reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: Driver pro Lexmark Z 25 v OS Windows Vista

Neregistrovaný (0)|13.9.2010 12:10
Tazatel: Ivan Kalabis

Znění dotazu: Nemohu najít driver pro tiskárnu Lexmark Z25 pro Windows Vista.
Pomůžete mi, kde ho lze získat, nebo musím tuto tiskárnu vyhodit?

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Windows Vista Home Basic
ex_ (170)|13.9.2010 12:49
Zkusil bych ovladač na xp

"Ovladač postarší tiskárny Lexmark Z25 pro Windows Vista jsem na webu výrobce nenašel. Vzal jsem tedy zavděk systémovým ovladačem určeným pro Windows XP. Instalace proběhla v pořádku, tiskárna tiskla také bez problémů. Pouze při zařazení nové tiskové úlohy do fronty operační systém spustil nové okno bez jakéhokoliv obsahu. Naštěstí šlo bez problémů zavřít. Restart počítače naštěstí vyřešil i tento problém. Nyní je tedy tisk absolutně bez potíží a funkce ovladače není ve srovnání s Windows XP nijak omezena."

down
Neregistrovaný (0)|13.9.2010 13:48
[quote=ex_;402218]Zkusil bych ovladač na xp

"Ovladač postarší tiskárny Lexmark Z25 pro Windows Vista jsem na webu výrobce nenašel. Vzal jsem tedy zavděk systémovým ovladačem určeným pro Windows XP. Instalace proběhla v pořádku, tiskárna tiskla také bez problémů. Pouze při zařazení nové tiskové úlohy do fronty operační systém spustil nové okno bez jakéhokoliv obsahu. Naštěstí šlo bez problémů zavřít. Restart počítače naštěstí vyřešil i tento problém. Nyní je tedy tisk absolutně bez potíží a funkce ovladače není ve srovnání s Windows XP nijak omezena."

down[/quote]
Ovladač pro Windows XP jsem používal s předchozím počítačem bez problémů. Po připojení k notebooku ACER Extensa 5620Z se po odeslání zkušební stránky k tisku objeví zpráva " Tisk zkušební stránky se nezdařil. ... Operaci nelze dokončit (chyba 0x00000006)."
Ani opakovaná instalace s automatickým vyhledáním ovladače chybu neodstranila.
Neumím si s tím poradit.