reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hláška

Jork (14)|11.4.2007 21:55
Dobrý den
Při spuštění programu ICQ Atlas, a po přihlášení ,dostávám tuto hlášku. jak jí mohu trvale odstranit, už jsem vyskoušel (jako laik) i v IE - možnosti - zabespečení nastavit "Vlastní a povolit všechna ActiviaX, nepomohlo ani to když jsem dal prioritu "Firefoxu"

Hláška: "Aktualní nastavení zabespečení zakazují spouštět objekty ActiveX na této stránce,nebude zobrazeno správně"
Děkuji za radu.
SmartMole (297)|12.4.2007 09:40
Vypněte si v nastavení otvírání "ICQ Welcome". A je klid...
Jork (14)|12.4.2007 12:02
Jo to mám také vypnuté a přesto to dává hlášku
pas!k (3765)|12.4.2007 13:26
Pouzivej mirandu .. pokud chces nejaky build ktery se nemusi ani instalovat mohu nabidnout .. zadne reklamy zadne hlasky ..
Petr S. (1220)|12.4.2007 16:41
Máte v PC nainstalován Firewall? Co když jej na chvíli vypnete? Nepomohla by přeinstalace ICQ? Původní anglická verze ICQ Vám funguje?

BTW: Jo, miranda je fakt skvělej prográmek. Pro maximální využití je ale třeba ji také nastavit podle svých vlastních předpokladů, hodit do ní požadované pluginy (i když je možné sehnat si již sestavený build, jak píšeš, je dobré toto vědět). A to může některé začátečníky odrazovat...
grimmi (41)|12.4.2007 18:42
No tak si k tomu ICQ Welcome vypni ještě ICQ Extras a je to.

Jinak, pokud máš zabezpečení v zóně internet nastaven na střední nebo nižší, tak to hlásit nemůže (sem si to zkusil) :D
Jork (14)|12.4.2007 20:51
ICQ Welcome a ICQ Extras mám vypnutý. V zóně IE zabespečení mám nastaveno na střední (nišší nastavení mi to nedovolí). Dělá to jak Anglická v. ICQ tak i ICQ Atlas (odskoušeno)
Jork (14)|12.4.2007 21:00
Petr S/ Firewall mám "Kerio" (kmenový ve Win je vypnutý). Hlášku dávají obě verze ICQ jak Anglická tak i od ICQ Atlas. Mohu použít QIP funguje bez hlášky.Jde mi o to proč ICQ po přihlášení tuto hlášku vypouští.
grimmi (41)|13.4.2007 00:29
[QUOTE=Jork]Petr S/ Firewall mám "Kerio" (kmenový ve Win je vypnutý). Hlášku dávají obě verze ICQ jak Anglická tak i od ICQ Atlas. Mohu použít QIP funguje bez hlášky.Jde mi o to proč ICQ po přihlášení tuto hlášku vypouští.[/QUOTE]

Proč? to je jednoduchý. Protože k otevření některých prvků ICQ je zapotřebý použití ActiveX prvků, v jejichž spuštění brání nějaké zabezpečení. Tomu napovídá i to, že nemůžeš snížit zabezpečení zony internet níž než na střední. Buď to děláš blbě, nebo prostě používáš k zabezpečení nejaký tweakovací program, který to blokuje a ti mu moc nerozumíš.ICQ používá pro přístup na net nastavení IE, takže to že máš jako výchozí nastaven Firefox s tím nesouvisí.

Jak vidíš, nikdo s tím problém namá, já mám nastavení v IE na MAX, protože IE nepoužívám a nechci tam mít díry, a stejně se mi to neukazuje, když jsem vypnul welcome a extras. A zkus vypnout kerio, pokud to zabere, pak si ho pořádně nastav.
Jork (14)|13.4.2007 04:22
grimmi/ Kerio jsem nainstaloval nedávno (to už ta hláška naskakovala před),dříve byl jenom Win.firewall. Nic jiného k zabespečení nepoužívám. (Kromě "Advanced Windows Care 2")
Petr S. (1220)|13.4.2007 13:36
[QUOTE=Jork]grimmi/ Kerio jsem nainstaloval nedávno (to už ta hláška naskakovala před),dříve byl jenom Win.firewall. Nic jiného k zabespečení nepoužívám. (Kromě "Advanced Windows Care 2")[/QUOTE]

