reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Firefox - vynucení otevření odkazu v novém panelu

speedsnail (4876)|5.9.2010 22:03
Ahoj,

všiml jsem si, že firefox (3.6.8) některé odkazy vyvolané javascriptem neotevře v novém panelu (i když to mám v možnostech tak nastaveno) ale vyvolá nové okno. To mi nevyhovuje a zajímalo by mě, jestli to lze nějakým způsobem udělat. Např v IE8 to tak funguje.

Pro příklad: Portál o počasí a klikněte na "aktuální radarová data". Chci aby se to otevřelo v novém panelu a né v samostatném okně.
Richmond (8084)|5.9.2010 22:29
Security features withing FF only allow the child to see and talk to the parent that opened it.

...takže featura FF. Tenkrát na to byl plugin, jmenoval se nějak Host Link Open, ale jestli přežil dodnes nevím :notsure
speedsnail (4876)|5.9.2010 22:43
Ten plugin ještě existuje, ale dělá trochu něco jiného. Vyzkoušeno a tento problém to neřeší..
Dojigiri (1629)|6.9.2010 00:06
A nebude to tím, že ta funkce, která se volá
[code]
function openWindowAnim() {
page="http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/rad/data_jsradview.html";
window.open(page,"_blank",'toolbar=0,location=0,scrollbars=1,width=1065,height=718,resizable=1,status=0,left=0,top=0');
}
[/code]

nastavuje některý parametry okna, který pravděpodobně nejsou kompatibilní s aktuálním oknem (jako třeba že nebude toolbar, location a status bar, apod.), a tím proto to neotevře jako záložku ale jako nový okno?

Co se stane, pokud se ty parametry odstraní? (tj. zavolá se window.open(page,"_blank",''); )?
speedsnail (4876)|6.9.2010 00:15
Hoj, díky za reakci.

Nemám tu žádný spuštěný webserver na kterém bych zkusil jestli je to parametrama, nebo jestli FF implicitně "uposlechne" tu funkci a provede "window.open"...

Každopádně by bylo fajn, aby se nechal FF přemluvit a stejně jako IE8 to parametry neparametry otevřel v novém panelu. :)
Zavírat ty přes sebe vyskakující nová okna je opruz.
Si to schválně zkuste jak to počasí otevře IE8.. uplně bez problémů. A i FF tu konkrétní adresu přímo otevře v pořádku.
Richmond (8084)|6.9.2010 00:15
[quote=Dojigiri;400476]
Co se stane, pokud se ty parametry odstraní? (tj. zavolá se window.open(page,"_blank",''); )?[/quote]
To samý, otevře se nové okno (bez toolbaru apod.)
Fungovat by mělo tohle:
[code]external link[/code]...nicméně to není řešení, leda by každou stránku editoval :(

edit: to samý dělá třeba ICQ2Go...

edit2: mno ještě jsem někde zahlíd linkování přes nějakej focus či co, ale spíš bych to viděl na "featuru" :(
r34ktor (7477)|6.9.2010 02:52
Jedna z možností je tato:

  • Nainstaluj rozšíření Tab Mix Plus.
  • Poté v Nástroje > Možnosti Tab Mix Plus > Odkazy nastav pole Vyskakovací okna JavaScriptu na Otevírat všechna vyskakovací okna do panelů.
speedsnail (4876)|6.9.2010 20:06
Díky všem za radu.

Tab mix plus funguje, ale jako minimalista, který plug-iny používá až jako poslední variantu jsem nakonec po dobré radě na mozilla fóru použil pokročilé nastavení firefoxu do kterého se dostává přes adresu about: config a změnil hodnotu browser.link.open_newwindow.restriction na 0. Pak ještě v pokročilém nastavení obsahu u javascriptu nepovolit měnit pozici a rozměr okna a funguje to perfektně, jak jsem potřeboval! :thumb

(reputaci většině nemohu udělit.. prej už sem vám dal nebo co :D)