reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Uzavřená uživatelská skupina a sekce

Karel Polívka (1485)|11.4.2007 19:52
Tak mě napadlo, zda by nestálo za to zde vytvořit nějakou uživatelskou skupinu, jejíž členy by byli VIP členové tohoto fóra - tedy stálí diskutéři, určitá uzavřená skupina. A kdo by do ni patřil? Bylo by na počátku ustanoveno nějaké jádro - a nové členy by pak vždy museli schválit ostatní členové této sekce, respektive většina - nelze udělovat členství do takovéto skupiny automaticky na základě dovršení něčeho. Vědělo by se, že tu taková skupina je a případný zájemce o zařazení do ní by pak mohl o toto zařazení požádat - žádost by se posléze v rámci této skupiny probrala a buď akceptovala nebo zamítla.

Myslím, že zdejší komunita je už na takové úrovni, že tento nápad není od věci. Někdy se třeba můžou chtít zdejší diskutéři bavit o něčem, co by ovšem nechtěli hned veřejně vystavit všem na oči.

Co myslíte?
tgfh (2985)|11.4.2007 20:01
No.....určitě souhlas! Máte moji 100% podporu :thumb Slušný nápad :thumb opravdu slušný :thumb
Zeli (397)|11.4.2007 20:31
Napad urcite dobrej, ale nevim co byste chteli kout bez vedomi obycejnych diskuteru? :)
Smeli (2302)|11.4.2007 20:47
Dobrý nápad, ale jak říká Zeli - k čemu mi není až tak jasné...
Karel Polívka (1485)|11.4.2007 20:50
[QUOTE=Zeli]Napad urcite dobrej, ale nevim co byste chteli kout bez vedomi obycejnych diskuteru? :)[/QUOTE]
No spíše jsem měl na mysli třeba takový důvod, že se někteří diskutéři díky tomuto fóru vůbec poznali a chtějí mezi sebou v rámci určité skupiny probírat i jiné věci, které nejsou určené úplně pro všechny a SZ k tomu nepostačují.

Nebo pak další důvod - pokud je třeba rozhodnout v nějaké záležitosti ohledně provozu fóra, je vhodné to probrat v rámci právě takovéto uzavřené skupiny těch, co mají zdejší poměry velice dobře v povědomí a mají (a především mají opravdový zájem) k tomu co říci - jelikož pro mě je pak taková diskuze o 10 hodnotných příspěvcích mnohem větším vodítkem, než diskuze o 100 příspěvcích, kde se v podstatě k žádnému řešení/závěru nedojde - to pak pro mě bohužel ani nemá cenu číst.

A moderátorů je zde poměrně málo na to, aby se jednalo o ideální "reprezentativní vzorek" (jen toto spojení pls nikdo nepřekracujte :-)).
tequilla (1015)|11.4.2007 20:57
Obecne byvam proti jakemukoli zarazovani do skupin ("sektarstvi"), ale toto podle mne to neni spatna myslenka a za zkousku se nic neda, ze ;)...to jestli se osvedci bude patrne az po urcite dobe fungovani, tak do toho zkusme jit :thumb.
pavel_p (993)|11.4.2007 22:24
Nejsem proti, ale ...
1) Jak definovat VIP diskutéra? Počet příspěvků není měřítkem kvality, minimální snad v kombinaci s reputačními body, vidím to spíš na demokratické hlasování mezi "reprezentativním vzorkem moderátorů" o dalších členech
2) Jediné využití vidím pro organizační věci kolem serveru, nakonec i argument 10 x 100 příspěvků nemá opodstatnění pro jiné diskuze, z nichž by mělo užitek 30 místo 3000 lidí. Leda by byl zveřejněn zápis z jednání na odborné téma ve formě čtivého článku.
Za sektářství to určitě nepovažuji a uznávám, že email není od větší skupiny lidí nejvhodnější prostředek komunikace.
mech13 (5526)|12.4.2007 00:12
spatny npad to rozhodne neni, pokud bude o cem diskutovat...
doufat ze nebude hrozit neco jako uzavreni one skupiny a urcite oddeleni... nevim o kterem foru/forech to ICE na srazu mluvil, ale takove "oddeleni" rikal ze se nekde stalo, a to foru rozhodne neprospiva.
taky musi probehnout nejaka ta selekce a nekoho by mohlo treba nastvat ze nebyl "prijat".
takze pokud klady prevazi temito problemy proc ne
pas!k (3765)|12.4.2007 06:42
Moc nevydim vyuziti v teto veci nehlede na to ze lide mimo tuto vip skupinku si muzou myslet se shw je pouze pro vybrane uzivatele :)
SmartMole (297)|12.4.2007 09:31
Já bych byl pro testovací provoz. Vyzkouší se, uvidí se, zhodnotí se následně rozhodne co dál! :p