Něco mi říká, že tady by mohl být ten zakopaný pes :notsure

AWC totiž dovoluje také ochranu PC před bezpečnostními hrozbami... Pokud ho máš rezidentní zkus ho vypnout, příp. snížit bezpečnostní opatření ActiveX.
grimmi (41)|13.4.2007 14:38
jj, může to být AWC
Jork (14)|13.4.2007 16:40
Petr S/ AWC jsem zavřel a odstranil , restartoval jsem Win. a přihlásil se na ICQ, bohužel hláška naskočila.
Petr S. (1220)|13.4.2007 16:52
Půjde teď nastavit nižší zabezpečení v IE?
Jork (14)|13.4.2007 18:54
Petr S/ Nejde dát nišší nastavení v IE (zabespečení)
Petr S. (1220)|13.4.2007 20:27
Tak zkus ještě v nastavení zabezpečení - nastavit výchozí úroveň zabezpečení (tlačítkem Výchozí úroveň) u všech 4 zón. Podívej se také jestli v zóně servery s omezeným přístupem nemáš nastavenu adresu serveru ICQ. Příp. můžeš na zkoušku u jednotlivých zón zapnout některé volby týkající se souborů ActiveX.
grimmi (41)|13.4.2007 21:00
Co používáš za IE? Máš IE 6 nebo IE7? U IE7 je nejnižší stupeň na zóně internet STŘEDNÍ :) Níž to nejde. Přesto jsem si to zkusil nasimulovat. Když je zabezpečení na vysoké, vyhazuje mi to ty hlášky, ale už když to dám na středně vysoké, tak je vše v pořádku, a nic neotravuje.
Můžeš ještě dát server icq.com do důvěryhodných serverů a na zóně důvěryhodné servery pak nastav nejnižší úroveň zabezpečení.

Pak taky koukni jak máš nastavenou ochranu na kartě Osobní údaje. a taky koukni na kartě Programy do spravovat doplňky, jestli nemáš zakázaný nějaký activeX doplňky.
Ale podle mě ani jedno z toho nebude to pravé. Pak už je skoro jisté, že ti to dělá nějakej program.

Když píšeš, že máš jen kerio a ten AWC, to jako vážně nepoužíváš žádný antivir???? A co Ad-Aware??? Ten taky uní zafixovat nastavení IE a nedovolit ho měnit.
Každopádně pokud fakt nepoužíváš ani antivir, není to dobře. Naprav to.
Jork (14)|13.4.2007 21:53
grimmi/ Používám IE 6,nastavení v "Osobní údaje" - je střední. Antivir mám "Avast" a Ad-Aware používám také. Spravovat doplňky zde je toho hodně(vypsaných položek) je tam imimo jiné
ICQ Lite - stav Zapnuto - Typ: Rozšíření prohlížeče.
To je vše co zatím jsem zjistil.
Zajímavé je že když použiji místo ICQ program QIP (který využívá protokol ICQ) tak při přihlášení na QIP žádná hláška nevyskakuje.
ICQ nebo QIP 410 583 259
grimmi (41)|13.4.2007 22:57
[QUOTE=Jork]grimmi/ Používám IE 6,nastavení v "Osobní údaje" - je střední. Antivir mám "Avast" a Ad-Aware používám také. Spravovat doplňky zde je toho hodně(vypsaných položek) je tam imimo jiné
ICQ Lite - stav Zapnuto - Typ: Rozšíření prohlížeče.
To je vše co zatím jsem zjistil.
Zajímavé je že když použiji místo ICQ program QIP (který využívá protokol ICQ) tak při přihlášení na QIP žádná hláška nevyskakuje.
ICQ nebo QIP 410 583 259[/QUOTE]

Tak pokud vím, a vím to jistě, tak v IE6 je možnost stáhnout zabezpečení až na velmi nízké, pak dáš výchozí a tím to uložíš. Ad-Aware už delší dobu nepoužívám, ale v nastavení je na 100% i možnost zafixovat nastavení IE. Zkontroluj a když tak to odstraň. To samé AVASt, ten teda nepoužívám vůbec, protože slušně dokáže zahnípat procesor naplno a prohlašuje za viry i uplný blbosti. Vzhledem k jeho mnoha modulům bych nedal moc za to, že taky umí ohlídat nastavení IE.

Ber to tak, že ostatním to funguje, a stačí jim zrušit v ICQ otevírání Welcome a Xtraz po startu.
Takže jestli ti to pořád nejde, pak asi něco děláš jinak, což asi ne, nebo zkus fakt odinstalovat i Avasta a Ad-aware, v IE použij funkci obnovit výchozí nastavení a pak to zkus. Ty programy si přece můžeš zase nainstalovat zpět.

