reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Bez notebooku ani krok

husky14 (4214)|10.9.2010 09:37
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Bez notebooku ani krok

Téma SHW pro měsíc září představuje docela silné tvrzení, určitě by se hodil na konci otazník. NB je dobrý pomocník, ale... Vlastníte jej, nebo o něm uvažujete? Je pro vás opravdu nepostradatelný? K čemu všemu jej využíváte? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Zoidik (1405)|10.9.2010 10:47
NTB mam v práci zaražený v dokovací stanici a napojený na dva monitory. Občas ho využiju na služební cestu a jednou jsem si ho vzal i domů abych mohl pracovat :runaway :angry :stupid :mistake Jinak když ho nemusím brát, tak ho neberu pokud to neni vyloženě nutné.
czhunter (775)|10.9.2010 11:00
Notebook jsem si koupil kvůli Erasmu (nebudu s sebou vláčet desktop přes celou Evropu :) ), jinak mám doma WS, ntb nosím 1-2x týdně do školy (do parku, kavárny ...), jinak bývá doma.
xmarek (1676)|10.9.2010 11:49
Prošlo mi rukama tolik notebooků, že jsem časem zjistil, že bez něj krok udělám. A nejenom jeden. Vždy záleží jakou práci děláte. Jednu dobu jsem notebook nechával v práci, protože jsem se chodil domů pouze vyspat a bylo pro mě zbytečné tahat ten krám domů. ;)
kevin00 (10238)|10.9.2010 11:55
Notebook nosím pouze do práce či pokud jedu na delší cestu, kde jej potřebuji (služ. cesta, cesta k rodičům, apod). Jinak je doma a nikam ho netahám. Do hospody chodím za jinou zábavou, při které mi rozhodně notebook neschází :D
pas!k (3765)|10.9.2010 12:47
Snazim se ho nosit co nejmin a naopak co nejvic hledam chvile bez pc .. vetsinu veci na co clovek potrebuje ntb na cestach (net, emaily, skype, icq,) pokreju s HTC desire. Nicmene obcas je nutnosti pokud clovek jede nekam na nejakej servis .. nebo se potrebuju pracovne pohybovat mimo kancl a potrebuji k datum ..
ČR (0)|10.9.2010 13:15
Když su ven, tak jsem ven. To znamená, že mám mobil v kapse, kdyby někdo volal, ne notebook. Doma mám pc, na kterém dělám vše. Žádny hovadiny sebou nehodlám tahat, svoboda je největší bohatství a priorita.
robky (3195)|10.9.2010 13:22
Aj keď mám doma dva desktopy, tak netb je v prevádzke skoro celý deň a prenášam ho akurát z kuchyne do obývačky ;) Samozrejme občas ho zoberiem aj na vzduch. To keď idem do práce (tam ho nepoužívam k pracovným účelom) alebo k nejakému chorému pc ...
cml11 (112)|10.9.2010 13:30
V práci mám desktop PC na každém kroku. Doma jsou taky dvě, u rodičů další, prakticky neznám nikoho kdo by nějaký počítač neměl. Při přesunech autem řídím, když jedu vyjímečně nějakou hromadnou dopravou, v klidu se kochám. Opravdu nevím na co by mi byl notebook dobrý. Flashka v kapse je všechno co potřebuju.
Smeli (2302)|10.9.2010 14:09
[quote=cml11;401570]V práci mám desktop PC na každém kroku. Doma jsou taky dvě, u rodičů další, prakticky neznám nikoho kdo by nějaký počítač neměl. Při přesunech autem řídím, když jedu vyjímečně nějakou hromadnou dopravou, v klidu se kochám. Opravdu nevím na co by mi byl notebook dobrý. Flashka v kapse je všechno co potřebuju.[/quote]