Sám jsem zvědavý, co z toho vyleze.

Co se týče členství, tak bych opravdu prozatím tam dal moderátory, aby schválili další lidi a pak už se to bude udržovat samo. Opravdu bych to pak posuzoval individuálně + nějaké základní kritéria (třeba 20-30 reputačních bodů).

Co se týče uzavření komunity, tak toho bych se tady nebál. Protože stačí se podívat, jak to tu chodí. Je to hlad po nových dotazech...obzvláště je populární "zhodnoťte sestavu", kde se všichni hned sesypou s radami a doporučeními. Kolikrát je to tak extrémní(během pěti minut deset odpovědí), že už nemá cenu ani přispívat. :D A tak je to u všech témat, pokud lidé vědí.

Spíš by mě zajímalo, jak je to v současné době s návštěvností fóra.
Petr S. (1220)|12.4.2007 16:34
Vidím to stejně. Využití by bylo podle mě dobré opravdu jen na interní věci ohledně fóra, kde by se toto dobře uplatnilo.

Pokud bychom v něm řešili i jiné problémy např. problémy s PC atd. tak by se taky mohlo časem stát, že by se nějaký další uživatel chtěl zeptat přesně na to co se řešilo na VIP a my to s ním museli probírat znova.

Jinak jsem taky pro testovací provoz...
Zeli (397)|12.4.2007 16:56
[QUOTE=Karel Polívka]No spíše jsem měl na mysli třeba takový důvod, že se někteří diskutéři díky tomuto fóru vůbec poznali a chtějí mezi sebou v rámci určité skupiny probírat i jiné věci, které nejsou určené úplně pro všechny a SZ k tomu nepostačují.

Nebo pak další důvod - pokud je třeba rozhodnout v nějaké záležitosti ohledně provozu fóra, je vhodné to probrat v rámci právě takovéto uzavřené skupiny těch, co mají zdejší poměry velice dobře v povědomí a mají (a především mají opravdový zájem) k tomu co říci - jelikož pro mě je pak taková diskuze o 10 hodnotných příspěvcích mnohem větším vodítkem, než diskuze o 100 příspěvcích, kde se v podstatě k žádnému řešení/závěru nedojde - to pak pro mě bohužel ani nemá cenu číst.

A moderátorů je zde poměrně málo na to, aby se jednalo o ideální "reprezentativní vzorek" (jen toto spojení pls nikdo nepřekracujte :-)).[/QUOTE]

Uz je mi to jasny a osobne tomu davam zelenou :thumb.
boboco (1987)|12.4.2007 19:01
Osobně si myslím, že to není špatný nápad, ale vše by se projevilo až po určité dobře používání. Trochu se bojím, že by to mohlo mít dopad na denní počet nových příspěvků (těch, co jsou viditelné všem).
Petr S. (1220)|12.4.2007 19:19
Jo, to máš pravdu. Vše se ale bude odvíjet jen od toho, k čemu všemu by se VIP místnost používala...

Myslím, že by bylo nejužitečnější používat ji jen vyjímečně a jen pro nejdůležitější věci.
boboco (1987)|12.4.2007 19:25
já myslím, že by se tam hlavně drbalo, ale říkám, to by ukázala až praxe. Možná by se to opravdu osvědčilo:)