reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ASUS WL-500gP + UPC

JuraS. (215)|6.9.2010 08:34
Zdravím, triviální dotaz, triviální odpověď ne pro mě.
K netu jsem připojený cestou UPC, podle výsledků z http://www.whatismyip.com/ mám veřejnou adresu 89.x.x.x, z krabice od UPC (netuším zda kabelový modem nebo router) mám router ASUS WL-500gP. V administraci jsem povolil správu cestou WAN na portu 8080, ip adresu routeru jsem dal do dmz. Nedaří se mi však na router připojit. Po zadání mé ip adresy z práce se firefox dlouho snaží připojit a pak skončí s chybovou hláškou, že protější - cílový server neodpovídá. Na ping mi router nereaguje (ochrana). Určitě mám něco špatně nastaveno. Co ale ?
kevin00 (10238)|6.9.2010 08:56
Restuj router do továrního nastavení, připoj ho za modem od UPC a router propoj s pc. Když to budeš mít zapojené, musíš resetovat modem UPC a poté by již připojení k internetu mělo fungovat bez problémů.
Dojigiri (1629)|6.9.2010 09:54
[quote=JuraS.;400516]ip adresu routeru jsem dal do dmz[/quote]

Toto by nemělo být třeba (pokud je router připojen přímo na UPC modem). Do DMZ se dávají až počítače za routerem, na který je potřeba přístup zvenku (a ani v těch případech většinou ne, protože to lze většinou vyřešit bezpečněji přes forwarding portů).

Samozřejmě, jak zmiňuje Kevin, pokud se mění zařízení připojený za UPC modem (byl tam PC a teď tam je router), je potřeba restartovat UPC modem (odpojit na chvíli ze zásuvky).

A ta adresa IP, je to adresa kterou jsi získal když tam byl připojen PC přímo, anebo router a až za ním PC? Protože mají různou MAC adresu, takže přidělená IP bude vždy jiná.

Tj. postup je následující - připoj za UPC modem router (jak zmiňuje Kevin, pro jistotu nejdřív resetuj), restartuj UPC modem, za router připoj počítač, ověř že se dostaneš na internet a zjisti si vnější IP adresu (např. tím whatismyip). Pak používej tuhle IP.
JuraS. (215)|6.9.2010 09:57
šmarjááá asi jsem to napsal moc triviálně...net mi funguje normálně, cestou wifi mám připojeno několik zařízení, to všechno zvládám ale nedaří se mi rozchodit v domácí síti server aby byl z vnějšku viditelný..používám upgradovaný olegův firmware s dalšími úpravami..v nastavní routeru mám klonovanou mac adresu počítače který byl připojen při instalaci UPC...nejsem bfu...
Dojigiri (1629)|6.9.2010 10:09
Jo takhle, takže je zapotřebí se dostat na počítač za router? (první příspěvek jsem pochopil tak, že je potřeba se dostat jenom na router pro administraci samotnýho routeru) ... no, tam ano, tam buď použít to DMZ, anebo lépe forwarding portů (záleží, kolik protokolů ten server má zpracovávat, jestli např. jenom http a ftp - vhodnější forwarding - nebo jestli se na něj má jít dostat na všechny porty - pak DMZ).

DMZ či port forwarding je potřeba nastavit na nějakou vnitřní IP adresu, tj. je velmi vhodné aby ten PC server měl IP adresu pevnou (ne přes DHCP ... anebo na routeru svázat IP adresu přidělovanou přes DHCP s MAC adresou serveru, aby dostal vždy stejnou). Ten server pak samozřejmě taky musí být neustále zapnutý, aby se na něj dalo připojit (anebo např. rozchodit WOL).

// EDIT klonovat MAC by na UPC ani nemělo být potřeba (stačí zmíněný restart UPC modemu), ale změnila by se IP (ale nadále už by zůstávala stejná).
durib (1141)|6.9.2010 10:25
Ja mam zase zkusenosti s DD-WRT. Co jsem cetl, Oleg neni casteji stabilni. Ale taky jsem mel problem pri pristupu pres WAN.
Stacilo vsak zmenit port z 8080 (default) na treba 8000 a v sekci firewall musis povolit "anonymous ping request" -zkus firewall nejdrive vypnout... a uz to jelo, zadny NAT apodob. neni potreba.
Jinak BFU jsi, protoze delas veci zbytecne slozite :) UPC modem aktualizuje MAC pripojeneho zarizeni po resetu UPC modemu (1 minuta bez stavy). Zadny klon nepotrebujes.
EDIT: jo a hlavne nedavat nic do DMZ! brr
JuraS. (215)|6.9.2010 10:30
[quote=Dojigiri;400537]Jo takhle, takže je zapotřebí se dostat na počítač za router? (první příspěvek jsem pochopil tak, že je potřeba se dostat jenom na router pro administraci samotnýho routeru) ... no, tam ano, tam buď použít to DMZ, anebo lépe forwarding portů (záleží, kolik protokolů ten server má zpracovávat, jestli např. jenom http a ftp - vhodnější forwarding - nebo jestli se na něj má jít dostat na všechny porty - pak DMZ).

DMZ či port forwarding je potřeba nastavit na nějakou vnitřní IP adresu, tj. je velmi vhodné aby ten PC server měl IP adresu pevnou (ne přes DHCP ... anebo na routeru svázat IP adresu přidělovanou přes DHCP s MAC adresou serveru, aby dostal vždy stejnou). Ten server pak samozřejmě taky musí být neustále zapnutý, aby se na něj dalo připojit (anebo např. rozchodit WOL).

// EDIT klonovat MAC by na UPC ani nemělo být potřeba (stačí zmíněný restart UPC modemu), ale změnila by se IP (ale nadále už by zůstávala stejná).[/quote]
V síti nepoužívám DHCP, všechny počítače i mobily mají pevné IP podle MAC..zkusím změnit adresu amnistrace z netu...a povolit ping..
JuraS. (215)|7.9.2010 09:56
VYŘEŠENO :)