reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Taktování USB?

Kaufly (11)|1.9.2010 13:25
Zdravím, nevím zda li jsem ve správné diskuzi ale nevěděl jsem kam to jdát.. ale věci..
slyšel jsem otom že jde nějak taktovat USB port nato aby pracoval s myší na větší frekvenci.. nevíte někdo jak se to dá udělat? Děkuji za rady..
Zoidik (1405)|1.9.2010 13:34
Taktovat USB? To mi je nějaká novinka... zkus použít google, možná ti najde to samé jako mě, že to je kravina... nebo zkus si koupit řadič USB 3.0
meeee (1110)|1.9.2010 13:39
V první řadě vyšší USB report rate musí podporovat samotná myš.
Potom spousta z těch, které to podporují, má možnost přepnutí zanesenu v ovládacím SW.
Pokud by myš těch 500/1000Hz podporovala, ale nebyla možnost je nastavit v ovládacím SW, je třeba vědět, co máš za OS. Ve Win XP to pořeší USB Mouserate Switcher 1.1, ve Vista/7 je to trošku složitější.



//ale mohl by to někdo z modů hodit do Periferií...
Logout (4018)|1.9.2010 14:03
Ono nejde až tak o taktování, sběrnice USB jede furt stejně, akorát se častějc dotazuje zařízení, jestli něco nemaj. Výsledek je sice pomalejší USB, ale s menšíma latencema.
husky14 (4214)|1.9.2010 15:25
A nepleteš si to náhodou s taktováním FSB? :)
speedsnail (4876)|1.9.2010 19:27
Nataktovanou USB používám už dlouho (500Hz, přesně kolik zvládne moje myš) a když jsem před lety ještě značně hrál CS, tak to na latencích a přesnosti reakce myši bylo znát. Mám winXP takže jsem použil USBMSR (viz návod od meee).