reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC nenaběhne - černá obrazovka

jirivo2 (2)|11.9.2010 14:14
Mám problém s počítačem, ještě včera normálně fungoval a dnes jsem ho zapnul a normálně se rozjel a objevila se chyba bios checksum nebo tak nějak a počítač se restaroval a už se nenaběhnul. Prostě ventilátory běží, disky a dvd mechanika se roztočí, ale obrazovka zůstane černá a ani není slyšet, že by nabíhal systém. Počítač nejde vypnout, musím držet tlačítko dlouhou dobu, aby se vypnul. Zkoušel jsem mazat cmos jumperem, vytáhnul jsem i baterii, ale stále nic. Zkoušel jsem vyměnit grafickou kartu za starou, ale monitor je stále bez signálu.

Počítač není ani rok starý, takže se mi zdá divné, že by deska odešla, nejsem si jistý jestli je to deskou, nebo procesorem, to nepoznám. Deska by měla chybu detekovat pomocí speakeru, ale ten můj Eurocase nemá.

Děkuji za pomoc
crasten (180)|11.9.2010 23:15
Pozriet do manualu, cim natahuje BIOS nahradne (default) hodnoty - casto je to klavesa F2.
Skus mackat F2 cca po 5 sekundach od zapnutia. Je mozne ze je primarne nastavena ina (neexistujuca) grafika.
Treba tiez podotlacat konektory a dosky - aj pamat. Tieto operacie pri odpojenom sietovom kabli!
Ak to nepomoze vybrat vsetko okrem graf.karty - odpojit vsetky disky a zapnut.
speedsnail (4876)|11.9.2010 23:36
Co je to za desku, nemá dual bios nebo jiný způsob na obnovu biosu? Mrkni do návodu.
majatrabi (28)|12.9.2010 00:25
No pokud to je nové PC a kupoval jsi ho jako komplet(bednu kde byly už vnitřnosti) tak bych to reklamoval.
Napiš specifikace PC. Mohl ti klidně odejit zdroj - větev ve zdroji která napají bord.
jirivo2 (2)|12.9.2010 16:39
Deska je Gigabyte MA770-UD3 a Dual Bios podle manuálu má. Zkoušel jsem i jiný zdroj, ale pořád to samé. Všechno jsem znovu zapojil a stále nic. Našel jsem speaker, který sem zapojil do desky a ozve se jen, když je vypojená grafika - opakující se dlouhá pípnutí, což podle manuálu znamená, že grafická karta je špatně připojena, když vypojím třeba paměti tak speaker žádnou chybu nesignalizuje. Počítač jsem si sestavil sám a rok normálně fungoval.
DiXX (5)|13.9.2010 13:46
A jaka je to revize desky? (v1.0,2.0 atd) Recover biosu jsi zkousel, je to popsano v manalu, pripande na webu Gigabytu.