BTW Jde ti změnit domovská stránka v IE???

A co se týče QIP, není na tom nic zajímavého, ActiveX prvky nemají nic společnýho s protokolem ICQ, ale jen program ICQ je používá k zobrazování sebe sama a QIP ne.
Jork (14)|14.4.2007 06:57
grimmi/ V IE 6 (zabespečení) jsem se pokusil stáhnout nastavení níže ale nedovolilo mi to,hned naskočila hláška "chyba" "Doporučená úroveň zabespečení pro tuto zónu je Střední".
Ad-Aware jsem nenašel nic o fixaci stránek IE.
Muhu se pokusit (jak mi radíš) odinstalovat Avast a Ad-Aware ale je tu u mne jeden problém (jsem laik) tak dotaz zní po odinstalování Avastu bude PC zcela nechráněno.Jak postupovat? To bych měl vypnout (Externí modem (UPC připojení),to nevím kde se dá vypnout) , pak tu mám ještě "Router", ten by se musel asi po aktivaci Modemu restartovat?

V IE 6 mi jde změnit domovská stránka,zde nevím co je za skratku BTW.
pas!k (3765)|14.4.2007 08:03
Ma ucet pres ktery se prihlasujes k dane stanici administratorska prava ?
Jork (14)|14.4.2007 08:37
pas!k/ Přiznávám že nevím o čem je řeč. Jak to zjistím?
Pravda je ta že ta hláška nenaskakovala od úvodní instalace ICQ (a to někdy v r. 2005). Začalo to asi před měsícem z ničeho nic (pro mne), přihlásil jsem se jednoho dne na ICQ a hláška začala vyskskovat. Nic víc k tomu nevím.
Ještě dodám že asi před týdnem, při otevření jedné pošty (E-mail) naskočila ta hláška také, při pokusu o otevření na druhý pokus (té samé pošty) už nic nenaskočilo.
pas!k (3765)|14.4.2007 09:33
Ok tak zkus jeste toto kdyz kliknes na ikonku ie pravym tlacitkem a das vlastnosti prepni se do zalozky zabezpeceni tam jak je to posouvatko by melo byt tlacitko vlastni uroven vlez do nej a nekde je tam ovladaci prvky aktive x a vypis jak to tam mas ponastaveny ..
Petr S. (1220)|14.4.2007 10:40
[QUOTE=Jork]Muhu se pokusit (jak mi radíš) odinstalovat Avast a Ad-Aware ale je tu u mne jeden problém (jsem laik) tak dotaz zní po odinstalování Avastu bude PC zcela nechráněno.Jak postupovat? To bych měl vypnout (Externí modem (UPC připojení),to nevím kde se dá vypnout) , pak tu mám ještě "Router", ten by se musel asi po aktivaci Modemu restartovat?

V IE 6 mi jde změnit domovská stránka,zde nevím co je za skratku BTW.[/QUOTE]

Zase tolik bych to nehrotil, pokud programy odinstalujes, resetujes komp a pak je hned nainstalujes, tak Ti nic nehrozí. Před útoky z netu Tě navíc chrání spíše než antivirový program firewall. Pokud do toho teda nepočítám ochranu mailových zpráv, atd...

Mimochodem BTW je zkratka z anglického "By The Way", což znamená mimochodem.

[QUOTE=Jork]Přiznávám že nevím o čem je řeč. Jak to zjistím?[/QUOTE]

Jde jednoduše o to co všechno můžeš s PC, souborovým systémem a samotným systémem provádět. Účty omezené mohou provádět jen některé operace, prostě nemůžeš vše.

Jdi do Ovládacích panelů - Uživatelské účty. To Ti vypíše buď všechny účty v PC (pokud jich tam máš samozřejmě víc) i s jejich oprávněními. U jména Tvého účtu může být napsáno buď Účet s omezeným oprávněním nebo Správce počítače.

