasná - NV mi do kompu nesmí.
boboco (1987)|12.4.2007 20:44
Je to věc názoru, naposledy jsem měl X1650XT od HISu a na ten horor dlouho nezapomenu. Ovladače zkrátka odmítaly vysílat signál přes analog, fungoval vždy jen DVI výstup. Což mě s mým analogem, který jsem tehdy měl, ehm, docela hodně vadilo. Navíc jsem ji koupil jako novinku a nenapadlo mě, že na trhu může být grafika, bez funkčních driverů:). Zákazníkům ale ATI dávám jen v nepatrně menší míře než nVidii, ale pokud se mě záakzník zeptá na osobní názor, odpovím mu podobně jako teď zde. Domů bych si ATI nedal.
Nebudem to ale dál rozpitvávat, mě se technologie ATI líbí ale k čemu to všechno když je to pohřbený často neskutečnými problémy s ovladači. -Nechci ale zbytečně odbočovat od tématu, svůj názor jsem vyjádřil a vím, že spousta lidí se s ním nebude ani trochu ztotožňovat. A co se týče AVIVA -ano, zkoušel jsem ale Purevideo od nVidie mi šlape spolehlivě a bez problémů. S AVIVEM jsem zaznamenal opět jen komplikace, bohužel. S Purevideem si pouštím HD video 1080i s prakticky nulovým vytížením CPU. AVIVO mi tohle neumožnilo ani zdaleka a navíc byly i problémy se zrušením prokládání.

(Rád bych napsal i něco pozitivního k ATI, ale bohužel nemám co. Osobní zkušenosti jsou osobní zkušenosti. Stejně tak si nekoupím dražší základovku od MSI nebo od DFI... Raději se držím léty prověřené kvality v podobě ASUSu, Gigabytu, AsRocku...)
olsen (17)|14.4.2007 02:04
No, tak na tohle musím reagovat. Za prvé s ATi jsem nikdy neměl "neskutečné problémy", takže ze sedmdesáti procent tipuju, že zkrátka papouškujete "fachmanské" historky, aby se vidělo, že se v tom vyznáte (koneckonců ta klišé formulace: tu vaši větu jsem slyšel slovo od slova už tolikrát)...

Ale budiž, možná se mílím. Teď seriózně:

Purevideo vám těžko docílí "skoro nulové" vytížení procesoru - mrkněte na nějaké benchmarky. Srazí spotřebu o 20%, možná trošku víc procent u HD. Jiná věc je, že jestli pouštíte film v rozlišení kolem 640x380 v mpeg-4 (xvid, klidně i s B-framy), dostane se nový procesor (A64 3200+) na vytížení kolem 5-10%... takže odtud ta nulová zátěž, s tou slavnou technologií se dostanete možná o 2% níž, ale na co to, když grafárna žere mnohem víc proudu? Škoda vytápět zeměkouli.

ATi byla tuším ještě o něco slabší (taky počítala přes shadery), ale teď snad chystají samostatnou jednotku, která bude dělat kompletní dekódování i H.264 kodeku.
pas!k (3765)|14.4.2007 08:08
Ja to mam zase presne opacne jako boboco vyjimecne davam nvidii a skladam prevazne na ati ..x1600 x1300 a podobnych karet sem rozhazel desitky a kupodivu nenastal jediny problem ;)
Jezevec (607)|8.6.2007 18:43
Dovolim si pridat svojitroskudo mlyna:

V dobe, kdy jsem stavel PC ve vetsimire a to jak behem studii, tak posleze v ramci mensi pocitacove firmy, obsazoval jsem do vetsiny PC graficke karty ATI, samozrejmosti byla volba nVidie tam, kde chtel zakaznik pracovat s Linuxem, protoze ovladave nVidie pro Linux byly vzdy daleko lepe odladene. Musim rict, ze jsem obsazoval ATI asi v prepoctu 2:1, zvlaste tam, kde se pracovalohlavne ve 2D mj. diky velmi kvalitnim prevodnikum mela ATI proste prijemnejsi podani.

Ovladace byly u ATI vzdy sklonovany ve velmi spatnem svetle, me osobne nejvice stvalo Catalyst Control Panel, ktery byl casto velmi nepromysleny a manipulace s nim mi pripadala ponekud neobratna, nicmene co do kvality zobrazeni i vykonu vzdy karty ATI dostacovali pozadavkum mych klientu.

Musim rict, ze jsem ale nemel potize ani s kartami nVidia, pouzival jsem hodne modelovou radu 6600GT a pozdeji 7600GS(T), od ATI jsem pozil hodne 9600, 9800PRO a v modernejsi dobe 1900 a 1950. Pro levnejsi hracske sestavy a take nebyla potiz ani u jedne ze jmenovanych ATI ci nVidie s vyjimkou naprosto beznych zridkavych potizi, ktere se daly velmi snadno vyresit. Sam mam nyni 8800GST 320MB a jsem pomerne spokojen jak s kvalitou obrazu, kde nVidia hodne zapracovala, tak i s celkem dobrym ovladacem, doufam, ze s dalsimi ForceWare se podari s 88ky vytahnout jeste trochu vetsi vykon a zajima mne hodne DX10.

Myslim, ze flame ATI-nVidia je zbytecny, volme proste v zavislosti na situaci to lepsi, nic vic, dost ideologie.
JaudaX (14)|3.12.2007 12:15
S tou ATI je to zavádějící. Já když jsem měl 9600XT jsem s ní neměl sebemenší problém. Ale dva kolegové na ní furt nadávali. Že se jim to hádá a tak. Vyměnili za nvidii a bez problémů. Potom jsem měl 6800LE AGP (odemčenou z 8/4 na 12/6) a taky bez problémů. Te´d jsem šťastným (a chudým) majitelem 8800GT PCIex a nestěžuji si. Ale kdyby byla ATI/AMD na trhu o chlup dřív nebo měla krapet vyšší výkon, tak bych šel do ATI. Důležitější než sympatie ke značce je pro mně aktuální nabídka na trhu.
Jinak v druhém PC mám GeForce 2 MX 200... :-)