reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rada pro vymenu procesoru

hl.hl (1387)|11.9.2010 13:41
Prosim o radu s vymenou procesoru v pocitaci. Dnes mame v PC tento HW:
Deska Gigabyte X38-DS5, Intel Core2 Duo E6700, pameti 2x2GB Adata DDR2-800 CL4

Koupil jsem tento HW:
Deska MSI P45 Diamond (MS-7516), Intel Q9650, pameti DDR3 2x2GB 1600MHz

Puvodne jsem chtel kvuli nenarocnosti prehodit jen procesor do puvodniho PC ktere slape nekolik roku absolutne bez problemu. Ted ale premyslim, jestli nemam pouzit komplet board+procer+pameti? Stoji me to za to s rizikem moznych problemu (preci jenom nemam jistotu zda je deska a pameti na 100% bezproblemove). Jak moc si pomuzu vykonove oproti te stare desce kdyz vynecham faktor procesoru?
speedsnail (4876)|11.9.2010 18:40
Deska a paměti jsou zcela srovnatelné. Imho naprosto zbytečná koupě. Rozdíl v procesoru je pak pochopitelně značný. Vyměnil bych jen procesor (a nejdřív nahrál bios, který Q9650 podporuje).

Jinak ten nový HW si koupil nový a teď? Jestli jo tak to je omyl měsíce.. Za stejný peníze je novej socket s i760 a podstatně vyšším výkonem.
hl.hl (1387)|11.9.2010 19:26
to speedsnail: Koupil jsem to jeste s dalsima vecma vyhodne na inzerat (rok stare veci) s tim, ze chce znamy poskladat nejake rozumne PC pro domaci pouziti. A souhlasi, ze mu to poskladam prave z nasich puvodnich komponent + neco z tech novych. Kupoval jsem to hlavne kvuli tomu procesoru, ale za tu cenu se nedalo odolat koupit vse ceho se chtel zbavit. Kdyz jsem to spocital, tak vlastne budu mit upgrade grafiky a procesoru zadarmo.
No a kdyz jsem se na to koukal, tak prave uvazuji, zda dat procesor a grafiku do stavajiciho PC s tim, ze nemusim nic preskladavat a nebo jestli se me vyplati napriklad kvuli pametem pouzit i tu novejsi desku ale za cenu prace s preskladani novejsi desky do case.
speedsnail (4876)|11.9.2010 19:30
Rozumim. No pro tebe, vzhledem k budoucímu upgrade / prodeji je určitě lepší volba ta nová deska a DDR3 paměti. Vyměnil bych to jako kombo všechno (navíc přesně jak píšeš, je ověřený že to spolu bezproblémově funguje). Nepomůžeš si sice výkonově, ale technologicky určitě. A výbavou jsou obě desky výborné a srovnatelné.
hl.hl (1387)|11.9.2010 22:14
to speedsnail: No jeste se rozmyslim. Protoze predpokladam, ze to je stejne posledni stadium upgrade tohoto PC. Maximalne mozna jeste nejaka budouci grafika. Kazdopadne diky za nazor.