reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

i5 vs. i7+

Noedar (258)|15.9.2010 14:39
Zdravim.

Mam len taku informativnu otazocku a to, ze ak som to ja spravne pochopil, tak jediny rozdiel medzi core i5 a core i7 procesormi je ten, ze i7 ma trojkanalovy pametovi radic oproti dvojkanalovemu v i5 co v praci znamena, ze i7 dokaze prevadzkovat napr. 3x2GB ramky ako triple channel narozdiel od i5, ktora by to prevadzkovala ako single channel a pokial by boli tie moduli dva, tak by isli ako dual channel v tej i5?

Dakujem, snad som to napisal dost zrozumitelne:)

edit: to znamienko + v nazve tematu som tam pridal omylom, tak to povazujte za bezpredmetne ak by to niekoho miatlo:)
johny__g (6387)|15.9.2010 14:59
Hledej a čti.
Noedar (258)|15.9.2010 15:21
dobre si spravil, dakujem ti:) lebo inak by som takto zlenivel a nebol ako predtym, ked som cital vsetko a vsade:)

a tak je tam tych rozdielov viacej, ale pri samotnych hrach je asi lepsia volba i5 vzhladom k rovnakemu vykonu a nizsiej cene, ono je to v podstate taka nejaka orezana i7, ta je vraj v urcitych aplikaciach , spracovanie videa a tak pod. rychlejsia, ale ani to nieje nejaky vyrazny rozdiel, takze som sa utvrdil v tom co som uz davno tusil, ked dnes novy procak, tak i5 :)
johny__g (6387)|15.9.2010 15:27
Na hry je určitě i5 lepší, za míň peněz dostaneš skoro stejně muziky jako s i7. Tripple channel taky u her nemá význam.
Noedar (258)|15.9.2010 15:35
Inak trochu ma zarazil rozdiel medzi quad core a i5 na tej istej frekvencii su skoro rovnako vykonne i5 ma nejake to jedno fps navrh a tak sito ma zarazila aj cena core2duo, ktore som kupoval asi pred rokom za 132euro cize 4000sk a teraz pozeram, ze stoji 4700sk:)
johny__g (6387)|15.9.2010 16:27
To je normální, u her není procesor až tak rozhodující. Ne u všech. Našly by se tituly, kde i5 bude mít náskok větší. Ohledně ceny C2D - třeba E8500 apod. se drží pořád vysoko (uměle), není důvod je slevňovat. Stejně je skoro nikdo nekupuje. A že je dokonce dražší? Je to možné, zkus se podívat za kolik byl dolar loni a za kolik je dnes, třeba je to tím.
Noedar (258)|15.9.2010 17:45
no, to len ja som pred rokom potreboval narychlo a za par korun zostavu na hranie, tak som bral to core 2 duo
inak trochu som zmateny z OCCT, ide mi to core2duo na 3656Mhz a celu noc mi bezal cpu:occt test, bolo to skoro 8 hodin a bez jedinej chybycky, rano som pc restartoval, nic som nemenil a uz mi to po 20minute vypisalo error detected on core 1 a ked som dal test znovu, tak presli 2 hodiny a bez problemov a takto mi to sem tam blbne a som s toho vol:( tak ked vydrzi ist celu noc, bez padnutia, tak by to malo byt stabilne, ale ono to na druhy krat uz nemusi byt pravda, ramky mam na minimalne frekvencii ake nasobice dovolili je to nejakych 650Mhz a vcore1.430V alebo tak nejak, no proste je to o jednu poziciu menej od 1.350, nrvies nahodou co by to moglo sposobovat?