Souhlas, kam se hnu, tam je PC. Práce má zůstat v práci, alespoň takhle to pro mě zatím je. Až svou prací začnu žít (rozhodně ne tou současnou) tak možná najdu i smysl toho proč bych měl NTB mít :)
Japkoslav (80)|10.9.2010 14:24
Jak pracovní tak domácí notebook sedí spokojeně 99,99% času ve svých dokovacích stanicích nebo jen tak na stole.
Pokud potřebuju někam dotáhnout data, tak beru jen externí usb disk. Tahat někam notebook mě nikdy nebavilo.
Mr-Paul (45)|10.9.2010 14:34
tak notase mam do skoly, beru ho parkrat do tydne na prednasky nebo cviceni..a nebo obcas ven na terasku, kdyz potrebuju neco psat..dam si pivko, dve a jde to samo ;) ale jinak 98% casu bez nej venku ;)
Neregistrovaný (0)|10.9.2010 17:39
Notebook som doposial nemal a ani som nejako nepocitoval potrebu taku vec vlastnit. Ako vyssie bolo spomenute, dnes je PC na kazdom kroku, takze jedine ak je potrebne, tak nejake data na flashke vo vrecku. Klasicke PDA vyuzivam hlavne ako navigaciu a v pripade najvacsej nudze je pripravene aj na prezretie WEB stranky, IM ci otvorenie zakladnych dokumentov ako DOC, XLS, PDF ci JPG alebo aj na zhliadnutie filmu v DIVX formate.

Nakoniec som, ale neodolal malemu netbooku, ktory planujem bravat iba na dovolenky a vyuzivat ho hlavne ako ulozisko a "kukatko" fotiek z fotoaparatu, na obcasne vyhladanie nejakej informacie z navstivenej destinacie cez free Wi-Fi, google maps alebo pripadne zhladnutie filmu. Inac sa s netbookom po meste tahat nemienim :)
Netbuřt (0)|10.9.2010 20:43
Notebookům se vyhýbám jako čert kříži. Důvody jsou zcela racionální. Špatné klávesnice(i stolní klávka za 150Kč je lepší než ta nejlepší na notebooku), špatné LCD ničící při dlouhodobé práci oči, obecně špatná kvalita proti stolním PC a těžší opravy čehokoliv a nakonec i tragický poměr cena/výkon - za stejnou cenu notebooka se dá sehnat o něco výkonnější desktop i s mnohem lepším LCD. Osobně budu rád, když se mně potřeba mobilního PC vyhne, protože moje zkušenosti jsou vůči notebookům stejně negativní jako mých známých - oni, ho ale chudáčci musejí mít, protože když člověk musí mít mobilitu, tak to jinak nejde. Ještě že žiji v říši desktopů, kde mi stačí jen mobilní data na flašce nebo HDD.

Poznámka na konec. Pro zachycení důležitých věcí z VŠ přednášek(i IT obory) je mnohem efektivnější klasický papír a propiska, což si bohužel moji studenti uvědomují, ale asi se chtějí cítit moderně, tak notebooky zcela zbytečně tahají. Vyjímkou můžou být cvičení, ale ty se většinou konají v učebnách se stolními PC. Napadá mě jen člověk co tráví dlouhé hodiny, téměř každý den, svojí přepravou - pro něj je notebook jediná možnost, ale ideálem bych to nenazval.

Sbohem a nezapomeňte, že chování dle zdravého rozumu je mnohem víc než být IN, FREE nebo COOL.
Dojigiri (1629)|10.9.2010 21:19
Notebook mám v práci ale v podstatě používám jako desktop (externí monitor, klávesnice i myš - neumím si představit, že bych měl delší dobu pracovat jenom na samotným nb - to vydržím vždycky pouze chvíli, protože je to krajně nepohodlný). Výkonnej je poměrně dost, z hlediska výkonu se na tom pracovat dá ... ovšem vykoupeno to samozřejmě bylo tím, že stál zaměstnavatele cca 2x tolik, než kolik by stál srovnatelný desktop. Ale v podstatě jsem rád, že je to nb, protože si ho celkem rád beru domů na víkendy (kde ho ovšem taktéž používám jako desktop) - důvod je ten, že tam mám i určitý osobní věci a práci na který dělám ve volným čase a nemusím to pokaždý překopírovávat z pc na pc.

