reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaky ventilator do skrine TT Element T?

Knightey- (11)|10.9.2010 15:15
Zdravim :)
Potrebuju poradit, mam novy CASE od ThermalTake. Konkretne model ELEMENT T.
Presneji tento -> https://www.svethardware.cz/thermaltake-uvadi-skrin-element-t/26592
Potrebuju poradit s vyberech ventilatoru do bocnice. Mam ten jen te velky cervena nahore a ze zadu.
Nejlepe aby byl co nejvetsi a tim padem foukal na co nejvetsi plochu desky a grafiky i pameti.
Pokud bude ventilator podsviceny tak jedine cervene.
Predem diky za jakekoliv napady.
robky (3195)|10.9.2010 17:10
Osobne nevidím potrebu inštalovať ventilátor do bočnice .... čo ťa k tomu vedie? Teploty?

Lepšie by bolo osadiť ventilátor do prednej časti skrine (tak, aby fúkal smerom do vnútra) a dieru na bočnici decentne (najlepšie zvnútra) upchať/prekryť ....
Knightey- (11)|14.9.2010 12:44
Mno ale jde prave o ty teploty :)
Kdybych tam dal nejaky ten velky 230mm v prumeru ventilator, tak bude foukat na CPU, RAM, CHIPSETY a VGA, cili na vsechno.
Ta Case uz ma dva ventilatory co jsou ven, chybi tam jen uz dovnitr a disky nejak chladit nepotrebuju, jsou uplne v normalu :)
robky (3195)|14.9.2010 13:43
Napíš, čo máš za hw ....a hoď sem aj tie teploty (idle/burn) a čím ich meriaš ....

Nejak sa mi nezdá, aby dva (možno tri so zdrojom:notsure) outtake nestíhali udržať hw na rozumnej teplote ...

Ináč s tým 23cm ventilátorom - sú málo rozšírené, nejaký porovnávací test imho nie je a tak poradiť ten správny je problém
Knightey- (11)|14.9.2010 16:17
Současný počítač
CPU: Q9550 2,8GHz@3,9GHz
MB: Asus Rampage Extreme
VGA: Asus ATI HD 5850 1GB DDR5
RAM: 2x2GB DDR3

Jinak zdroj u tehle CASE prave vubec nezasahuje do PC co se tyce cirkulaci vzduchu :)
Ano oni ho v defaultu udrzeji v klidu :) ale jde o to ze chci ten CPU co ted mam dostat na 4GHz :) k tomu potrebuju napeti na CPU 1.4V a to uz je docela dost na CPU chladic (CM Hyper 212+), tak bych mu rad pomohl s tim, ze bych na nech chrlil velke mnozstvi studeneho vzduchu z venku. A jelikou jsou videt HEATPIPE a foukalo by to na nej, tak myslim ze by to dost pomohlo :)
Jinak deska ma chipset X48 coz je sam o sobe hodne znam tim, ze se dost hreje. Proto take deska ma pripravene komplet chlazeni chipsetu a mosfetu pomoci vodniho chlazeni ale toho nemam a ani o nem nepremyslim, jelikoz abych chladil chipsety + cpu vodnikem, tak co jsem zjistoval by bylo hooodne nakladne a pak prakticky neprenositelne. A PC potrebuju prenaset pac ho pouzivam na LAN akce :)
Je to zapeklite ja vim :)
Navid uz ted se mi doma vali deska Gigabyte P55-UD5 a na ceste uz je CPU Intel i5 - 750 a na nem bych chtel take uchladit ty 4GHz, takze dalsi duvod a co nejucinejsi chlazeni :)
robky (3195)|14.9.2010 16:56
No je tam použitý dosť ojedinelý rozmer 230mm - a ten som našiel asi iba tento thermaltake a ten si určite našiel aj ty. Ale je modro podsvietený:stupid (jedine odpojiť tie ledky:notsure)
Výber je nulový, takže vlastne nie je čo riešiť ....

Hlavne si daj pozor, aby ti tam vošiel - mám na mysli vzdialenosť medzi bočnicou a chladičom cpu alebo vga
Knightey- (11)|14.9.2010 17:02
Jojo tenhle jsem nasel prave taky. Odrazuje me tam ta modra barva :(
Da se nekde sehnat ten stejny ventilator jako vyrobce te skrine obsadil nahore (ten cervene podsviceny). Fouka krasne a neni absolutne slyset a je cervene podsviceny.
Jinak vidis pravda, ani me nenapadlo davat bacha na tloustku. To bude asi problem cislo dve....
robky (3195)|14.9.2010 17:10
Červený som nenašiel - ani na stránkach výrobcu, čo mi príde zvláštne .... pretože osádzajú červené a dokúpiť si môžeš len modrý:stupid

No ak ti vadí modrá farba (no jasne, všetko červené a bočný fan modrý - to je ako päsť na oko), tak by som ledky odpojil (odpájkoval) alebo nahradil červenými .....
Knightey- (11)|14.9.2010 17:13
V tom pripade prichazim o zaruku ale :(
Prave taky mi je strasne divny jak to ze ten jejich vetrak nejde koupit. Navic je tichy asi tim, ze ma na konci lopatek takove zuby, stejne jako NOCTUA http://www.alza.cz/noctua-nf-p14-flx-d147593.htm tak jestli je nemaji od nich. Ale zase to jsou konkurenti, tak nevim no.
Jandaskunk (2330)|15.9.2010 08:55
No ten nahoře, je jenom 200x200, ale i tak jsem od Thermaltake nenašel červený, od CoolerMaster ale už ano, ale problém s 230 ventilátorem to neřeší.....

Osobně mě přijde, že lepší řešení by bylo udělat průvan spíše zepředu a podle mě ta velká díra v boku dělá více neplechy než užitku, kdyby se nějakým způsobem zalepila (nebo zadělala něčím) - např. zevnitř černou lepící páskou a hodil by se dopředu ventilátor, tak by se tam vytvořil dostatečný průvan, aby to všechno uchladilo.

EDIT: dopředu bych hodil tento ventilátor