reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Co je pro Vás nejdůležitějším kritériem při výběru notebooku?

husky14 (4214)|13.9.2010 05:31
  • Cena
  • Kvalita
  • Značka
  • Záruka a servisní podmínky
  • Design
  • Výkon notebooku a výdrž na akumulátor

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Svět hardware v pravém sloupci.
mstejska (2912)|13.9.2010 12:02
Nemám jedno rozhodující kritérium. Pouze vyváženost ceny, kvality, servisu, spolehlivosti a výkonu je relevantní. (Schválně jsem to dal podle abecedy a ne podle důležitosti)
Logout (4018)|13.9.2010 12:43
Muj evergreen - rozlišení displeje. Plus se přidávám k mstejskovi.
HiLow (1000)|13.9.2010 13:09
Také nemám rozhodující kritérium, jde o vyváženost vlastností. Kdysi byla pro mě rozhodujícím kritériem cena, ale ne úplně nejdůležitějším. Dnes spíše kvalita a výdrž, výkon není až tak podstatný, jde především o mobilitu.
Tifosi (15)|13.9.2010 15:20
Tak to je velice osidna otazka... ale s ohledem na parametry, ktere od sveho ntb vyzaduji me vlastne paradoxne zajima nejvic jeho znacka. Ta mi totiz zatim vzdy potrebna kriteria zajistila. Tou znackou je ThinkPad (rada X).

Jinak u notebooku je pro me nejdulezitejsim kriteriem "mobilita" tedy zejmena konkstrukce (kvalita) a vydrz na baterii. Tak eje dulezity rozumny kompromis v ergonomii - 10" je pro me malo 14" moc. Pak nasleduje zaruka a servisni podminky, nekde dal je vykon (ke sve praci i zajmum zadne "delo" nepotrebuji) s cenou a uplne nakonec design (nebo mi ten ThinkPadi vyhovuje :c)
Brouk (13)|13.9.2010 21:37
Největší důraz kladu asi na hmotnost, ale není to jediné důležité kritérium. U mne je to podobné jako u předchozího příspěvku - Když je na tom napsáno ThinkPad a je to Xková řada, tak je to to co hledám. Pouze bych nekladl design někde na konec. Mi se ThinkPady velmi líbí. V sumě jsem za všechny jeho vlastnosti akceptovat i jeho 2-3násobek ceny běžného notebooku.
JiVy (9)|14.9.2010 10:46
Nechápu, proč jsou v jedné z možných odpovědí sloučeny dva tak odlišné požadavky jako je výkon a výdrž na baterie. Tyto požadavky jsou prakticky protichůdné a nenabízejí možnost rozumně je odlišit.
Pokud někdo má ntb jako náhradu za výkonné PC a používá ho většinou zapojený do zásuvky, tak hledá co nejvyšší výkon a na výdrži mu moc nesejde.
Do jedné kategorie tak zahrnujete desktop replacement ntb a high-end business stroje, což jsou ntb často cenově podobné, ale konstrukčně a využitím naprosto odlišné.
Zoidik (1405)|14.9.2010 11:06
Výkon notebooku a výdrž na akumulátor
krl (8)|16.9.2010 00:01
Souhlasim s JiVy, take nechapu kombinace vykon notebooku a vydrz na akumulator, tato odpoved mela byt rozdelena na dve. Je jasne, ze kdyz chci velky vykon, tak musim pocitat s horsi vydrzi baterie a naopak.
odb (505)|16.9.2010 10:35
tiez sa pridavam. vykon a vydrz prilis nejdu dokopy. A v dnesnej dobe nadbytocneho vykonu ma zaujima hlavne kvalita a vydrz. Na vykon nepozeram niekolko rokov. Moj trojrocny IBM ThinkPad T60 s 14" LCD splna asi vsetky predpoklady.
Yucca (2)|16.9.2010 11:29
Naprosto Zcestna anketa


MOBILITA
MOBILITA
MOBILITA
Frey (181)|16.9.2010 12:11
Ja jsem to pochopil jako kombinaci pozadovaneho vykonu a vydrze. To je pro me dulezite a proto jsem to zvolil. Kazde nasazeni notebooku je mirne specificke. Nekdo pozaduje vysoky vykon a na vydrzi mu nezalezi. Jiny potrebuje maximalni vydrz a je smiren i s docasne snizenym vykonem. U me je take faktorem znacka notebooku, tedy firma, ktera ho vyrabi, protoze existuji osvedceni vyrobci a pak ti u kterych je dobre peclive zvazit nakup. Osobne napriklad temer kompletne ignoruji produkty firem Acer a Asus. Dalsi faktory jako treba design prichazeji na radu az ve finalnim rozhodovani a nemaji az takovou vahu.
Doctor01 (400)|16.9.2010 13:21
Ahoj

Ja kdyz jsem kupoval ntb, tak jsem mel zakladni pozadavek na display - 4:3
- to byl asi nejvetsi problem, kvalitu provedeni/servisu a rozumna cena.
Vydrz byla celkem jedno, nejake ty 3-4 hod standard jsou ok, vykonove aby
to melo dvoujadro a dost ramky, grafika me nezajimala.
thomas.007 (43)|16.9.2010 19:12
Především "Výkon notebooku a výdrž na akumulátor",ale dívám se taky na rozlišení displeje.
1366×768 je dobré pro úhlopříčky do 13", ale oni to cpou i na 15" a chlubí se vysokým rozlišením:angry,
kde považuju za minimum 1440×900 (1400×1050) a taky upřednostním klasiku 5:4 :inlove...hry na notebooku nehraju.
Koukám i po ceně, ale nenechám si pro korunu vrtat koleno.
Když se kouknu na nabídku, tak nejradši asi Lenovo a Toshibu:notsure
BishoQ (56)|21.7.2011 12:56
Cena
Kvalita
Značka
Záruka a servisní podmínky
Design
Výkon notebooku a výdrž na akumulátor

No pro mě by bylo důležitě všechno, ale notebook si stejně nekoupím. :)