Co se týká zde již zmiňovaných přednášek na škole, to mě minulo (v průběhu studia na VŠ, jsem "obdržel" desktop P166 MMX, což byla v tý době cca vyšší střední třída - celé PC za 30kKč, takže na nb ani pomyslet), ale upřímně řečeno si ani nějak moc neumím představit, k čemu by mi nb na přednáškách byl - tak rychle, jak lze zapisovat přednášky rukou do sešitu, bych to do PC nezvládnul (a obzvlášť ne do nb s jeho tragickou klávesnicí a touchpadem, dělat nějaký nákresy apod.) - jedině tak k tomu, že dnes bych přes wifi při přednášce mohl brouzdat na netu a přednášku nesledovat (to bych tam ovšem nemusel chodit vůbec).

Upřímně řečeno, obecně co se týká počítačů musím říct, že jsem v podstatě rád, že za mého dětství a mládí byly pro mě počítače nedostupné - alespoň určitou část života jsem tak strávil jinak než seděním před počítačem, takže jsem i přečetl docela dost knížek atd. atd. - nyní je faktem, že knížku už jsem nečetl takových 10 let, protože veškerý čas, který není vyplněn jinými nejnutnějšími povinnostmi nebo mým dalším velkým koníčkem, kterým jsou bojová umění (začal jsem s nimi už předtím, než jsem vlastnil první počítač - jediný štěstí), trávím u počítače.
Doctor01 (400)|10.9.2010 22:26
Ahoj vsem

Jelikoz sedim u pc porad a to nejen v praci, ale i casto doma, tak uz se mi zadnej ntb s sebou nikam tahat nechce. Je dobre si od toho na chvili odpocinout a take se venovat necemu jinemu.
Na dovolenou sem jej sice vzal, ale jen proto, abych mohl detem pustit nejakou tu pohadku kdyz uz nebylo zbyti ...
xaver13 (4)|11.9.2010 08:18
mám jedno PC-NB Vaio řady Z (a jedno záložní-Thinkpad X60 tam je kopie všeho), nemám "zaměstnavatele", školu jsem skončil v 1978. Programuju a spravuju IT. NB je se mnou v práci a tam, kde spím. Vzhledem k tomu že má 1.3kg přenesu ho a doma a v práci mám k němu zdroje, klávesnice a velké monitory.

Na počítači si nehraji.

Jedu-li se projet na kole, neberu ho :)
Frey (181)|12.9.2010 13:11
Vhledem k tomu, ze pomerne velkou cast casu mi pocitac funguje jen jako zdroj zvukove kulisy a diky memu pomerne vyhranenemu zamereni (Trance/Vocal Trance), ktery neni beznou soucasti klasickeho radia, jsem si poridil notebook. Streamovani hudby, email a procitani novinek na webu neni vec, na kterou by bylo potreba vykonu a ergonimie klasickeho stolniho PC. Notebook to zvladne stejne dobre a za mnohem mene el. energie a bez rusivych zvuku sveho provozu. Desktop samozrejme pouzivam take, ale jen v pripade narocnejsi cinnosti jako je napriklad editace a konverze videa. A na filmy mam FullHD LCD TV.

Notebook mi tedy z 99% funguje jako "ekonomicka" alternativa stolniho PC. Nemam velkou potrebu ho tahat nekam ven ani do prace. Navic ani cestou do/z prace bych ho nevyuzil ... mam to kousek jen asi 10 az 15 minut pesmo ;).
JindraPce (69)|13.9.2010 08:51
Já jsem na tom podobně. Doma i v prácí mám "velký" počítač, protože čas od času potřebuju něco přehodit nebo připojit. Navíc v době nákupu byly notebooky děsně drahé.

Dnes je ale situace jiná. Ceny na úrovni stolního PC+monitor. Navíc minulý rok manželka otěhotněla, tak že bylo potřeba řešit připojení "do postele" a navíc byla hodně času online, tak že se to vyplatilo i kvůli spotřebě. Kupovali jsme ale notebook s normálními kancelářskými parametry. Jelikož podle mě notebooky na nic jiného, než na dopisy, poštu a internet a občasné filmy nejsou. Herní a multimedialni notebooky jsou prostě vyhazování peněz.

Dnes notebook taháme s sebou, jen když jedeme někam na delší dobu a to spíš kvůli ukládání a prohlížení fotek a videa z kamery. Jinak cestuje jen po bytě.

