reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vysoká teplota u TMPIN1- že by chipset?

pepos01 (518)|11.9.2010 18:57
Prosím Vás o pomoc s malým ( alespoň doufám ) problémem.V programu Hardware monitor se mi u položky TMPIN1 občas objevuje teplota i kolem 70°C ( po dlouhém hraní her ).Je pravdou, že pokud přiložím prst na pasivní chladič severního můstku, je opravdu dost žhavý ( ale ne, že by nebylo možno na něm prst udržet ).Když jsem měl platformu AMD, chipset také takto žhnul ( a podle různých fór to bylo zcela obvyklé, zvláště u té konkrétní desky, tudíž jsem to neřešil ).Ale nyní mám Intel a nejsem si jist, zda-li je to i zde běžným jevem.
Jedná se o tento MB: http://www.gigabyte.cz/products/mb/bios/ga-ep41-ud3l_33.html .Co myslíte Vy?

edit: CPU Q8300 ( žádný OC ), GPU HD5770 ( žádný OC )....
speedsnail (4876)|11.9.2010 19:04
Když na něm udržíš prst tak nemá ani přes cca 60°C. Pokud to neni teplota CPU tak bych se tim vůbec netrápil.
Jandaskunk (2330)|11.9.2010 19:10
V prvé řadě bys mohl napsat, jestli se ta teplota nějak mění, jestli je před hraním mnohem menší a jestli tam není nějaká podobnost s čidlem v procesoru (to by měly být ty 4 teploty jader). To čidlo může být cokoliv, pokud se hodně a často mění teplota, tak to bývá procesor. Pokud se dá udržet prst i na NB i na SB a procesor to není, tak bych viděl problém v měření toho čidla (zvláště levné desky mívají tento problém). Jestli jsi nasadil chladič na procesor správně (nanesení pasty tak akorát, pokud tam již nebyla na chladiči, odstranění všech folií z té pasty - to někdy bývá na chladičích) a funguje všechno korektně, tak bych se skutečně moc nestrachoval a pak bych řekl, že je to chyba čidla.

Pokud je to ale procesor, tak se ti může snižovat výkon, protože tyhle čtyřjádra mívají kolem 70 stupňů maximum a pak throttlují (vkládají prázdné cykly), aby se ochladily.
pepos01 (518)|11.9.2010 19:17
Teplota v klidu ( nebo lépe řečeno při práci ve windows ) se pohybuje ( mluvíme stále o TMPIN1 ) okolo 30°.Teploty jader jsou v idle kolem 38°C, v burnu ( např. hry ) pak kolem 53°C.A ,,někdy,, v zátěži stoupá i ona teplota u TMPIN1 na daných 70°C.
Jandaskunk (2330)|11.9.2010 19:19
Podle mě to bude čidlo na desce, které by mělo signalizovat teplotu CPU, často se dost liší od čidla, které je v procesoru. Osobně měřím teploty procesoru podle čidla přímo v něm, než podle čidla na desce, která to počítá přes nějaký čip....
speedsnail (4876)|11.9.2010 19:24
I kdyby to bylo skutečně 70 není to pro chipset zadna kriticka hodnota.
pepos01 (518)|11.9.2010 19:24
Jinými slovy mám na to ,,zapomenout,,?:rolleyes: