Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 23 z 23

Téma: Víkendová diskuze: Bez notebooku ani krok

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2010

Ahoj vsem

Jelikoz sedim u pc porad a to nejen v praci, ale i casto doma, tak uz se mi zadnej ntb s sebou nikam tahat nechce. Je dobre si od toho na chvili odpocinout a take se venovat necemu jinemu.
    Na dovolenou sem jej sice vzal, ale jen proto, abych mohl detem pustit nejakou tu pohadku kdyz uz nebylo zbyti ...
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

mám jedno PC-NB Vaio řady Z (a jedno záložní-Thinkpad X60 tam je kopie všeho), nemám "zaměstnavatele", školu jsem skončil v 1978. Programuju a spravuju IT. NB je se mnou v práci a tam, kde spím. Vzhledem k tomu že má 1.3kg přenesu ho a doma a v práci mám k němu zdroje, klávesnice a velké monitory.

Na počítači si nehraji.

Jedu-li se projet na kole, neberu ho
    Naposledy upraveno uživatelem xaver13: 11-09-2010 v 08:20 Důvod: Na počítači si nehraji.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

Vhledem k tomu, ze pomerne velkou cast casu mi pocitac funguje jen jako zdroj zvukove kulisy a diky memu pomerne vyhranenemu zamereni (Trance/Vocal Trance), ktery neni beznou soucasti klasickeho radia, jsem si poridil notebook. Streamovani hudby, email a procitani novinek na webu neni vec, na kterou by bylo potreba vykonu a ergonimie klasickeho stolniho PC. Notebook to zvladne stejne dobre a za mnohem mene el. energie a bez rusivych zvuku sveho provozu. Desktop samozrejme pouzivam take, ale jen v pripade narocnejsi cinnosti jako je napriklad editace a konverze videa. A na filmy mam FullHD LCD TV.

Notebook mi tedy z 99% funguje jako "ekonomicka" alternativa stolniho PC. Nemam velkou potrebu ho tahat nekam ven ani do prace. Navic ani cestou do/z prace bych ho nevyuzil ... mam to kousek jen asi 10 az 15 minut pesmo .

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Já jsem na tom podobně. Doma i v prácí mám "velký" počítač, protože čas od času potřebuju něco přehodit nebo připojit. Navíc v době nákupu byly notebooky děsně drahé.

Dnes je ale situace jiná. Ceny na úrovni stolního PC+monitor. Navíc minulý rok manželka otěhotněla, tak že bylo potřeba řešit připojení "do postele" a navíc byla hodně času online, tak že se to vyplatilo i kvůli spotřebě. Kupovali jsme ale notebook s normálními kancelářskými parametry. Jelikož podle mě notebooky na nic jiného, než na dopisy, poštu a internet a občasné filmy nejsou. Herní a multimedialni notebooky jsou prostě vyhazování peněz.

Dnes notebook taháme s sebou, jen když jedeme někam na delší dobu a to spíš kvůli ukládání a prohlížení fotek a videa z kamery. Jinak cestuje jen po bytě.

Ve firmě je situace jiná, tam velká PC vůbec nekupujeme už asi 3 roky. Notebook je mobilní a tedy pro většinu lidí užitečnější a navíc tím šetříme náklady na UPS a i velké částky za energii.

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

Moc tady diskutovat nemohu a přidávat názory neboť nejsem majitelem ntb. Jenže o něm začínám hodně uvažovat kvůli škole A hlavně cesta do práce (cca 1 hod) by mohl člověk udělat takových věcí

Neregistrovaný

Na služební cesty beru noťas, protože v něm mám servisní programy na údržbu zařízení. V dnešní době už to ani jinak nejde, v průmyslu se spousta věcí řídí a seřizuje přes PC.
    Na výlety taky není noťas špatný, WiFi zdarma je celkem všude. Není špatné mít možnost se podívat na počasí, případně si najít zajímavosti v okolí nebo objednat lístky na loď, letadlo. Je fakt že toto umí i lepší telefon, ale pořád je levnější a spolehlivější levný mobil + malý noťas. Zbytečných průseru na výletech jsem měl více než dost - většinou baterka, sem tam něco zaseknutého ale hlavně drahé mobily kamarádu na horách nemají signál.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

bez notebooku jsem už urazil miliony kroků a jsem naprosto v pohodě Ani po té krabičce, která má spoustu omezení a ani se v tom jeden nemůže pořádně povrtat, nijak netoužím.
    Jdu urazit dalších milion kroků bez nehod ..........ech, bez notebooku

LKa

Já bych to viděl asi trošku jinak než všichni ostatní. Dělám v práci na klasickém stolním PC, 24" full HD monitor, ale doma mám IBM x60 a řeknu vám, že spokojenost. Když cokoliv potřebuju udělat, napsat něco ve wordu, ukázat fotky, nějaké videjko, wifi internet po celém domě...není nad to být mobilní. I na tak malém NB se dá udělat hodně práce, sice ne v takovém komfortu, ale jde to. Mám k němu dokinu + sem si dokoupil interní 500GB disk, celé mě to stálo do 10tisíc zánovní stav, baterka 9cell úplně nová. Elektriky si to moc nevezme, hry na tom nehraju...profesionální fotograf nejsem, i když fotím často a rád :-), nekameruju.... Je libo se podívat na filmeček na velkém plátnu? Třeba takové letní kino na zahradě? Žádný problém, bafnu notes, repro, plátno s projektorem a jde se na věc. Spravuju někomu PC, opět vezmu notes...potřebuju pracovat 1h vlakem...filmeček do postele...atd, atd, atd...váha s velkou baterkou kolem 1,6kg...Já nevím, mě už ani neláká stolní PC... Děkuju za směšnou cenu kvalitních zánovních notebooků a přeju všem, aby si vybrali, co jim pasuje nejvíce. Mě vyhovuje docela tohle a nebo jsem zdechlý si opět zvykat.

PS: mám 25let, stolní PC sem měl od svých 12let, kdy sem na to v podstatě pařil hry ( a KDO ne, tak kecá ), žadonil sem rodiče o nové grafiky, paměti, procesory...koumal chlazení bedny a takové ty věci...pak sem dostal na do výbavy na výšku 15,4" ASUS A6000 (AMD 3000+, 2GB RAM) , který to se mnou vydržel téměř až do konce studia, kdy se mi 9.semestr odkráčel do křemíkového nebe a já neměl prachy na nový a ani se mi nechtělo vrážet do něčeho drahého, ještě že mami má zachovalého děděčka IBM T23, PIII 1,13GHz, dokoupil sem RAMku z 256 na 768, přidal svůj 100GB IDE 7200ot. disk a co, diplomku sem napsal, internet na tom frčí...pak byly penízky a IBM si mě dostalo celým sdrcem, tak sem si chtěl koupit T60, ale nespokojen se stavy těchto NB sem koupil velice výhodně x60, se kterou píšu tento příspěvek, neříkám že je to nejlepší NB na světě, ale pokud vydrží to co T23, tak budu spokojený člověk....snad nevadí, že jsem se takto rozepsal a i trošku odbočil :-)

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  2. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
  3. Víkendová diskuze: Výrobci notebooků