Ve firmě je situace jiná, tam velká PC vůbec nekupujeme už asi 3 roky. Notebook je mobilní a tedy pro většinu lidí užitečnější a navíc tím šetříme náklady na UPS a i velké částky za energii.
athens (724)|13.9.2010 09:59
Moc tady diskutovat nemohu a přidávat názory neboť nejsem majitelem ntb. Jenže o něm začínám hodně uvažovat kvůli škole :notsure A hlavně cesta do práce (cca 1 hod) by mohl člověk udělat takových věcí :turtle
Neregistrovaný (0)|13.9.2010 10:49
Na služební cesty beru noťas, protože v něm mám servisní programy na údržbu zařízení. V dnešní době už to ani jinak nejde, v průmyslu se spousta věcí řídí a seřizuje přes PC.
Na výlety taky není noťas špatný, WiFi zdarma je celkem všude. Není špatné mít možnost se podívat na počasí, případně si najít zajímavosti v okolí nebo objednat lístky na loď, letadlo. Je fakt že toto umí i lepší telefon, ale pořád je levnější a spolehlivější levný mobil + malý noťas. Zbytečných průseru na výletech jsem měl více než dost - většinou baterka, sem tam něco zaseknutého ale hlavně drahé mobily kamarádu na horách nemají signál.
Ivo Mašek (507)|16.9.2010 08:10
bez notebooku jsem už urazil miliony kroků a jsem naprosto v pohodě :) Ani po té krabičce, která má spoustu omezení a ani se v tom jeden nemůže pořádně povrtat, nijak netoužím.
Jdu urazit dalších milion kroků bez nehod ..........ech, bez notebooku :D
LKa (0)|16.9.2010 21:55
Já bych to viděl asi trošku jinak než všichni ostatní. Dělám v práci na klasickém stolním PC, 24" full HD monitor, ale doma mám IBM x60 a řeknu vám, že spokojenost. Když cokoliv potřebuju udělat, napsat něco ve wordu, ukázat fotky, nějaké videjko, wifi internet po celém domě...není nad to být mobilní. I na tak malém NB se dá udělat hodně práce, sice ne v takovém komfortu, ale jde to. Mám k němu dokinu + sem si dokoupil interní 500GB disk, celé mě to stálo do 10tisíc zánovní stav, baterka 9cell úplně nová. Elektriky si to moc nevezme, hry na tom nehraju...profesionální fotograf nejsem, i když fotím často a rád :-), nekameruju.... Je libo se podívat na filmeček na velkém plátnu? Třeba takové letní kino na zahradě? Žádný problém, bafnu notes, repro, plátno s projektorem a jde se na věc. Spravuju někomu PC, opět vezmu notes...potřebuju pracovat 1h vlakem...filmeček do postele...atd, atd, atd...váha s velkou baterkou kolem 1,6kg...Já nevím, mě už ani neláká stolní PC... Děkuju za směšnou cenu kvalitních zánovních notebooků a přeju všem, aby si vybrali, co jim pasuje nejvíce. Mě vyhovuje docela tohle a nebo jsem zdechlý si opět zvykat.

PS: mám 25let, stolní PC sem měl od svých 12let, kdy sem na to v podstatě pařil hry ( a KDO ne, tak kecá ), žadonil sem rodiče o nové grafiky, paměti, procesory...koumal chlazení bedny a takové ty věci...pak sem dostal na do výbavy na výšku 15,4" ASUS A6000 (AMD 3000+, 2GB RAM) , který to se mnou vydržel téměř až do konce studia, kdy se mi 9.semestr odkráčel do křemíkového nebe a já neměl prachy na nový a ani se mi nechtělo vrážet do něčeho drahého, ještě že mami má zachovalého děděčka IBM T23, PIII 1,13GHz, dokoupil sem RAMku z 256 na 768, přidal svůj 100GB IDE 7200ot. disk a co, diplomku sem napsal, internet na tom frčí...pak byly penízky a IBM si mě dostalo celým sdrcem, tak sem si chtěl koupit T60, ale nespokojen se stavy těchto NB sem koupil velice výhodně x60, se kterou píšu tento příspěvek, neříkám že je to nejlepší NB na světě, ale pokud vydrží to co T23, tak budu spokojený člověk....snad nevadí, že jsem se takto rozepsal a i trošku odbočil :-)