BTW: Pokud máš omezený účet tak se Ti ukáže pouze Tvůj vlastní účet...
grimmi (41)|14.4.2007 13:25
a co třeba si stáhnout z netu program XP Antispy, který slouží k vypnutí některých funkcí windows. Nebudeš v něm sice nic vypínat, ale po jeho spuštění najdeš položku ZAKÁZAT ActiveX, a pokud bude zaškrtlá, tak ji odškrtneš a stiskneš POUŽÍT.
Je to jednoduší řešení, než tě navádět po všemožných nastaveních v IE, které jsou zběsilé. :)
Jork (14)|14.4.2007 15:43
grimmi/ Program XP Antispy mám a je v něm (pro IE 6 ) políčko Zákaz Activex NEZAŠKRTNUTÉ
Jork (14)|14.4.2007 15:54
pas!k/ Kliknul jsem pravým tl na ikonu IE dal vlastnosti a je tam jen záložka Obecné,Zástupce a Kontabilita. Záložka (nebo vstup) na Zabespečení tam není.
Petr S. (1220)|15.4.2007 07:25
No, tak tuhle záležku tam nemáš proto, že máš zapnuté jednoduché sdílení. Proto aby jsi jej zapnul musíš přejít do nějaké složky (třeba na disk C:) a tam dáš Nástroje - Možnosti složky - záložka Zobrazení - odškrtni "Použít zjednodušené sdílení souborů (doporučeno)".

Ale teď jsi někde jinde, tak jak to popsal pas!k je to docela nespolehlivé, jak se k tomuto dialogu dostaneš. Záleží na tom, jak máš systém chápe toho zástupce. Nejjednodušeji se k té obrazovce dostaneš v IE - Nástroje - Možnosti Internetu - Zabezpečení...
Jork (14)|15.4.2007 14:37
"Použít zjednodušené sdílení souborů (doporučeno)".

Tento doslovný text jsem v Nástrojích - možnosti složky - záložka zobrazení, nenašel.
Petr S. (1220)|15.4.2007 17:13
Opravdu, je tam. Pokud máš WXP, tak tam je :)

Ale to je k něčemu jinému, to se používá pro lepší možnosti nastavení zabezpečení při sdílení souborů.

Běž do IE - Nástroje - Možnosti Internetu - Zabezpečení... To je ten dialog jak zamýšlel pas!k.

EDIT: Teda máš pravdu, je tu možnost že by zde toto zatržítko nebylo. U WXP verze Home skutečně není. Rozšířené sdílení zde nejde standardně zapnout, vždy se používá jen to zjednodušené.

Apropos: Nemáš WXP Home?
Jork (14)|15.4.2007 18:20
Mám W XP Homme
grimmi (41)|26.4.2007 09:20
a máš nainstalováný Service Pack 2 ???
Zeli (397)|5.5.2007 08:12
Posledni dobou se mi nekdy kdyz zaviram okno IE6 stane ze mi to pise hlasku: Instrukce na adrese 0x013fd534 odkazovala na adresu pameti 0x013fd534. S pameti nelze provest operaci: read. A zajimalo by me co to znamena, jestli se nemam neceho bat.
mech13 (5526)|5.5.2007 14:50
zkousel jsi memtest a projet ram?
Zeli (397)|6.5.2007 19:50
[QUOTE=mech13]zkousel jsi memtest a projet ram?[/QUOTE]
Mel sem to zapnuty hodinu a pul, 0 chyb.
mech13 (5526)|7.5.2007 00:49
pak jeste co S.M.A.R.T.? nejaky OC? v jakem stavu jsou win?
Zeli (397)|13.5.2007 16:46
[QUOTE=mech13]pak jeste co S.M.A.R.T.? nejaky OC? v jakem stavu jsou win?[/QUOTE]
Vsechno je v pohode, akorat se mi ta hlaska pri zavirani okna strida jeste s: V aplikaci iexplore.exe došlo k problému a je třeba ji zavřít. Omlouváme se za vzniklé potíže.
Petr S. (1220)|13.5.2007 17:33
[QUOTE=Zeli]Vsechno je v pohode, akorat se mi ta hlaska pri zavirani okna strida jeste s: V aplikaci iexplore.exe došlo k problému a je třeba ji zavřít. Omlouváme se za vzniklé potíže.[/QUOTE]

Možná to bude "jenom" rozhašený systém. Mě dělá to samé Miranda při vypínání a je zajímavé, že jenom na mém počítači (pokud si to teda správně pamatuji)...
scratka (1)|26.5.2007 23:26
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat ohledně hlášky Active X, jesli jste zaznamenali nějaký problém s funkcemi, jedná se mi o pripojeni k icq, po zapnuti vyskočí hláška(zatím jsem nic v ie nenastavovala mám tam vše standartně nestavené) já ji odmáčku a vše běží v poho do té doby než chci spustit hlas. chat, ten se prostě nepripojí, měla jsem vir, kterého jsem se zbavila a od té doby, mám tenhle problém s hláškou, ptám se proto, že jsem četla, že všechny jen otravuje to okno, ale nikde jsem se nedočetla jestli, to někomu způsobovalo i jiný problém, může to teda mít vliv na ten hlas.chat? Díky za odpověd D.