reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s prehravanim AVI, zasek CPU 100%

zilwar (2)|9.4.2007 14:37
pri pokusu o prehrani AVI se PC "kousne", problem se objevil po vymene VGA karty (ATI 9250 - Leadtek 7600GT TDH). Pak nasledoval pokus, reinstal OS, ovladace VGA jsem zatim neinstaloval, dal jsem tam Codec pack all in one a video jde prehrat, pak jsem nainstaloval nejnovejsi VGA drivery a pri prehrani opet zasek. Moc do toho nevidim, je nejaky zpusob jak zjistit kde je problem? diky za radu.
tgfh (2985)|9.4.2007 18:24
Please napiš zbytek sestavy ;)
pas!k (3765)|9.4.2007 18:36
Zkus starsi drivery .. stahnes treba na http://www.guru3d.com/
zilwar (2)|9.4.2007 19:42
Sestava:
A7N8X-E Deluxe
nVIDIA nForce Ultra 400
Athlon XP 2600+
2GB RAM
7600GT TDH AGP
HD 120 GB

...jinak ted jsem nainstaloval jen xvidcz1.0.1. soucasti je nakej nastroj AVI FourCC, tim jsem ten avi soubor (esi sem to dobre pochopil) prenastavil z XVID na DIVX a video se prehraje v pohode, ale melo by to jit samozrejme samo :-). Este zkusim ty starsi VGA drivery, dik za dalsi napady :-)
boboco (1987)|12.4.2007 19:23
Doporučuji odstranit naprosto všechny kodeky i přehrávače. Potom restartovat PC a reinstalovat ovladače grafiky (nejlépe za jinou verzi) - samozřejmě opět restart a jakmile budou všechny drivery v pořádku, nainstaluj K-Lite Mega Codec Pack - neměl bys mít problém, instalátor i ošetřuje konflikty mezi kodeky. Pokud bude problém i potom, k-lite obsahuje spoustu nástrojů pro správu tak vyzkoušej některé kodeky zakázat, jiné povolit. Občas napáchají děsnou neplechu například kodeky u Nera atp. K přehrávání doporučuji BSplayem nebo Media Player Classic. WMP je průšvih sám o sobě.