Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 23

Téma: Víkendová diskuze: Bez notebooku ani krok

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Bez notebooku ani krok

Téma SHW pro měsíc září představuje docela silné tvrzení, určitě by se hodil na konci otazník. NB je dobrý pomocník, ale... Vlastníte jej, nebo o něm uvažujete? Je pro vás opravdu nepostradatelný? K čemu všemu jej využíváte? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

NTB mam v práci zaražený v dokovací stanici a napojený na dva monitory. Občas ho využiju na služební cestu a jednou jsem si ho vzal i domů abych mohl pracovat Jinak když ho nemusím brát, tak ho neberu pokud to neni vyloženě nutné.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Notebook jsem si koupil kvůli Erasmu (nebudu s sebou vláčet desktop přes celou Evropu ), jinak mám doma WS, ntb nosím 1-2x týdně do školy (do parku, kavárny ...), jinak bývá doma.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Prošlo mi rukama tolik notebooků, že jsem časem zjistil, že bez něj krok udělám. A nejenom jeden. Vždy záleží jakou práci děláte. Jednu dobu jsem notebook nechával v práci, protože jsem se chodil domů pouze vyspat a bylo pro mě zbytečné tahat ten krám domů.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Notebook nosím pouze do práce či pokud jedu na delší cestu, kde jej potřebuji (služ. cesta, cesta k rodičům, apod). Jinak je doma a nikam ho netahám. Do hospody chodím za jinou zábavou, při které mi rozhodně notebook neschází

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Snazim se ho nosit co nejmin a naopak co nejvic hledam chvile bez pc .. vetsinu veci na co clovek potrebuje ntb na cestach (net, emaily, skype, icq,) pokreju s HTC desire. Nicmene obcas je nutnosti pokud clovek jede nekam na nejakej servis .. nebo se potrebuju pracovne pohybovat mimo kancl a potrebuji k datum ..

ČR

Když su ven, tak jsem ven. To znamená, že mám mobil v kapse, kdyby někdo volal, ne notebook. Doma mám pc, na kterém dělám vše. Žádny hovadiny sebou nehodlám tahat, svoboda je největší bohatství a priorita.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Aj keď mám doma dva desktopy, tak netb je v prevádzke skoro celý deň a prenášam ho akurát z kuchyne do obývačky Samozrejme občas ho zoberiem aj na vzduch. To keď idem do práce (tam ho nepoužívam k pracovným účelom) alebo k nejakému chorému pc ...

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

V práci mám desktop PC na každém kroku. Doma jsou taky dvě, u rodičů další, prakticky neznám nikoho kdo by nějaký počítač neměl. Při přesunech autem řídím, když jedu vyjímečně nějakou hromadnou dopravou, v klidu se kochám. Opravdu nevím na co by mi byl notebook dobrý. Flashka v kapse je všechno co potřebuju.

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od cml11 Zobrazit příspěvek
    V práci mám desktop PC na každém kroku. Doma jsou taky dvě, u rodičů další, prakticky neznám nikoho kdo by nějaký počítač neměl. Při přesunech autem řídím, když jedu vyjímečně nějakou hromadnou dopravou, v klidu se kochám. Opravdu nevím na co by mi byl notebook dobrý. Flashka v kapse je všechno co potřebuju.
    Souhlas, kam se hnu, tam je PC. Práce má zůstat v práci, alespoň takhle to pro mě zatím je. Až svou prací začnu žít (rozhodně ne tou současnou) tak možná najdu i smysl toho proč bych měl NTB mít

Občasný diskutér Avatar uživatele Japkoslav
    Registrace
    Nov 2007

Jak pracovní tak domácí notebook sedí spokojeně 99,99% času ve svých dokovacích stanicích nebo jen tak na stole.
    Pokud potřebuju někam dotáhnout data, tak beru jen externí usb disk. Tahat někam notebook mě nikdy nebavilo.
    Naposledy upraveno uživatelem Japkoslav: 10-09-2010 v 14:29

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

tak notase mam do skoly, beru ho parkrat do tydne na prednasky nebo cviceni..a nebo obcas ven na terasku, kdyz potrebuju neco psat..dam si pivko, dve a jde to samo ale jinak 98% casu bez nej venku

Neregistrovaný

Notebook som doposial nemal a ani som nejako nepocitoval potrebu taku vec vlastnit. Ako vyssie bolo spomenute, dnes je PC na kazdom kroku, takze jedine ak je potrebne, tak nejake data na flashke vo vrecku. Klasicke PDA vyuzivam hlavne ako navigaciu a v pripade najvacsej nudze je pripravene aj na prezretie WEB stranky, IM ci otvorenie zakladnych dokumentov ako DOC, XLS, PDF ci JPG alebo aj na zhliadnutie filmu v DIVX formate.

