Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 39

Téma: Víkendová diskuze: Značka ATI končí

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Značka ATI končí

Neublíží to Radeonům? ATI má teď výborné prodeje, o AMD se tohle říci nedá. Rovněž Intel má s divizí ATI dobré vztahy a jejich GK využívá v prezentacích. AMD Radeon si už možná ke svému CPU nezapojí. Co povědomí zákazníků? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Není to šťastný krok (škoda že se nikde neuvádí proč vlastně chce AMD značku ATi zaříznout), ale nic fatálního. Ohledně Intelu a AMD GPU, na to asi už někdo myslel, proto bude i logo bez fuj AMD nápisu, aby se z toho někdo u Intelu neosypal.

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Jak se to vezme. Někteří si toho asi ani nevšimnou, některým to vadit může. +/- to podle mě vyjde šul nul s tím, že na jedné straně to na prodejích přidá (mám AMD CPU, desku s čipsetem, proč ne grafiku?) a ma druhé straně... Rozhodujícím podle mě je blížící se APU, kde by skutečnost, že jde o CPU AMD a GPU ATi mohla některým lidem přijít jako něco "nepřirozeného".

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

Kdyz se rekne ATi, spouste lidi se vybavi rage 128 a pak rekne "Ovladace uz mate?". Takze logicke... Intel je jednou stejne koupi vsechny, takze...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Pokud to nezmění kvalitu výrobku, což nezmění, tak se jedná pouze o kosmetickou úpravu názvu. Možná to bude chvili pro někoho matoucí, ale velkou vědu bych z toho nedělal.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Zase mi něco uniklo. Pro mě je to nová informace. Osobně je mi to líto, protože přece jen někde v podvědomí bylo pro mě ATI vždy spojena s graf. kartami. Vždycky říkám, že změna je potřebná, ale nevím zda taková změna firmě AMD nějak prospěje.

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Mne to nevadí, kvalitu výrobku to nemení, ide len oto, ako to zoberú BFUčka, hl. Americké

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2008

Lidi si zvyknou na novej název, předpokládám, že ze začátku jim klesnou prodeje, ale pak se jim to srovná. Pokud jsou lidi s tím co mají teď spokojení, budou budoucí produkty hledat a najdou.

Každopádně nějaké škody to napáchá...

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

no vidíte... jak jste jim pěkně sedli na mušku...

není nic lepšího než PR marketing zadarmo... a jak málo k tomu stačí, třeba oznámit, že nebudeme používat ATI ale AMD... jo a pak maličkou zprávou dodat... jak dlouho najdete na označení oboje texty

všude se rozhoří diskuse, že se mění název... a děláte jim tak reklamu zadačo haha

PS: nic proti AMD tohle dělá spousta firem )

ČR

Je mi to jedno. Mám celou dobu Intel + Nvidia. Amd + Ati bylo celou dobu slabší. Velky korporace podplácí vývojáře, takže pro lidi, co to myslí vážně, dávat intel a nv. Lidi, kterým je to jedno, by se mělo dávat zboží těchto slabších firem, aby se udržela konkurence na určité úrovňi. Všude na úřady AMD, ale pro hráče NV a Intel. Už dlouho není doba konkurenčních bojů. Nakonec koupí google microsoft a intel slavnou trojici. Jinak je mi to fakt jedno. TeĎ máme zase pěknou gtx 460, takže zase bych volil nvidii. Ati byla vyzdvihovaná jen snad u legendárního HL2. Výrobky Ati mi vždycky přišly jako nedodělky. Toto říkám po několikáté reklamaci nv! Bohužel to dnes všechno ve fabrikách ojebávaj, spousta lidí má jádra nepovedených vyšších řad, takže je v tym bordel. Ideální hw dnes je ten, který nás čeká za dvě generace.

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

Změna pouhého názvu nic neznamená. BFU tyhle nálepky nic neříkají a kdo se vyzná, tak ví co kupuje. A pokud jde o kombinaci Intel a AMD, tak holt za drobný peníz výrobci nebudou lepit nálepky AMD v kombinaci s Intelem nebo si Intel koupí práva k logu ATI a AMD ještě na nepoužívaném logu něco vydělá.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od petr.svec Zobrazit příspěvek
    není nic lepšího než PR marketing zadarmo... a jak málo k tomu stačí, třeba oznámit, že nebudeme používat ATI ale AMD...
    Zadarmo? To vaše zadarmo je bude stát nejméně pár set tisíc USD.

Jinak si myslím že se zas tak moc neděje. ATI není nějak extrémně cenná značka (samozřejmě to nějakých pár milionů USD taky bude), ale např. před dvěma lety během krize "umřelo" mnoho cennějších, zajímavějších a historičtějších značek. Ale co naplat, život jde dál ...

Nováček
    Registrace
    May 2010

Velká Firma přebíra menší Firmu tak už to panuje nějáky léta
    A AMD už mělo dlouho v plánu udělat CPU+GPU v jednom. Tedka budou mít ty pravý možnosti v trošku větších měřítkách.
    CPU+GPU v jednom, to bude další budoucnost pro AMD .

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od Frcacek Zobrazit příspěvek
    Velká Firma přebíra menší Firmu tak už to panuje nějáky léta
    A AMD už mělo dlouho v plánu udělat CPU+GPU v jednom. Tedka budou mít ty pravý možnosti v trošku větších měřítkách.
    CPU+GPU v jednom, to bude další budoucnost pro AMD .
    AMD už ATi prebrala už dávno, to len teraz sa to dozvedia BFU aj na krabiciach

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Ono je to uplne jedno. Myslim ze je to ligicky krok pro AMD. Vyuzit dobre znacky ATI pro svuj prospech... mno me to je vlastne uplne jedno :-) navic ATI/AMD tezko nekdy pouziju -> absence CUDA a OpenCL je u ATI/AMD naprosto tristni.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Elektroodpad
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 19-05-2018, 22:05
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?