Nakoniec som, ale neodolal malemu netbooku, ktory planujem bravat iba na dovolenky a vyuzivat ho hlavne ako ulozisko a "kukatko" fotiek z fotoaparatu, na obcasne vyhladanie nejakej informacie z navstivenej destinacie cez free Wi-Fi, google maps alebo pripadne zhladnutie filmu. Inac sa s netbookom po meste tahat nemienim

Netbuřt

Notebookům se vyhýbám jako čert kříži. Důvody jsou zcela racionální. Špatné klávesnice(i stolní klávka za 150Kč je lepší než ta nejlepší na notebooku), špatné LCD ničící při dlouhodobé práci oči, obecně špatná kvalita proti stolním PC a těžší opravy čehokoliv a nakonec i tragický poměr cena/výkon - za stejnou cenu notebooka se dá sehnat o něco výkonnější desktop i s mnohem lepším LCD. Osobně budu rád, když se mně potřeba mobilního PC vyhne, protože moje zkušenosti jsou vůči notebookům stejně negativní jako mých známých - oni, ho ale chudáčci musejí mít, protože když člověk musí mít mobilitu, tak to jinak nejde. Ještě že žiji v říši desktopů, kde mi stačí jen mobilní data na flašce nebo HDD.

Poznámka na konec. Pro zachycení důležitých věcí z VŠ přednášek(i IT obory) je mnohem efektivnější klasický papír a propiska, což si bohužel moji studenti uvědomují, ale asi se chtějí cítit moderně, tak notebooky zcela zbytečně tahají. Vyjímkou můžou být cvičení, ale ty se většinou konají v učebnách se stolními PC. Napadá mě jen člověk co tráví dlouhé hodiny, téměř každý den, svojí přepravou - pro něj je notebook jediná možnost, ale ideálem bych to nenazval.

Sbohem a nezapomeňte, že chování dle zdravého rozumu je mnohem víc než být IN, FREE nebo COOL.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Notebook mám v práci ale v podstatě používám jako desktop (externí monitor, klávesnice i myš - neumím si představit, že bych měl delší dobu pracovat jenom na samotným nb - to vydržím vždycky pouze chvíli, protože je to krajně nepohodlný). Výkonnej je poměrně dost, z hlediska výkonu se na tom pracovat dá ... ovšem vykoupeno to samozřejmě bylo tím, že stál zaměstnavatele cca 2x tolik, než kolik by stál srovnatelný desktop. Ale v podstatě jsem rád, že je to nb, protože si ho celkem rád beru domů na víkendy (kde ho ovšem taktéž používám jako desktop) - důvod je ten, že tam mám i určitý osobní věci a práci na který dělám ve volným čase a nemusím to pokaždý překopírovávat z pc na pc.

Co se týká zde již zmiňovaných přednášek na škole, to mě minulo (v průběhu studia na VŠ, jsem "obdržel" desktop P166 MMX, což byla v tý době cca vyšší střední třída - celé PC za 30kKč, takže na nb ani pomyslet), ale upřímně řečeno si ani nějak moc neumím představit, k čemu by mi nb na přednáškách byl - tak rychle, jak lze zapisovat přednášky rukou do sešitu, bych to do PC nezvládnul (a obzvlášť ne do nb s jeho tragickou klávesnicí a touchpadem, dělat nějaký nákresy apod.) - jedině tak k tomu, že dnes bych přes wifi při přednášce mohl brouzdat na netu a přednášku nesledovat (to bych tam ovšem nemusel chodit vůbec).

Upřímně řečeno, obecně co se týká počítačů musím říct, že jsem v podstatě rád, že za mého dětství a mládí byly pro mě počítače nedostupné - alespoň určitou část života jsem tak strávil jinak než seděním před počítačem, takže jsem i přečetl docela dost knížek atd. atd. - nyní je faktem, že knížku už jsem nečetl takových 10 let, protože veškerý čas, který není vyplněn jinými nejnutnějšími povinnostmi nebo mým dalším velkým koníčkem, kterým jsou bojová umění (začal jsem s nimi už předtím, než jsem vlastnil první počítač - jediný štěstí), trávím u počítače.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  2. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
  3. Víkendová diskuze: Výrobci notebooků